Деревоподібні півонії (70 фото): сорти, правильний догляд та вирощування

Деревоподібні півонії: сорти, правильний догляд (70 фото)

Існують десятки європейських та східних легенд про розкішні деревоподібні півонії. У Стародавній Греції красива пишна квітка символізувала добробут та довголіття. А ще він вважався лікувальним, від чого буквально пішла назва «paionios». Довгий час завдання виростити розкішні півонії самостійно здавалося непосильним та фантастичним. Тепер же все у твоїх руках!

Загальна інформація

Деревоподібний півонія – гарний гібридний багаторічник, виведений китайськими ботаніками. Трохи пізніше він з’явився на Японських островах і миттєво завоював популярність. До Європи деревоподібні півонії завезли ще пізніше – приблизно у вісімнадцятому столітті.

На відміну від компактних клумбових сортів, великий чагарник виростає до 2 м. Товсті прямі пагони нагадують мініатюрні стовбури, а стебла не опадають узимку і з кожним роком дедалі більше розростаються. Загалом деревоподібний півонія робить все те, що робить будь-яке звичайне дерево.

У рослини гарне і велике перисте листя, начебто ажурне. Квіти розкриваються до 20 см в діаметрі, і можуть бути найрізноманітніших форм і кольорів – звичайні, махрові та напівмахрові. Згодом деревоподібний півонія розростається в кулястий кущ і все пишніше цвіте.

Загальна інформація - Деревоподібні півонії

Сорти деревоподібних півонів

Є сотні деревоподібних півонії, тому деякі експерти навіть вважають, що це не окремий вид, а ціла група. Найбільше їх у Китаї, адже там півонії розводили раніше за всіх. Але й до нас дійшли гарні та ефектні сорти, які ти можеш виростити на своїй ділянці.

Півонія деревоподібна Синій сапфір

Це один із найкрасивіших сортів серед усіх блакитних та бузкових півонів. В одному пелюсті плавно перетікають один в одного відразу кілька відтінків, а на контрасті виділяється жовта серединка.

Півонія деревоподібна Синя сапфір