Флокси (60 фото) – види, догляд та вирощування

Флокси (60 фото): види та особливості догляду

Яскраві та вогняні флокси не просто так отримали свою назву, яка буквально перекладається як «полум’я». Це один із найпопулярніших квітучих садових багаторічників, який поступається за поширеністю хіба що півонії. Є думка, що вони куди більш вимогливі та примхливі. Але це не зовсім так – ми вже з’ясували та готові розповісти!

Загальна інформація

Флокси довго цвітуть красивими та великими барвистими квітами. У саду вони випромінюють приємний аромат, і всього пару рослих кущиків здатні перетворити твою ділянку. Їх можна висаджувати на клумбі або вирощувати під зрізання, адже висота пагонів коливається від 40 до 140 см.

Флокси не бояться холодів і найчастіше добре переносять зими, хоча у безсніжні морози їх краще утеплювати. У них потужна і росла коренева система, яка швидко виснажує ґрунт. Саме тому флокси в саду вимагають уваги, якщо ти хочеш досягти справді пишного та довгого цвітіння.

Бутони окремих сортів флоксів можуть бути абсолютно будь-якими: різних кольорів, форм та розмірів. Вони зібрані у великі суцвіття діаметром до 30 см – хуртовинні або інших форм. Забарвлення пелюсток буває майже будь-яке, причому є однотонні та строкаті сорти.

Загальна інформація - Флокси

Види флоксів

З усіх різновидів флоксів у наших широтах найчастіше зустрічаються декоративні чагарники, особливо – хуртовинні. Хоча насправді видів існує набагато більше, і кожен із них гарний по-своєму.

Низкорослі флокси

Це компактні ґрунтопокривні сорти, які виростають максимум до 30-40 см, але частіше – до 5-15. В основному, квіти блакитні, білі, бузкові або рожеві.

Низкорослі флокси