Калли (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Кали (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Дивовижні найніжніші квіти, які неможливо сплутати з іншими рослинами – це калли. Їх люблять не тільки садівники та селекціонери, але ще дизайнери та флористи. А вже скільки неймовірних кольорів існує завдяки багаторічним працям біологів! Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Калла – ефектний декоративний багаторічник. Багато хто помилково вважає, що це екзотична тропічна рослина, але насправді калли ростуть всюди: від Африки до Сибіру. Крім того, їх вирощують у садах, кімнатах і навіть у медичних цілях.

Середня висота квітконосів – 80 см, хоча зустрічаються і куди більш високі сорти. Кожна квітка складається з двох частин: качани та покривала, яке його захищає. Формально покривало це лише приквітник, але саме воно і надає каллам їх дивовижної краси.

Кали часто використовують флористи, особливо для весільних букетів. Їм роками приписують унікальні захисні властивості та здатність привнести до будинку добробут. Крім того, є повір’я, що кали сприяють одужанню хворих.

Всі калли можна умовно розділити на білі та кольорові, і серед кольорових зустрічаються взагалі всі відтінки.З погляду догляду та специфіки зростання у них лише одна істотна відмінність: білі довше цвітуть і не скидають листя у період спокою.

Загальна інформація

Види калли

Є дуже багато декоративних сортів калли, але основних видів у наших широтах набагато менше. Про них ми зараз і розповімо!

Ефіопська калла

Великий вид, що витягується в саду до 1 м. Замість бульби у нього гнучкий повзучий корінь. Серцеподібне або овальне листя на вертикальних корінцях пофарбоване в насичений темний колір. Саме від неї походять білі сорти.

Ефіопська калла