Фітбол. Що це таке, гімнастика з м’ячем, вправи для схуднення, вагітних

Фітбол, як гімнастичний інвентар, був придуманий в 50-х роках минулого століття, але актуальний він і в сучасному світі. Гімнастичний м’яч широко використовується в різних видах фізичної активності: в заняттях фітнесом, аеробіка, пілатес.

Існують комплекси для майбутніх мам і немовлят, що включають в себе вправи на такому тренажері.

Що таке фітбол

М’яч, який винайшла жінка лікар зі Швейцарії для своїх пацієнтів з діагнозом ДЦП, перекочувавши в інші галузі медицини, а потім у фітнес клуби та будинки звичайних людей, стає затребуваним спортивним снарядом для широких мас.

Назва «фітбол» походить від 2-х англійських слів «fit» і «ball», що означають «стрункість» і «м’яч».

Винахід буває різних кольорів, розмірів, форм, придатних для всіх вікових категорій, і має безліч призначень. Його матеріал розрізняється по гладкості – деякі екземпляри повністю рівні, інші мають шипи або «ріжки».

Користь фітболу

Фахівці рекомендують користуватися цим пристосуванням людям, що мають проблеми з ногами. Спираючись тілом на кулю, людина знімає зайве навантаження з нижніх кінцівок і отримує можливість виконувати рухи без ризику.

Нестійкість даного предмета змушує упражняющегося балансувати на ньому, утримуючи рівновагу, що розвиває координацію і зміцнює м’язовий корсет.

Бажаючим надати своєму тілу гнучкість, заняття на кулястому інструменті теж будуть корисні: на відміну від поверхні підлоги, така форма для щільного зіткнення передбачає зміну звичного положення.

Вправи на гнучкість на фітболі безпечні, так як виконуються з підтримкою снаряда

Але такі прогини не небезпечні, тому що виконуються з підтримкою м’яча, попереджаючи прийняття неправильних позицій.

Швейцарський тренажер допомагає розвантажити область попереку і хребет, ніж заслуговує схвалення вагітних жінок, особливо в останні місяці.