Кущники для живоплоту – назви, фото та описи (каталог)

Густарники для живоплоту: назви, фото та описи (каталог)Жива огорожа стане розкішною окрасою ділянки. Високі зелені стіни легко замінять або замаскують негарний паркан. А невеликі та декоративні – безцінний атрибут ландшафтного дизайну. Але які саме чагарники для живоплоту найкраще? Розповідаємо!

1. Кизил

Кизилова огорожа дуже велика і ефектна. Вона може розростатися понад 2 метри. Це тіньовитривалий чагарник з гарним листям, яскравим цвітінням та декоративними ягодами.

Кизил

2. Барбарис

Колючий чагарник не тільки тішить око, а й чудово захищає від непроханих гостей. Стригти та формувати барбарис можна майже як завгодно. Найстійкіші та невибагливі сорти – барбарис Тунберга, Зібольда, амурський та звичайний.

Барбарис

3. Самшит

Самшит росте повільно, але це єдиний його недолік, якщо ти хочеш швидкого результату.Чагарник дуже щільний, набуває чітких геометричних форм і просто укорінюється.

Самшит

4. Ірга

Ірга приваблює насамперед тим, що змінює відтінок листя навіть упродовж одного сезону. Будь-якої пори року така жива огорожа залишається привабливою, а навесні ще й цвіте.

Ірга

5. Кальмія

У кальмії маса переваг – вона вічнозелена, швидко росте, не потребує регулярної обрізки та красиво цвіте наприкінці весни. Чагарник не терпить хіба що надлишку води і віддає перевагу пухкому грунту.

Кальмія

6. Верба

Іва хороша тим, що легко розмножується, тому з нею впораються навіть новачки. А ще це оптимальний варіант для вологих кислих ґрунтів, де не приживаються інші рослини.

Іва

7. Карагану

Кустарникові сорти карагани цінують за ажурне листя та красиве золоте цвітіння. Потужна коренева система приживається буквально всюди, незважаючи на тип ґрунту та нерівності.

Карагана

8. Туя

Існують сотні різновидів туї, і багато з них хороші для живоплотів. З роками рослина виростає до 4 м, і стає дедалі більш невибагливою. Але обов’язково вкривай молоді туї взимку!

Туя

9. Шипшина

Шипшина зустрічається майже всюди, і це вірний знак, що він адаптується до будь-яких умов. Це хороший вибір для новачків, тим більше, він не вимагає систематичного обрізання та специфічного догляду загалом. Достатньо лише сонця та вологого ґрунту.

Шипшина

10. Жовта акація

Компактна жовта акація дає настільки густі кущі, що у них зовсім немає просвітів. Така жива огорожа легко переносить тінь, посуху та морози. Крім того, акація – медонос.

Жовта акація

11. Ожина

Для живоплоту ожину можна вирощувати як ліану або кущ. Має потужне кореневища, унікальну здатність до відновлення і, звичайно ж, смачні їстівні плоди.

Ожина

12. Пузиреплодник

Зимостійка рослина підходить дляНайбільш суворих регіонів. Але бульбоплодник не переносить високу вологість та застій води. Є карликові сорти до 1 м та справжні велетні до 4 м.

Бульбашник

13. Бузок

огорожа з бузку дуже декоративна, а ще – шалено ароматна. Існує десятки сортів різноманітних відтінків на будь-який смак, але всі вони потребують сонячного світла.

Бузок

14. Кіпарисовик Лавсона

Це справжня зірка серед усіх хвойних за рахунок незвичайного синюватого забарвлення. Рослина дуже стійка до шкідників та хвороб, але потребує сонця та обприскування.

Кіпарисовик Лавсона

15. Глід

Важко підібрати чагарник, який був би ще більш невибагливий буквально до всього. Глід росте в будь-якому ґрунті, причому дуже швидко, і не дуже вимогливий до тепла та сонця.

Глід

16. Перстач

Лапчатка чудово почувається навіть у міських умовах, легко переносить стрижку і радує різноманітністю відтінків.Цвітіння триває все літо, а зі специфічного догляду досить регулярного обрізання, що омолоджує, кожні 5 років.

Лапчатка

17. Снігоягідник

Така щільна та симпатична огорожа – мрія дачників. Не дарма саме цей чагарник із сизуватим листям та білими ягодами так добре відомий багатьом з дитинства.

Снігоягідник

18. Магонія

Найближчий родич барбариса, який має всі його переваги. А за характерну форму листя магонію прозвали падубним виноградом. Восени вона змінює колір на всі відтінки бронзового та багряного.

Магонія

19. Дерен

Симпатичний та швидкозростаючий дерен – бюджетний варіант зеленої огорожі. Він непогано виглядає навіть взимку, але залиш йому більше простору для зростання!

Дерен

20. Ялівець

Ялівець легко переживає морозні зими, росте в тіні і не завдає клопоту з поливом. Для живоплотів рекомендується вибирати сорти у формі конуса.

Ялівець

21. Тис

Ягідний тис – це вічнозелена хвойна рослина, так що така огорожа радує протягом усього року. Він витривалий, легко розростається і чудово переносить стрижку, але всі частини рослини токсичні.

Тис

22. Чубушник

Соковите зелене листя і махрові білі суцвіття – а що ще потрібно для зеленої огорожі. Чубушник дуже витончений, незрівнянно пахне і однозначно прикрашає ділянку.

Чубушник

23. Форзиція

Красиві жовті квіти у якійсь нескінченній кількості покривають форзицію вже на початку весни. Чагарник дуже витончений, але потребує сонця та зимового укриття.

Форзиція

24. Спірея

Спірею можна зустріти навіть у містах, і це ті самі об’ємні розлогі кущі з такими ж об’ємними суцвіттями-кулями. Особливо зверни увагу на спірею Ванґутта!

Спірея

25.Смородина

огорожа зі смородини дуже ароматна, чудово виглядає і легко переносить посуху. звичайнож, вона дає їстівні ягоди, але врахуй, що врожай дозріває нерівномірно.

Смородина