Лапчатка (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті.

Лапчатка (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Лапчатка – одна з найкращих рослин для середньої смуги. Вона досить невибаглива, яскрава, красива та добре адаптується до різних умов. Її вирощують не лише як декоративну, а й як лікарську рослину. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Перстач відноситься до сімейства рожевих, і це один з найбільших його пологів. В основному це трав’янисті рослини, але іноді трапляються і більш рослі чагарники. Ще за давніх часів перстачу приписували могутню цілющу силу.

У різних регіонах її називають калган-травою, курильським чаєм, п’ятилистником та ще десятком різних назв. Це саме та рослина, аромат якої за легендою надавав силу Іллі Муромцю.

Втечі перстачу зазвичай прямі, але зустрічаються і повзучі види. Листя роздільне або перисте, з сизуватим відливом. Найвищі напівчагарники розростаються до 1,5 м. Яскраві квітки всіх відтінків жовтого, помаранчевого, білого та рожевого зібрані у хуртові або парасолькові суцвіття.

Загальна інформація

Види перстачу

Рід перстачу дуже великий і налічує понад 300 видів і форм.Але тільки мала частина з них використовується в садовій культурі, і саме про них ми й поговоримо! Біла перстача

Це компактна трав’яниста рослина висотою до 25 см, а в основному – набагато дрібніша. Тонкі пагони губляться на тлі великого п’ятипалого листя, злегка зігнутого вздовж жилок.

Біла перстач

Прямостояча перстач

Могутнє дерев’янисте кореневище допомагає їй адаптуватися до різних умов. Це середньорослий вид до 50 см заввишки із золотистими пазушними квітками.

Прямостояча перстач>

Густарникові перстачі

Це європейський та азіатський вид, що відрізняється підвищеною стійкістю до морозів. Щільний кущ дуже високий – до 1-1,5 м. Поступово пагони здерев’янюють.

Кущівникові перстачі