Картини з бісеру: ТОП-100 фото ексклюзивних робіт + покрокова інструкція

Майстер-клас з докладним описом як сплести красиву картину з бісеру своїми руками. Фото цікавих заготовок, а також незвичайні варіанти для оформлення.

Вишивка бісером вважається одним з найпоширеніших видів рукоділля. Вироби, виконані в техніці бісеру неймовірно красиві. Створення картин з бісеру — розслаблюючу заняття, відволікає людину від суєти. До того ж воно розвиває творче мислення, акуратність і посидючість. Це нескладний процес, навчитися якому легко, головне — мати прагнення до результату і не відволікатися кожну хвилину.

Картини вишиті бісером здатні послужити відмінним прикрасою квартири або будинку, незалежно від їх інтер’єру. Починати можна з будь-яких матеріалів, однак, для великих робіт варто вибрати більш дорогий витратний матеріал, так як він більш довговічний і виглядає «багатший».

В такому бісері рідше трапляються намистини не ідеальної форми. Тільки рівні намистини, які стоять навряд, здатні повною мірою передати зображення не спотвореним.

Підготовка до роботи

Для того, щоб створювати картини з бісеру своїми руками не обов’язково мати досвід в тому, а навчитися цій справі може будь-яка людина. Зрозуміти техніку і натренувати свій власний підхід до роботи допоможуть різні фото і відео уроки. Поетапні картинки з коментарями і відеоролики з поясненнями є кращими друзями початківців роботу з бісером.

Для того, щоб бути готовим до роботи, слід обзавестися такими предметами, як:

 1. Голка з невеликим вушком.
 2. Канва — тканина зі спеціальними отворами.
 3. Тонка лавсанова стрічка.
 4. Будь-які зручні ножиці.
 5. Бісер з необхідним кольором.

Основи роботи

Для людини, тільки зацікавився бісероплетінням, воно загадково і таємниче. Спочатку здається що це однотипні матеріали, але пізніше виявляється що намистини мають різні розміри і ширину отвору, як і голки. Також вони мають різну калібрування і форму. Однак поступово, все більше занурюючись у світ бісероплетіння всі ці пункти стають зрозумілими.

Свою першу картину для вишивання бісером варто вибрати невеликого розміру і з найменшою кількістю квітів. Її можна вважати тренувальної, після якої захочеться більше дізнаватися про роботу з намистинами.

На тканину наноситься малюнок, поверх якого буде проводитися вишивка. Такий варіант вишивки за схемою ідеально підходить новачкам. Крім нього існує безліч інших способів створення робіт з намистинами.

Невеликі підказки

Процес вишивки бісером картин Складається з декількох етапів. Для першого з них потрібно відрізати нитку довжиною близько 50 див. Також, варто вишивати на натягнутій канві — це набагато зручніше. У цих цілях можна взяти звичайні п’яльця або ж спеціальний верстат.

А щоб не втратити бісер, у разі, якщо він розсипався, слід постелити під робоче місце білу тканину або вафельний рушник. Також можна викладати бісер на тканина з ворсом, так він не буде укатываться і губитися.

Канву краще вибрати з уже розкресленими на ній квадратами розміром 10 на 10 клітинок, або з вже нанесеним малюнком. Змастивши кінчик нитки свічкою — її можна з легкістю втягати в вушко голки.

Техніка вишивання картини

Після підготовки необхідних матеріалів для вишивки можна приступати до справи. Одна клітина на канві означає одну намистинку відповідного кольору, яку слід пришити на це місце.

В роботі слід починати з верхнього лівого кута і йти по горизонталі, заповнюючи поле бисеринами необхідних відтінків. Варто спочатку придбати більше бісеру, ніж вказано в інструкції, оскільки часто в них попадаються браковані — неправильної форми або з дуже тонким отвором. Такий витратний матеріал не годиться для роботи, його доводиться відкладати, а значить кількість витрачених бісеринок скорочується.

На початку роботи нитка закріплюється на робочому просторі двома стежками, а потім на неї протягується перша бісеринка. Коли від нитки залишиться близько 10 сантиметрів, її протягують під готовими стібками і зав’язують у вузол, слідом береться нова нитка довжиною 50 сантиметрів.

Різноманітність швів і стібків

Картини з бісеру бувають різні, одна картина може складатися з кількох бісеринок розмірів і форм. При всьому цьому варто використовувати підходящі для них шви. Починати варто з звичайних швів, в яких важко заплутатися, але з підвищенням навику можна підключати різні техніки швів.

Існують наступні види швів, завдяки яким намистини кріпляться:

 • Рядковий.
 • Голкою вперед.
 • Арочний.
 • Стеблинка.

Найбільш простими з них є «вперед голкою» і рядковий шви. Перший нагадує собою звичайну переривчасту лінію. Необхідно ввести голку з боку вивороту, втягати бісер і ввести голку з лицьового боку. Такий шов можна вести як при вертикальному підході, так і горизонтальному.

При рядковому шві кожна бусинка пронизується на стібок. З виворітного боку він виглядає єдиної смужкою.

Виконання частини вишивки

найпростішим варіантом виконання великих картин бісером буде покупка часткової вишивки, адже набагато легше виконати частина роботи, ніж повністю, з нуля. На канві вже є деякі виконані елементи з бісеру, залишається доповнити роботу необхідними по інструкції візерунками.

Почати слід з одного кута робочого простору і рухатися вниз або вправо. Стібок направляється з лівого кута в правий. Після завершення нитка ховається і зав’язується вузол.

Приклеювання бісеру

Клеїти бісером картини — просто і цікаво. Тут не потрібна постійна робота голкою, в головній ролі виступає клей. Схема для таких картин часто не потрібна, її можна створити самому, проявивши свою індивідуальність. Також можна роздрукувати вподобаний малюнок.

Для створення картини бісером на клею знадобляться:

 • Порожня рамка для фото.
 • Нитка або пряжа потрібного відтінку.
 • Клей.
 • Зручні ножиці.
 • Бісер потрібних відтінків.
 • Кілька зубочисток.

З рамки для фото виймається скло, на яке кладуть папір з роздрукованим або намальованим від руки малюнком. На склі клеєм обводяться контури малюнка, на який кладеться пряжа. Тут для більш точного розташування нитки на склі використовується зубочистка, якій контур акуратно виправляється до того, як висохне клей.

Далі порожні місця всередині контурів заливаються великою кількістю клею. Зверху на нього висипаються намистини бісеру необхідного кольору. Розташовувати їх на поверхні можна також за допомогою зубочистки. Поступово таким чином заповнюється вся картина.

Після просихання в провітрюваній кімнаті картина з бісеру ставиться в горизонтальне положення на кілька годин, до повного просихання. Картина готова, залишається лише вставити скло назад в рамку, і поставити рамку на чільне місце.

Об’ємна вишивка

Для об’ємних робіт необхідно підготувати наступні матеріали:

 • Голки різних діаметрів.
 • Волосінь.
 • Бісер різних кольорів.
 • Канва.
 • Рамка для фото.
 • Клей.

На нитку довжиною 50-60 сантиметрів з вузлом на кінці з допомогою голки надівається одна намистина великого діаметру і 7 маленьких. Потім голка проводиться в середині ниток, під вузлом.

Утворюється петля, яку потрібно затягнути. Наступні 7 бісеринок посмикуються, голка проходить через велику бісеринку. Слід зафіксувати дану конструкцію, пройшовши голкою всі бісеріни наскрізь.

Далі в голку просовується 14 бісерін, голка проходить крізь останню закріплену бісеринку. Таким чином утворюються пелюстки.

Повторюючи останню дію потрібну кількість разів можна отримати необхідну кількість пелюсток квітки, серцевиною якого є велика намистина. Кінцевий результат обов’язково потрібно закріпити вузликом.

Справа залишається за малим — розташовувати створюються квіти на канві в потрібному місці. Наприклад, вигідно буде виглядати така вишивка, якщо розташувати її у формі серця. Додати кілька маленьких бісерін навколо, і готову роботу розмістити у рамку.

Фото картин з бісеру