Абажур своїми руками поетапно – 120 фото кращих ідей і новинок дизайну

Вчимося створювати красивий і незвичайний абажур своїми руками. Покрокова інструкція з фото і описом всіх етапів створення прикраси від А до Я.

Якщо хочеться оновити інтер’єр кімнати та в голові виникають цікаві ідеї, чому б їх не втілити в реальність? Можна почати з самого елементарного. Наприклад, з абажура кімнатного світильника. Це привнесе новизну в обстановку, та й часу на це знадобиться не так багато. Ну що ж, вперед! А як зробити оригінальний абажур своїми руками, розповість стаття.

Каркас абажура для світильника

Щоб оновити світильник можна використовувати старий каркас. Детальний огляд допоможе визначити, чи годиться він для подальшого вживання. Іржаві місця, сколи, тріщини, поломки. Якщо вони незначні, тоді варто відремонтувати.

Якщо все безнадійно, то треба купити недорогий світильник і взяти його каркас. Але можна змайструвати або взяти для такої мети предмети, які є в господарстві:

  • пластиковий горщик для кімнатних квітів;
  • металева або пластмасова сміттєва корзина;
  • шматок дротяної сітки певних розмірів, краї якої з’єднані;
  • пластикова пляшка на 5 літрів;
  • дерев’яні палички бамбука, які можна з’єднати клеєм і дротом;
  • каркасна основа з двох кіл сполучених між собою в декількох місцях.

насправді, якщо подумати, то ідей і способів виготовлення абажура і каркаса для нього набагато більше, варто лише подумати.

Лампочки для саморобного світильника краще в цілях безпеки брати світлодіодні або енергозберігаючі. Тоді абажурная поверхня не буде нагріватися, псуватися, заподіювати шкоду.

Тканинні покриття

Підставу для роботи готово. Тепер треба підібрати матеріал. Головне, щоб з ним було зручно працювати. Вдалими для роботи будуть тонкі тканини: тюль, тафта, шовк, мереживо, фатін. Вони м’яко лягають і утворюють складки.

Тон підбирається відповідно колірній гамі кімнати. Південній стороні житла підійдуть холодні кольори (блакитний, синій, зелений). Північ вдома добре «утеплити» жовтим, помаранчевим або червоним кольором. Біла гама — нейтральна, підійде будь-якого інтер’єру.