Кущники для живоплоту – назви, фото та описи (каталог)

Густарники для живоплоту: назви, фото та описи (каталог)

Жива огорожа стане розкішною окрасою ділянки. Високі зелені стіни легко замінять або замаскують негарний паркан. А невеликі та декоративні – безцінний атрибут ландшафтного дизайну. Але які саме чагарники для живоплоту найкраще? Розповідаємо!

1. Кизил

Кизилова огорожа дуже велика і ефектна. Вона може розростатися понад 2 метри. Це тіньовитривалий чагарник з гарним листям, яскравим цвітінням та декоративними ягодами.

Кизил

2. Барбарис

Колючий чагарник не тільки тішить око, а й чудово захищає від непроханих гостей. Стригти та формувати барбарис можна майже як завгодно. Найстійкіші та невибагливі сорти – барбарис Тунберга, Зібольда, амурський та звичайний.

Барбарис

3. Самшит

Самшит росте повільно, але це єдиний його недолік, якщо ти хочеш швидкого результату.Чагарник дуже щільний, набуває чітких геометричних форм і просто укорінюється.

Самшит

4. Ірга

Ірга приваблює насамперед тим, що змінює відтінок листя навіть упродовж одного сезону. Будь-якої пори року така жива огорожа залишається привабливою, а навесні ще й цвіте.

Ірга

5. Кальмія

У кальмії маса переваг – вона вічнозелена, швидко росте, не потребує регулярної обрізки та красиво цвіте наприкінці весни. Чагарник не терпить хіба що надлишку води і віддає перевагу пухкому грунту.

Кальмія

6. Верба

Іва хороша тим, що легко розмножується, тому з нею впораються навіть новачки. А ще це оптимальний варіант для вологих кислих ґрунтів, де не приживаються інші рослини.

Іва

7. Карагану

Кустарникові сорти карагани цінують за ажурне листя та красиве золоте цвітіння. Потужна коренева система приживається буквально всюди, незважаючи на тип ґрунту та нерівності.

Карагана

8. Туя

Існують сотні різновидів туї, і багато з них хороші для живоплотів. З роками рослина виростає до 4 м, і стає дедалі більш невибагливою. Але обов’язково вкривай молоді туї взимку!

Туя