Клумба з каменів своїми руками: ТОП-100 фото прикладів красивого дизайну

Великий вибір по оформленню сучасної клумби з каменів. Проста інструкція, як зробити клумбу своїми руками із застосуванням сучасних ідей і тенденцій від садівника.

У наш вік урбанізації міське середовище перенаселена. Ця проблема підводить багатьох набувати друге житло — дачні будинки, котеджі, садиби з ділянками не тільки для вирощування овочів і фруктів, але і для створення невеликих садків.

Потреба в них більше не є предметом розкоші. Люди бажають вибратися з «кам’яних джунглів» і зблизитися з живою природою. Грамотно і продумано, з комфортом організувавши свою ділянку, можна створити кращі умови для відпочинку дорослих і повноцінного розвитку дітей.

Ще в 17 столітті Петро Перший привіз з Європи моду на ботанічні оранжереї, парки з гравійними доріжками і клумби з живоплотами. З тих пір квітники були і залишаються одним із самих популярних прикрас прибудинкових ділянок.

Нижче розповідається про всіх можливих типах клумб з каменів на дачі. В залежності від складу рослинності, типу ділянки, його форми вони бувають найрізноманітніші.

Альпінарій

Альпійська гірка — тип клумби, на якій ростуть квіти альпійської і субальпійською зони і литофиты (петрофіти), вміють виживати в скельному і кам’янистому грунті. У центрі альпінарію поміщають валун, навколо — більш дрібні камінчики, між ними насипають грунт і розсаджують квіточки.

Для малих альпінаріїв беруть гацании, молодило, портулак, гипсофилу, лобулярию, лобелію і інші квіти, яких не турбує нестача вологи.

Однією з різновидів альпійської гірки є чеська качалка, коли клумби декоруються встановленим на ребро плитняком.

Водна клумба

Маленький садок з невеликою водоймою, обрамлений камінням. В ньому ростуть декоративні водні гідрофіти, а поруч — прибережні або болотні форми. До квітника підходять доріжки, навколо можна встановити лавочки.