У яких продуктах міститься білок для схуднення. Білкова дієта для швидкого схуднення

Проблема схуднення постійно турбує жіночу частину населення. Для цього використовуються виснажливі дієти, відвідування фітнесу. Кілька кілограм можна скинути, якщо вживати більше білка, життєво важливої складної молекули.

Роль білка в схудненні

Тіло людини на 20 % складається з натурального білка. Він бере участь у виробництві імунних клітин, ферментів. Білок, потрапляючи в організм, розпадається на амінокислоти, які потрібні для формування клітин тканин.

Вони надходять у кров і проникають у клітини організму. Всього амінокислот 24. Дев’ять з них не виробляються організмом, а інші потрапляють з їжею.

У яких продуктах міститься білок для схуднення ви дізнаєтеся з нашої статті

За цим принципом білки діляться на:

  • Повноцінні, містять всі 9 амінокислот;
  • Неповноцінні, в яких відсутня або знаходиться в неповній пропорції хоч одна амінокислота.

Білки поділяються на замінні, виробляються організмом і незамінні, що надходять з їжею. Тому їжа повинна містити більше амінокислот, які не поповнюються організмом. Тваринні білки містять більше незамінних амінокислот, ніж рослинні. Вони є будівельним матеріалом для клітин.

Також це головний компонент для зміцнення м’язів, при нарощуванні яких відбувається розщеплення жирів. Вживання білкової їжі створює відчуття ситості надовго. Нестача в організмі білка створює непереборне відчуття тяги до солодкого.

При визначенні, в яких продуктах міститься білок (для схуднення – це головне джерело калорій), потрібно знати, чим він хороший. Такі продукти, в свою чергу сприяють збільшенню швидкості метаболізму (обміну речовин), — а це до втрати зайвих кг.

В період схуднення білкова їжа важлива ще й тому, що вона сприяє підтримки м’язів в тонусі. Для підняття імунітету у цей період також допоможе білок.

Наприклад, така амінокислота, як лейцин провокує слабкий обмін, а це веде до схуднення. Міститься він у білку молочної сироватки, який відрізняється високою якістю.

Як реагує організм на прийом їжі, багатої білком, з невеликим вмістом вуглеводів:

  • Йдуть зайві кілограми;
  • Зменшується рівень цукру в крові, що сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи;
  • М’язи знаходяться в тонусі, тому що зайві кілограми йдуть за рахунок зменшення жирової прокладки;
  • Інсулін виконує свою безпосередню функцію, так як м’язи поглинають глюкозу, позбавляючи кров від зайвого цукру;
  • У мозок надходить сигнал ситості, а це знижує зайвий апетит;
  • Нормалізується процес звільнення організму від зайвої води.

Вранці корисна білкова їжа, вона регулює правильну роботу печінки, функція якої є основною в обміні речовин. Яку кількість білка потрібно організму для схуднення? Більшість фахівців вважають, що в день норма повинна становити 1-1,2 г на 1 кг ваги або 60-70 р.

Важливо пам’ятати! Що крім знання, в яких продуктах міститься білок для схуднення, необхідно враховувати, що все повинне відповідати нормі. Негативно може позначитися як надлишок, так і нестача білка в організмі. Білкову їжу необхідно поєднувати з іншими продуктами, щоб виключити розлад шлунка.

Рекомендується включати продукти, що містять клітковину, кисломолочку, крупи, овочі, риба і нежирне м’ясо.

Харчові волокна сприяють очищенню ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Рослинна олія є джерелом корисних жирів і мікроелементів. Дуже корисним є сир, як кисломолочний продукт.

Він є джерелом кальцію, сприяє зміцненню кісток і захищає нервову систему від атеросклерозу. При переході на білкову їжу, слід робити це поступово. Наприклад, можна майонез замінити на сметану, відбивну на парову котлету, кока-колу на сік.