15 найкращих фільмів про богів

15 найкращих фільмів про богів

Міфологія – бездонне джерело для захоплюючих сюжетів. Тим більше, скільки народів – стільки різних вірувань та культурних особливостей. Зібрали 15 найкращих фільмів про богів: грецьких, єгипетських, скандинавських та християнських!

1. Боги Єгипту (2016)

Під час церемонії передачі влади Осіріса Гору (Микола Костер-Вальдау), бунтар Сет (Джерард Батлер) вбиває Осіріса та захоплює Єгипет. Гор намагається помститися, але програє, і його дивом рятує богиня кохання.

Боги Єгипту (2016)

2. Геракл (2014)

Гера намагається позбутися Геракла з самого його народження, адже їй гине саме існування позашлюбного сина Зевса. Попри її старання Геракл (Дуейн Джонсон) виростає і стає справжнім героєм.

Геракл (2014)

3. Тор (2011)

Оригінальна інтерпретація скандинавської міфології у всесвіті Марвел однозначно заслуговує на увагу. Тим більше, Тора грає Кріс Хемсворт, Локі – Том Хіддлстон, Одіна – Ентоні Хопкінс, а Хеймдалла – Ідріс Ельба.

Тор (2011)

4. Догма (1999)

Культовий фільм розповідає про пригоди двох занепалих ангелів Локі та Бартлбі (Мет Деймон та Бен Аффлек), які мріють повернутися додому. І ось вони знаходять лазівку, як обхитрити Бога, але поки що навіть не підозрюють, що ставлять під загрозу весь світ.

Догма (1999)

5. Війна богів: Безсмертні (2011)

Тесей (Генрі Кавіл) – простий селянський хлопець, який навчається володіти зброєю у вільний час. Він навіть не особливо вірить у богів. Але цар Гіперіон (Міккі Рурк) оголошує цим богам війну і прагне звільнити титанів. Зевс (Люк Еванс), який весь цей час переховувався під личиною наставника Тесея, переконує олімпійців, що не потрібно втручатися у справи смертних.

Війна богів: Безсмертні (2011)

6. Брюс Всемогутній (2003)

Брюс Нолан (Джим Керрі) – популярний журналіст та улюбленець публіки, але навіть незважаючи на це, він катастрофічно незадоволений своїм життям. Якось на роботі він зустрічає дивну людину, яка представляється Богом (Морган Фрімен) і каже, що нудьга Брюса його добряче втомила…

Брюс Всемогутній (2003)

7. Вихід: Царі та боги (2014)

Чи потрібно говорити про екранізацію історії Мойсея від режисера Рідлі Скотта ще щось? Хіба що це: роль Мойсея у цьому фільмі виконав Крістіан Бейл.

Вихід: Царі та боги (2014)

8. Син Маски (2005)

Незважаючи на те, що фільм можна назвати продовженням першої «Маски» з Джимом Керрі, нам хотілося б згадати його окремо. Складні сімейні стосунки Одіна та Локі (Алан Каммінг) цього точно стоять!

Син Маски (2005)

9. Легіон (2010)

Архангел Михайло (Пол Беттані) падає на Землю, позбавляється крил і розшукує зброю. Один із поліцейських, які намагаються його зупинити, виявляється одержимий і вбиває свого напарника. Після цього із ним розправляється сам Михайло. Як тобі така зав’язка?

Легіон (2010)

10. Битва титанів (2010)

Рибак Спірос знаходить скриню з мертвою жінкою та дитиною. Разом із дружиною вони називають хлопчика Персеєм та виховують, як рідного.Через роки Персей (Сем Вортінгтон) стає свідком загибелі своєї сім’ї через те, що люди покинуливиклик богам.

Битва титанів (2010)

11. Безсмертні: Війна світів (2004)

У давній піраміді боги Анубіс та Баст вирішують долю Гора. І все б нічого, але дія розгортається в повітрі над футуристичним Нью-Йорком майбутнього, в якому живуть генетично модифіковані люди. Цей фільм Енкі Білала можна сміливо віднести до оригінального жанру біопанк.

Безсмертні: Війна світів (2004)

12. З Богами: Два світи (2015)

Ти вже напевно знаєш, як далеко вперед зробили крок сучасні корейські трилери і фантастика. Ось і ця історія про пожежника, який намагається добитися реінкарнації на ангельському суді, вийшла як мінімум дуже цікавою.

З Богами: Два мири (2015)

13. Гнів Титанів (2012)

Після своїх подвигів Персей (Сем Вортінгтон) живе простим сімейним життям. Але одного разу до нього приходить Зевс (Ліам Нісон) і просить про допомогу, адже люди все менше вірять у богів, і їхня сила слабшає.

Гнів Титанів (2012)

14. Персі Джексон і викрадач блискавок (2010)

Персі Джексон (Логан Лерман) нічого не знає про своє походження і постійно потрапляє у халепу. Він намагається сховатися в таборі для напівбогів від нападу міфічних істот, але дорогою Мінотавр викрадає його матір. До речі, Зевса зіграв Шон Бін!

Персі Джексон та викрадач блискавок (2010)

15. Геракл: Початок легенди (2014)

Гера сама дає благословення Алкмені на те, щоб Зевс подарував цариці сина-напівбога. Тільки мати знає справжнє ім’я дитини, а для решти він залишається Алкідом. І ось дорослий Алкід (Келлан Латс) закохується в Гебу (Гайя Вайсс), дочку критського царя. Але вона обіцяна за дружину його братові Іфіклу, і, звичайно ж, той незадоволений…

Геракл: Початок легенди (2014)