Целозія (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Целозія (60 фото): види, посадка та правильний догляд

Чарівні пензлики та кулі целозії під час цвітіння здатні буквально втопити сад у яскравих фарбах. Вона дуже ефектно виглядає здалеку, і ще оригінальніше – поблизу, коли чітко видно химерну форму суцвіть. Крім того, вона ще й не надто примхлива. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Целозія – красиві декоративні чагарники з дуже яскравими, великими та об’ємними суцвіттями різноманітних форм. Листя такі ж різноманітні – лінійні, ланцетні, яйцеподібні, зелені, червоні та бронзові. Не дивно, що целозію так полюбили дачники.

Залежно від сорту кущики розростаються в середньому на 50-100 см. Серед них є багаторічні сорти, але вони не переносять морози і можуть рости роками лише в кімнатних умовах. В інших випадках це ефектний сезонний однорічник, який цвіте з червня до вересня.

Загальна інформація

Види целозії

Усі численні декоративні сорти целозії можна поділити на три основні групи. Їх класифікують за типом суцвіття.

Гребенчаста целозія

У природному середовищі це багаторічник, але у нас його вирощують як однорічну рослину. Є сорти з червоним листям, а основні відтінки квіток – жовта, помаранчева та червона. Цей вид часто вирощують у приміщенні.

Гребінчаста целозія

Колоскова целозія

Її друга назва – Хаттона. Залежно від сорту вона буває зовсім крихітною – близько 20 см, або високою – до 1,2 м. Крім червоних, жовтих та помаранчевих кольорів є гарні білі та коралові сорти.

Колоскова целозія

Срібляста целозія

Велика та різноманітна група сортів, яку особливо люблять садівники. Пишні кущики розростаються до 1 м, і зустрічаються в найцікавіших колірних поєднаннях. Наприклад, сріблясте листя з жовтими квітами або червоне листя з помаранчевими суцвіттями.

Срібляста целозія

Догляд за целозією

Целозія зовсім невибаглива і не вимагає жодного складного догляду. Достатньо її поливати і регулярно розпушувати землю, щоб вона не закисала і не збивалася.

Температура

Целозія потребує тепла і найкраще почувається з травня і до осені.Вона не переносить навіть легких холодів, і саме тому вирощується як однорічник. Май це на увазі при посадці у відкритий ґрунт.

Температура

Освітлення

Вибирай добре освітлену, але обов’язково захищену від вітру та протягу ділянку. У тіні целозія гірше росте і бідно цвіте. Це стосується не лише садових, а й кімнатних рослин.

Освітлення

Полив

Полив має бути стабільним, регулярним, але не надто інтенсивним. У спекотні дні збільш його частоту і додай ранкові обприскування. Тому що, якщо целозії не вистачить вологи, квітконоси не формуватимуться.

Полив

Грунт

Потрібен пухкий родючий і некислий ґрунт, і обов’язково – з хорошим дренажем. Целозія не переносить надлишку вологи, тому важливо, щоб вона не застоювалася у ґрунті. Кислий ґрунт бажано перекопати з вапном.

Грунт

Добрива та підживлення

При удобренні целозії органікою май на увазі, що з нею кущ розростається краще, але слабше цвіте.Добре підходять комплексні добрива для квітучих рослин. Їх можна поступово вносити раз на 1-2 тижні.

Добрива та підживлення

Посадка та розмноження

Садову целозію можна розмножувати просто насінням. Їх висаджують у березні в пухкий ґрунт, акуратно розсипавши по поверхні. Після цього збризни їх теплою водою і залиш під плівкою до появи сходів, періодично обприскуючи. Тепличку можна зняти, коли сходи трохи зміцніють.

При необхідності саджанці можна пікірувати і навіть трохи підгодувати рідкими добривами. Стеж, щоб у них було мінімум 5 годин яскравого освітлення та обов’язково тепло. У сад целозію пересаджують лише тоді, коли загроза заморозків остаточно минула.

А ось розмноження живцями, яке зазвичай краще підходить садовим рослинам, не надто годиться для целозії. Проблема в тому, що сорт втрачає декоративності. Але загалом, за бажання черешок можна легко укорінити у вологому піску приблизно за 2 тижні.

Посадка та розмноження

Шкідники та хвороби целозії

Листя целозії люблять поїдати слимаки та равлики. З ними доведеться боротися комплексно: використовуй механічні пастки, прибирай шкідників вручну та обприскуй розсаду інсектицидами. Ще одна проблема – попелиця, але від неї найчастіше достатньо навіть домашніх методів, на кшталт обробки мильним розчином.

Найпоширеніше захворювання – чорна ніжка, коли втеча починає гнити прямо біля основи.Найчастіше це відбувається через надлишок вологи. На ранніх стадіях достатньо присипати стебла та грунт золою, розпушити і дати просохнути. На пізніх рослина швидше за все вже загине.

Хлороз листя теж починається через надмірне поливання, і тоді принцип боротьби той самий. Друга причина – нестача заліза, і тут допоможуть спеціальні препарати.

Шкідники та хвороби целозії

Целозія – фото

Здається, серед сортів целозії є всі відтінки жовтого, червоного, оранжевого, рожевого та малинового. Але навіть це далеко не межа!

Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія - фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія - фото
Целозія– фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото
Целозія – фото