Декор ванної кімнати своїми руками поетапно – 120 фото кращих ідей

Приклади красивого і затишного декору для сучасної ванної кімнати. Інструкція, як прикрасити інтерєр ванної з фото та описом рекомендацій від дизайнерів.

В процесі облаштування затишного інтер’єру про ванній кімнаті нерідко забувають, комплектуючи приміщення тільки самими необхідними речами. Між тим і цю невелику кімнату неважко оригінально оформити своїми руками без зайвих витрат.

Вимоги до оформлення ванної

На етапі планування важливо не забути про експлуатаційні особливості даного приміщення. Специфіка ванній полягає в підвищеній вологості повітря і різких перепадах температури. Це в обов’язковому порядку беруть до уваги при виборі декоративних деталей і матеріалів для їх виготовленняя.

Крім того, всі елементи повинні бути стійкі до регулярного миття з використанням засобів домашньої побутової хімії.

Тому рекомендується звернути увагу на вироби та матеріали, які не вбирають вологу, і стійкі до пару і високій температурі.

Важливими при плануванні декору приміщення є кілька моментів:

  • функціональність (перелік обов’язкових одиниць сантехніки і меблів);
  • стиль оформлення;
  • безпека.

Ідеї оформлення інтер’єру можна придумати самостійно або знайти, вивчивши фото декору ванної кімнати.

Матеріали для декору

Декорування приміщення починається з вибору оздоблювальних матеріалів для підлоги, стін і стелі. Декор ванної плиткою є оптимальним рішенням з причини її вологостійкості, міцності, тривалий термін експлуатації і простоти відходу.

Крім технічних характеристик великою перевагою даного матеріалу служить широкий асортимент колірної гами, що випускаються виробниками керамічних виробів.

Для приміщення в стилі мінімалізму прийнятні однотонні поверхні, поєднання білого і чорного кольору підкреслить англійський стиль оформлення, а для сучасного дизайну можна підібрати сміливі колірні комбінації.

Оригінально і стильно виглядає плитка, доповнена фотодруком.

Для декору ванної можна застосувати мозаїку або фактурну штукатурку. При облаштуванні кімнати в єгипетському або японському стилі можна застосувати бамбук, дерев’яні або коркові панелі, що пройшли спеціальну обробку.

Варіанти декору ванної припускають і використання готових вінілових наклейок, малюнків за трафаретами, ефектного оформлення в стилі декупаж.