Квіти з атласних стрічок своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом

Вчимося робити яскраві і красиві квіти з атласних стрічок своїми руками. Фото незвичайного поєднання і ексклюзивного дизайну кольорів.

Квіти з атласних стрічок виглядають мило і водночас елегантно. Найпростіші можуть прикрасити упаковку подарунку, а більш складні стануть елементами браслета або кольє, обідка для волосся або брошки, квітами можна розшити клатч або ридикюль, декоративну подушку чи скриньку, можна вишити квіти атласною стрічкою безпосередньо на одязі або створити вишитий квітами панно, яке стане прикрасою інтер’єру.

Виготовлення квітів з атласної стрічки своїми руками доступно кожному, хто хоч раз тримав у руках нитку і голку. Ця робота не вимагає особливих навичок, лише трохи терпіння і мінімальну спритність рук.

Які стрічки вибрати

При покупці стрічки звертайте увагу на її якість: занадто жорсткі стрічки складно формувати, а надто ніжні говорять про погану якість, при проколюванні стрічки голкою будуть виникати затяжки.

Стрічка повинна бути середньої щільності. Атласні стрічки бувають різної ширини-від 0,5 см до 5 див. Зараз у продажу є не тільки однотонні стрічки, але і стрічки з малюнком або складною фактурою.

Запальничка або свічка

Для того, щоб краї стрічки не обсипалися, їх обпалюють. Ви можете користуватися і запальничкою, але свічка набагато зручніше: у вас вільні обидві руки, і вам не потрібно постійно включати її.

Звичайно, заздалегідь потурбуйтеся про заходи пожежної безпеки: не потрібно працювати з розпущеним волоссям або запалювати свічку поблизу з предметами, які можуть легко спалахнути.

Нитки або клей

Якщо ви вмієте шити акуратно, то не так важливий колір нитки, в іншому випадку, краще придбати нитки того ж кольору, що і стрічка. Елементи квітів можна скріплювати і за допомогою супер-клею або клейового пістолета, що набагато зручніше.

Прикрасити квіткою подарунок

Квітка з атласної стрічки додасть упаковці для подарунка індивідуальності, а на те, щоб його зробити піде всього кілька хвилин. Виріжте гурток з картону приблизно того діаметра, якого розміру квітка ви хотіли б отримати.

Відступивши від краю кола приблизно 1 см і «намалюйте» клеєм спіраль. Візьміть широку стрічку (3-5 см) і укладайте її по колу, закладаючи невеликі складки. Щоб складки добре трималися, під кожну додайте краплю клею.

Перший шар стрічки повинен виступати за краї картонного кола, щоб приховати його. Коли стрічка завершить повний круг, не відрізаючи стрічки, переходите на наступний шар. В залежності від розміру квітки і ширини стрічки вийде 2-3 шари.

Край стрічки підверніть вниз сховайте під складку. Центр квітки прикрасити намистинами або бісером, так само приклеївши їх. Обв’яжіть подарунок тією ж стрічкою і приклейте квітку. Дизайнерська упаковка готова.

Простий квітка на гумку для волосся

Подібним квіткою можна прикрасити гумку для волосся або подушку, але замість клею ми використовуємо нитки і голку. Прості квіти з атласної стрічки може виконати будь-який початківець.

Ви можете використовувати стрічки близьких відтінків, а так само мереживні стрічки, щоб квітка став більш повітряним. Вам знадобиться приблизно метр кожного виду стрічки, але не відрізайте її від рулону завчасно.

Простим швом «вперед голку», який використовують при сметывании деталей, дрібними стібками прошийте нижній край стрічки. Вузлик зробіть побільше, щоб він не проскочив крізь стрічку при стягуванні. Акуратно витягніть нитку, збираючи стрічку в збірку.

Якщо розмір квітки вас влаштовує, закріпіть нитку і відріжте стрічку, або продовжуйте шити. Краї стрічки обпалити на свічці і підверніть. Можна стягнути квітка туго, а можна нашити її на готовий центр, залишивши його вільним. Ви можете накласти один на одного два-три шари стрічки близьких відтінків або контрастного кольору, скріпивши всю конструкцію центральної бусиною.

Трохи ускладнюємо

Таким же чином, але трохи ускладнивши схему шва, ви отримаєте квіти більш цікавої форми. Розправте стрічку на столі. Зробіть розмітку шпильками або олівцем: відзначте на стрічці відрізки, довжина яких в два — два з половиною рази більше ширини самої стрічки. Тепер тим же швом «вперед голку» прокладайте маленькі стібки «зигзагом»: від нижнього краю до верхнього.

В крайніх точках можна робити не різкий поворот, а прокладати кілька стібків уздовж краю стрічки. Коли вам здасться, що вже досить, акуратно потягніть за нитку, рівномірно розподіляючи складання. Закріпіть нитку, обріжте стрічку і обпалити краю. Підігнувши обпалений край, зберіть квітка в коло.

Троянди, як справжні

Які ще квіти можна зробити з атласної стрічки? Крім найпростіших квіточок, у яких навіть немає назви, з атласної стрічки можна скрутити цілком автентичні троянди, виготовити півонія, пуансеттію або жоржин, варіантів безліч. Скручування троянд зі стрічки, як тільки ви наб’єте руку», не представляє особливої праці. Ви можете накручувати їх, сидячи перед телевізором.

Для виготовлення троянд підійдуть досить широкі і м’які стрічки. На одну квітку потрібно кілька метрів стрічки. Сформуйте бутон: для цього складіть кінець стрічки під прямим кутом, відігніть тому куточок і загорніть кілька оборотів в щільний валик.

Декількома стібками закріпіть низ бутона. А далі наворачивайте шари: перекручуйте стрічку і обертайте її навколо бутона. Кожен шар закріплюйте декількома стібками. Готовими трояндами можна прикрасити обідок для волосся або театральну сумочку.

Півонія: простий і махровий

Півонія робиться інакше, трохи складніше. Докладний майстер-клас по квітам з атласної стрічки нам допоможе. Нам знадобиться сама широка, 5-сантиметрова стрічка, з якої потрібно виготовити безліч деталей.

Спочатку зробимо викрійку: складіть аркуш паперу розміром 5 на 5 см навпіл, намалюйте на ньому половину сердечка, розширте кінчик і зробіть верх більш плавним — ви отримаєте симетричний пелюсток півонії. Таких деталей нам потрібно 6.

Коли деталі вирізані, зменшуємо викрійку на 0,5 см, обрізавши її по краю, і вирізаємо з стрічки ще 6 деталей, зменшуємо ще на 0,5 см і робимо ще 6. Так у нас вийде 18 пелюсток трьох розмірів.

Як працювати з вогнем

Тепер кожна пелюстка потрібно обпалити на вогні з усіх боків. Не тримайте стрічку над полум’ям, так вона закоптиться, підносьте до нього тільки краєчок стрічки. В процесі випалювання стрічка природним чином закручується, поки вона тепла, ви можете трохи розтягувати край, так «пелюстки» придбають форму справжніх і стануть, як живі.

Як і справжні квіти, квіти зі стрічок бувають двох видів: з тичинками в центрі або махрові. Для того, щоб зробити півонія з тичинками, нам будуть потрібні самі тичинки (можна придбати готові або зробити їх з бісеру, нанизаних на тонкий дріт або нитки).

Приступаємо до складання півонії. Розкладаємо найдрібніші деталі внахлест і зшиваємо їх в одну лінію. Обертаємо цієї «стрічкою» тичинки і зшиваємо їх разом — так ми отримуємо центр квітки. Далі можна пришивати по одній пелюстці в шаховому порядку або пришивати готові відрізки з кількох пелюстків, просуваючись від середніх до великих.

Якщо ж ми хочемо зробити махровий півонія, то нам буде потрібно трохи більше пелюсток. Скажімо, не по 6, а за 10 штук кожного розміру. Найменший з них скрутіть в щільний бутон, закріпіть декількома стібками.

Один за іншим пришивайте пелюстки до бутону, маючи в шаховому порядку, спочатку маленькі, потім середні і великі. Для виготовлення півоній підійдуть як атласні стрічки, так і просто атлас або органза.

Новорічна пуансеттія

Ідея, як зробити квітку пуансеттії так само проста, як і інструкція по його виготовленню. Квітка складається з трьох пар пелюсток. Візьмемо широку стрічку червоного кольору і відріжемо три однакових шматка довжини, що дорівнює діаметру майбутнього квітки.

Ці прямокутники потрібно перетворити в ромби. Щоб вони були симетричними, складемо всі деталі в стопку, потім звернемо їх навпіл і обріжемо кути, перетворюючи квадрат трикутник. Так ми отримаємо три ромба. Не забудьте акуратно обпалити краю деталей.

Приступаємо до складання пуансеттії. Кожну деталь в центрі перев’язуємо ниткою і стягуємо. Накладаємо три деталі один на одного в формі квітки — і вуаля!, пуансеттія готова.

Такі прості квіти стануть частиною новорічного декору, ними можна прикрасити кільця для серветок на святковому столі або додати їх до різдвяного вінка на вхідні двері.

В інтернеті ви знайдете безліч різних фото красивих квітів зі стрічки. Нехай вони надихнуть вас на створення неповторних квіткових композицій. Процес творчості так захоплює, що ви не помітите, як почнете придумувати свої власні квіти.

Фото квітів з атласних стрічок