Астранція (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Астранція (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Дивовижні квіти астранции одразу ж привертають увагу незвичайною формою. А ще – дуже ефектними та складними відтінками від білого до пурпурного та криваво-червоного. Якщо ти любиш дивовижні та оригінальні рослини, ця стаття спеціально для тебе!

Загальна інформація

Астранцію ще називають зірок, і все миттєво стає зрозуміло, якщо придивитися до її бутонів. Це парасолькова трав’яниста рослина, поширена по всій Європі. У різних країнах її культивують вже близько 500 років, і це теж багато про що говорить!

Великі різьблені листя зберігають декоративність протягом усього сезону, незалежно від цвітіння. Ті найнезвичайніші суцвіття – це, по суті, кульки з тонких дрібних квіток у кольоровій листковій обгортці.

Астранція зберігає декоративність незалежно від віку куща. А ще це чудовий медонос. Сезон цвітіння посідає літо. Висота пагонів варіюється від 15 до 90 см, але вони завжди прямі та злегка облистяні.

Загальна інформація

Види астранції

Існує більше десятка видів астранції, а ось кількість її садових форм вже складно порахувати. Розберемося з найкрасивішими та найпопулярнішими різновидами, з яких і виведені сучасні гібриди.

Мала астранция

Розлий гірський сорт висотою до метра з маленькими блідими квітками на тонких пагонах. Мала астранція відома в культурі більше 350 років і кольору із середини липня.

Мала астрація

Велика астранція

Розкидисті кущики виростають до 70 см, причому діаметр прикореневої розетки доходить до 40 см. Прості зірчасті суцвіття поєднують у собі всі відтінки рожевого. Але є й інші селекційні сорти, наприклад винного відтінку або плямисті.

Велика астрація