Кімнатна бегонія – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Кімнатна бегонія: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Сотні різновидів бегонії такі різноманітні, що недосвідчені квітникарі насилу вірять, що це одна й та сама рослина. Є квітучі та декоративно-листяні сорти, є крихітні малюки, а є справжні гіганти. Благо, специфіка їхнього змісту майже не відрізняється. Розповідаємо все про догляд за кімнатною бегонією в домашніх умовах!

Вибір грунту для бегонії

Найпростіше підібрати готовий грунт для бегоній, який вже змішаний у потрібних пропорціях. Квітучі сорти віддають перевагу суміші дерну, торфу і перегною, а для листяних можна додати піску. Для молодих живців підходить пісок із торфом у рівних пропорціях.

Грунт - Кімнатна бегонія догляд у домашніх умовах

Вибір місця та освітлення

Найкраще підібрати бегонії світле місце, але не під прямим сонячним промінням. У спеку на південних вікнах квітку обов’язково потрібно притіняти, бо залишаться опіки.А ось взимку знадобиться фітолампа, інакше рослина гірше росте, а потім – гірше цвіте.

Майте на увазі, що бегонія важко сприймає зміни. Так що краще не переставляти її туди-назад, а створити стабільні умови в одному місці. Ще ніжна рослина не переносить протяги.

Вибір місця та освітлення - Кімнатна бегонія догляд у домашніх умовах

Полив та обприскування

Бегонію поливають теплою і добре відстояною водою, а взимку – на пару градусів тепліше за повітря в кімнаті. Це вологолюбна рослина, тому важливо, щоб земля не пересихала. Якщо це все-таки трапилося, на півгодини залиш горщик у тазіку з водою, щоб вона покривала його приблизно на 2/3.

Бегонія любить вологість, тому можна поставити горщики в піддони з зволоженим піском або керамзитом. Влітку можна обприскувати листя, але такий метод підходить лише для сортів із неопушеними пластинами. В інших випадках краще зволожувати повітря довкола.

Полив та обприскування - Кімнатна бегонія догляд у домашніх умовах