Нивяник (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Нив'яник (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Бує, вирощуєш у саду ромашку, а виявляється, ніяка це не ромашка, а справжнісінький нів’яник! Цікаво, що його оригінальна, але така складна назва «леукантемум» перекладається буквально як «біла квітка». Розповідаємо, чим він відрізняється і чому так приваблює садівників!

Загальна інформація

Нив’яник дійсно часто називають садовою ромашкою, через що і виникає плутанина. Належить він до сімейства айстрових, але ще недавно його зараховували до хризантем. На ділянці нів’яник гарний не лише своєю красою, а й тим, як гармонійно він поєднується практично з будь-якими іншими рослинами.

Нив’яник буває однорічним та багаторічним. Висота пагонів варіюється від 30 см до 1 м, тому можна знайти сорт навіть під складні дизайнерські задумки. У нього витягнуте і непримітне зубчасте листя, на фоні якого ще ефектніше виглядають великі суцвіття.

Діаметр кошиків нив’яника легко сягає 12 см. Від жовтої об’ємної серединки розходяться ніжні білі пелюстки. Крім простих сортів бувають ще й махрові, та їх суцвіття схожі на дивовижну снігову кулю. Окремі види цвітуть навіть двічі на сезон.

Спільна інформація

Види нив’яника

Серед десятків природних різновидів нив’яника ми вибрали кілька найкращих варіантів для садівників. Зокрема, з урахуванням кліматичних особливостей середньої смуги!

Звичайний нів’яник

Він стійкий, здається, до всього – до посухи, до тіні, до відсутності стабільного догляду. Висота пагонів – близько 60-80 см, а діаметр суцвіть – до 8 см. Є карликові та більш високі сорти, але абсолютна більшість із них – з простими квітками-ромашками.

Звичайний нів'яник