Декор дверей своїми руками – покрокова інструкція з фото та описом

Поетапний майстер-клас для початківців з описом всіх етапів красивого декорування дверей своїми руками. Фото і схеми від майстрів.

Двері, за впливу на них мешканців квартири, можна порівняти хіба що з підлогою. Їх постійно відкривають-закривають, про них стукаються або стукають важкими сумками, на них облокачиваются або використовують як вішалки.

Так що життя у них зовсім не проста. Незважаючи на всі запобіжні заходи, що вживаються виробниками, двері рано чи пізно купують непривабливий вигляд, і постає питання про їх заміну. Але це зовсім непроста процедура, та й ціна такого рішення задоволена висока. Тому багато дбайливі господарі придумують оригінальний декор дверей своїми руками.

Цей спосіб дозволить бюджетно перетворити полотно і надати кімнаті зовсім інший вигляд. До речі, цей варіант підійде при бажанні господарів трохи поміняти оформлення приміщення.

Способи створення декору дверей

Методів створити красиву двері зі старого матеріалу досить багато, тому кожен може вибрати для себе найоптимальніший спосіб. Це може зовсім проста перефарбування полотна, обклеювання шпалерами або більш складна техніка декупажу, обробка молдингом, створення вітражів.

Але будь-яка переробка повинна починатися з підготовки двері до перетворення.

Підготовчі заходи

Декор міжкімнатних дверей починається з огляду поверхонь. Якщо пошкодження досить маленьке, то цілком може бути, що особливих зусиль і не потрібно. Досить буде задекорувати ділянку дитячої картиною, розписом або наклейкою.

Якщо ж поверхня для переробки досить велика, то доведеться виконати визначені підготовчі кроки.

Ними стануть видалення старої фарби, шпаклівка особливо пошкоджених ділянок, повна шпаклівка двері для додання полотну необхідної рівності, видалення надлишків матеріалів і додання однорідної структури з допомогою наждачного паперу, грунтовка для кращого зчеплення з оздоблювальними матеріалами.

Все це краще робити з дверима, знята з петель.