Декор старої шафи своїми руками – 14 чудових ідей, 70 фото, майстер-класи та інструкції як зробити

Декор старої шафи своїми руками: 14 відмінних ідей

Навіть найулюбленіші шафи з часом затираються, дряпаються чи вигорають. Фарба облазить, дерево сохне, а лаковане покриття каламутніє. Але що якщо перетворити це з нестачі на особливість? Те6е не доведеться з сумом прощатися з улюбленими меблями і витрачатися на нові! А ми готові допомогти з цікавими ідеями та натхненням для нових звершень!

1. Брашування

Найпростіший спосіб оновити стару шафу – як не дивно, старіння. Особливо такі меблі гарні в розкішних класичних інтер’єрах, провансі, лофті та будь-яких інших стилях, які тяжіють до ретро.

Щоб потертості виглядали природно, вибери для них правильні місця. Найшвидше меблі затираються там, де на неї припадає підстави навантаження, або її постійно чіпають: грані, кути, ручки, стільниці, рельєф, що виступає.

Механічні потертості створюються за технологією брашування: поверхня обробляється жорсткою металевою щіткою, яка знімає фарбу та видаляє м’які волокна. Технологія хороша для шаф з модрини, сосни, ясена або дуба.

Брашування - Декор старої шафи своїми руками
Брашування - Декор старої шафи своїми руками

2. Кракелюр

Кракелюр – це створення дрібної сітки тріщини на поверхні за допомогою фарби та спеціального лаку. Він буває двох видів: однокроковий – коли з-під тріщин фарби виглядає безпосередньо основа чи нижній шар; двокроковий – коли під кракелюром знаходиться інше декоративне покриття або зображення.

У найпростішій технології поверхня шафи спочатку покривається темним пігментом, поверх – кольоровою або контрастною фарбою. А після висихання наноситься кракелюрий лак, який провокує розтріскування. Такий варіант підходить не тільки для дерева, але й для шаф з будь-яких інших матеріалів.

Кракелюр - Декор старої шафи своїми руками
Кракелюр - Декор старої шафи своїми руками