Целозія (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Целозія (60 фото): види, посадка та правильний догляд

Чарівні пензлики та кулі целозії під час цвітіння здатні буквально втопити сад у яскравих фарбах. Вона дуже ефектно виглядає здалеку, і ще оригінальніше – поблизу, коли чітко видно химерну форму суцвіть. Крім того, вона ще й не надто примхлива. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Целозія – красиві декоративні чагарники з дуже яскравими, великими та об’ємними суцвіттями різноманітних форм. Листя такі ж різноманітні – лінійні, ланцетні, яйцеподібні, зелені, червоні та бронзові. Не дивно, що целозію так полюбили дачники.

Залежно від сорту кущики розростаються в середньому на 50-100 см. Серед них є багаторічні сорти, але вони не переносять морози і можуть рости роками лише в кімнатних умовах. В інших випадках це ефектний сезонний однорічник, який цвіте з червня до вересня.

Загальна інформація

Види целозії

Усі численні декоративні сорти целозії можна поділити на три основні групи. Їх класифікують за типом суцвіття.

Гребенчаста целозія

У природному середовищі це багаторічник, але у нас його вирощують як однорічну рослину. Є сорти з червоним листям, а основні відтінки квіток – жовта, помаранчева та червона. Цей вид часто вирощують у приміщенні.

Гребінчаста целозія

Колоскова целозія

Її друга назва – Хаттона. Залежно від сорту вона буває зовсім крихітною – близько 20 см, або високою – до 1,2 м. Крім червоних, жовтих та помаранчевих кольорів є гарні білі та коралові сорти.

Колоскова целозія

Срібляста целозія

Велика та різноманітна група сортів, яку особливо люблять садівники. Пишні кущики розростаються до 1 м, і зустрічаються в найцікавіших колірних поєднаннях. Наприклад, сріблясте листя з жовтими квітами або червоне листя з помаранчевими суцвіттями.

Срібляста целозія