Мірабіліс (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Мірабіліс (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Нічна квітка Мірабіліс розпускає свої ніжні бутони тільки до кінця дня. Він створює у вечірньому саду казкову атмосферу, яка просто не залишає байдужих. І при цьому тропічна рослина легко доглядати навіть у наших широтах. Звучить заманливо? Тоді читай далі!

Загальна інформація

Трав’янистий мірабіліс не просто так прозвали нічною красунею. У дикій природі він зростає у Південній Америці, і зокрема – у Мексиці. Але ця теплолюбна рослина добре адаптується до різних умов. У поєднанні з його незвичайною красою це і стало причиною популярності мірабілісу по всьому світу.

Витягнуте стрижневе кореневище схоже на щільну мотузку. Стебла жорсткі та прямостоячі, з великою кількістю бічних пагонів. У результаті Мірабіліс розростається в пишний кущ заввишки від 30 см до 1 м, залежно від сорту.

Його гладке блискуче листя красиве саме по собі. Втечі згодом здерев’янюють, але для однолітників це не так актуально. Діаметр яскравих квіток доходить до 3,5 см, і ці барвисті дзвіночки можуть бути всіх відтінків жовтого, рожевого та білого. Дуже популярні сорти зі строкатими пелюстками.

Загальна інформація

Види мірабілісу

Рід мірабілісу налічує близько 60 різних видів, але всього кілька з них використовуються в садівництві в Росії. Про них ми й розповімо докладніше!

Круглолистий мірабіліс

Компактний садовий вид не виростає більше 30-35 см. Його овальне листя злегка липке на дотик. Квітки невеликі, яскравого рожевого кольору та зібрані до груп по 2-3 штуки.

Круглолистий мірабіліс

Ялапа

Середньорослий гіллястий багаторічник розростається до 80 см, залежно від сорту. Великі лійчасті квітки до 2,5 см в діаметр зібрані в пухкі суцвіття. Мірабіліс ялапа відрізняється дуже сильним солодким ароматом.

Ялапа