Бордоська рідина – застосування в садівництві навесні, як приготувати

Бордоська рідина: застосування в саду навесні

Весняна обробка саду – запорука здоров’я розсади, буйного цвітіння та гарного врожаю. Грибок, хвороби та шкідники – ті проблеми, яких ніхто не застрахований. Але їх можна запобігти та знизити ризики завдяки правильному догляду. І бордоська рідина – твій вірний помічник у цій непростій справі!

Для чого використовується бордоська рідина

Це ефективний антисептик та фунгіцид для дерев, кущів, городніх культур та квітів. Весняне обприскування потрібне для профілактики бактеріальних та грибкових захворювань. Також суміш застосовують як інсектицид для боротьби з комахами, личинками та їх кладками після зими.

Після весняної обробки бордоською рідиною плодово-ягідні дерева радують рясним урожаєм. Листяні і хвойні породи швидше розростаються. А якщо збризкати розчином спилки або зрізи – вони затягнуться без гнили і кірки.

Для чого використовується - Бордоська рідина застосування у садівництві навесні

Відповідно до історії, суміш відома вже понад сто років: з дев’ятнадцятого століття, коли французький ботанік Мілларде винайшов новий препарат для боротьби з цвіллю на винограді. Досі з її допомогою рятуються від головних ворогів виноградників – мильдьї та антракнозу.

Бордоська рідина захищає плодово-ягідні культури від гнилі, іржі, борошнистої роси, парші та моніліозу. Косточкові обприскують від кучерявості, плямистості та інших типових проблем. Головне – не перестарайся з дозуванням, тому що через надлишок міді плоди можуть потім потріскатися.

Груші та яблуні обприскують у тому числі від чорного раку, а ягідні чагарники – від антракозу та плямистості. Грядки з томатами та картоплею проливають від макроспоріозу та фітофторозу, а з огірками, кавунами та динями – від септоріозу, пероноспорозу та бактеріальних захворювань.

Для чого використовується - Бордоська рідина застосування в садівництві навесні