Флокси (60 фото) – види, догляд та вирощування

Флокси (60 фото): види та особливості догляду

Яскраві та вогняні флокси не просто так отримали свою назву, яка буквально перекладається як «полум’я». Це один із найпопулярніших квітучих садових багаторічників, який поступається за поширеністю хіба що півонії. Є думка, що вони куди більш вимогливі та примхливі. Але це не зовсім так – ми вже з’ясували та готові розповісти!

Загальна інформація

Флокси довго цвітуть красивими та великими барвистими квітами. У саду вони випромінюють приємний аромат, і всього пару рослих кущиків здатні перетворити твою ділянку. Їх можна висаджувати на клумбі або вирощувати під зрізання, адже висота пагонів коливається від 40 до 140 см.

Флокси не бояться холодів і найчастіше добре переносять зими, хоча у безсніжні морози їх краще утеплювати. У них потужна і росла коренева система, яка швидко виснажує ґрунт. Саме тому флокси в саду вимагають уваги, якщо ти хочеш досягти справді пишного та довгого цвітіння.

Бутони окремих сортів флоксів можуть бути абсолютно будь-якими: різних кольорів, форм та розмірів. Вони зібрані у великі суцвіття діаметром до 30 см – хуртовинні або інших форм. Забарвлення пелюсток буває майже будь-яке, причому є однотонні та строкаті сорти.

Загальна інформація - Флокси

Види флоксів

З усіх різновидів флоксів у наших широтах найчастіше зустрічаються декоративні чагарники, особливо – хуртовинні. Хоча насправді видів існує набагато більше, і кожен із них гарний по-своєму.

Низкорослі флокси

Це компактні ґрунтопокривні сорти, які виростають максимум до 30-40 см, але частіше – до 5-15. В основному, квіти блакитні, білі, бузкові або рожеві.

Низкорослі флокси

Шилоподібні флокси

Такі сорти відрізняються характерною формою листя – вони вузькі, довгі, досить грубі і нагадують шило. У висоту кущики рідко виростають понад 20 см, і серед них є багато красивих рожевих відтінків.

Шилоподібні флокси

Махрові флокси

Як очевидно з назви, це група сортів із махровими квітами. Їх досить мало, але вони дуже красиві і ефектні, в середньому – до 60 см у висоту.

Махрові флокси

Блакитні флокси

Блакитні флокси дуже популярні, тому їх виділяють в окрему категорію.Найвідоміший серед них – розчепірений флокс, який розростається наприкінці весни низькорослим блакитним килимом.

Блакитні флокси

Гібридні сорти

Сучасні гібридні сорти демонструють усі дива роботи селекціонерів. Тут зібрані найцікавіші форми кольорів та строкаті змішані відтінки. Високі флокси часто вирощують під зрізання або у багаторівневих міксбордерах.

Гібридні сорти - Види флоксів

Догляд за флоксами

Щоб флокси якомога довше не втрачали свою декоративність, потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій щодо догляду. Це не так складно, як прийнято вважати, адже головне – більше поливу та харчування.

Температура та освітлення

Вибирай для флоксів сонячні або напівтінисті ділянки, тому що в тіні вони гірше цвітуть, швидко відцвітають і стають непоказними. Рослини люблять тепло і погано переносять сильний вітер та протяги. Високорослі кущики можуть постраждати від різких поривів або від злив.

Температура та освітлення - Догляд за флоксами

Полив

Багато полив – життєва необхідність для флоксів, інакшевони починають сохнути та обсипатися. Щоб волога довше зберігалася у землі, акуратно мульчируй грунт. Саме регулярне зволоження – головна вимога, якщо ти хочеш, щоб флокси цвіли майже до осені.

Полив - Догляд за флоксами

Грунт

Флокси люблять вологу, так що нормально переносять ґрунт із близьким заляганням ґрунтових вод. Вони досить густо розростаються і витягують із землі все, що можна, так що ґрунт повинен бути родючим та поживним. Ідеально підходять середньосуглинисті пухкі ґрунти з підвищеною вологістю.

Грунт - Догляд за флоксами

Добрива та підживлення

Флокси можуть жити без підживлення, але готові охоче поглинати все запропоноване. Добре підходить коров’як, компост, деревна зола, мінеральні добрива. До кінця літа їм потрібна підвищена порція калію, а протягом сезону не завадять обприскування борною кислотою.

Добрива та підживлення - Догляд за флоксами

Пересадка та розмноження

Старі дорослі кущі багаторічних флоксів можна розмножувати поділом на початку весни.Головне, щоб на кожному новому паростку було хоча б трохи коріння та ростова нирка. Можна перенести поділ на кінець літа, але весняні саджанці приживаються краще.

З міцних молодих пагонів вийдуть хороші живці, і їх можна використовувати наприкінці весни. На кожному живці залишають по два вузли і відразу ж висаджують у півтіні під деревами. Як альтернативу використовують листові живці, але такий метод вимагає тепличних умов, і він досить складний для новачків.

Розмноження насінням – довгий процес, який потребує терпіння і не завжди дозволяє зберегти всі сортові особливості. З переваг – кущиків виходить більше, вони міцніші та краще адаптовані до конкретних умов.

Пересадка та розмноження - Догляд за флоксами

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Найсерйозніша і найпоширеніша проблема флоксів – це нематоди, і найкраще вони приживаються на ділянках, де квіти багато років вирощують на одному місці. Інші шкідники докучають набагато рідше, але ти можеш зіткнутися з трипсами, гусеницями, совками та бронзівками. Від них усіх добре допомагає своєчасне оброблення інсектицидами.

Серйозну шкоду флоксами можуть завдати віруси – мозаїка, плямистість, карликовість або подрібнення. Вони не лікуються, тому уражені квіти доведеться скоріше знищити.Більшість з таких вірусів переносять комахи-паразити, тому сезонна профілактика – твій найкращий помічник.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Флокси

Флокси – фото

Яскраві та барвисті флокси здатні розтопити будь-яке серце своєю ніжною та легкою красою. Тільки поглянь на фото!

Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси- фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото
Флокси - фото