12 найкращих фільмів про мумій

12 найкращих фільмів про мумій

Міфи, легенди та перекази про мумії століттями зачаровують людей у ​​всьому світі. Розвиток кінематографа зробив ці історії ще яскравішим, різноманітнішим і доступнішим. Тож сьогодні хочемо поділитися з тобою 12 найкращими фільмами про мумії для вечірнього перегляду!

1. Мумія (1999)

Мумія (1999)

Перший фільм чудової серії, яка стала класикою цього жанру. Несподівано навіть для режисера малобюджетний хорор перетворився на справжній блокбастер. У головних ролях – Брендан Фрейзер та Рейчел Вайс. Американський капітан Рік ОКоннелл і бібліотекар Евелін Карнахан шукають шлях до стародавнього міста мертвих і випадково пробуджують Імхотепа. «Мумія» має два продовження і окремий спін-офф про Цара скорпіонів.

2. Тутанхамон (2016)

Тутанхамон (2016)

Насправді це міні-серіал, але в ньому лише 4 серії. Археолог Говард Картер (Макс Айронс) знаходить гробницю Тутанхамона, яка несподівано для всіх виявляється незайманою грабіжниками. Чому?

3. Мумія: Воскресіння (2014)

Мумія: Воскресіння (2014)

Група археологів за традицією вирушає на пошуки гробниці фараона. Вони мріють увійти в історію, і певною мірою їм це вдається. А все тому, що не варто читати стародавні книги прямо над таким же давнім похованням.

4. Цар скорпіонів (2002)

Цар скорпіонів (2002)

Спін-офф «Мумії», який теж має кілька продовжень. Скорпіон І – напівміфічний фараон, якого зіграв Дуейн Джонсон. А в минулому – найманець Матеас, який має вбити царя Мемнона.

5. Надзвичайні пригоди Адель (2010)

Незвичайні пригоди Адель (2010)

Адель – відчайдушна журналістка, яка любить сенсацію. Вона вирушає до Єгипту з рішучим наміром воскресити мумію лікаря Рамзеса II. Люк Бессон як завжди віртуозно балансує на межі абсурду!

6. День мумії (2014)

День мумії (2014)

Джек Уеллс (Вільям МакНамара) – авантюрист, який проводить все життя у пошуках пригод.Колекціонер Карл (Денні Гловер) пропонує йому вирушити до гробниці фараона Нефера, адже там зберігаються унікальні коштовності.

7. Мумія (2017)

Мумія (2017)

Те саме переосмислення «Мумії» з Томом Крузом та чарівною Софією Бутеллою у ролі принцеси Амонет. У старовинній лицарській гробниці знаходяться підозрілі давньоєгипетські написи. Вони розповідають історію безжальної доньки фараона, яка продала душу Сету.

8. Бранці сонця (2013)

Бранці сонця (2013)

Британський хорор розповідає про молодого студента, який нарешті вирушає до експедиції до Єгипту. Він навіть не підозрює, що на нього чекає зустріч із чудовиськами та справжніми богами.

9. Франкенштейн проти мумії (2015)

Франкенштейн проти мумії (2015)

Бують дні, коли просто хочеться подивитися якийсь кумедний треш. І хорор Демієна Леона про зіткнення двох фантастичних чудовиськ – це саме він!

10. Тутанхамон: Прокляття гробниці (2006)

Тутанхамон: Прокляття гробниці (2006)

Денні Фрімонт (Каспер Ван Дін) полює на містичний Смарагдовий медальйон. Для цього він повинен знайти останній уламок скрижалі в Каїрі, але щось іде не так.

11. Мумія: Принц Єгипту (1998)

Мумія: Принц Єгипту (1998)
Саманта (Луїза Ломбард) знаходить дорожній щоденник діда, який загинув під час пошуків гробниці в Єгипті. Разом з друзями вона хоче розібратися, що сталося тоді насправді.

12. Мумія жива (1993)

Мумія жива (1993)

Мумія Азізу повертається у світ живих і знаходить жінку, яку вважає реінкарнацією своєю коханою. Фільм знято на основі оповідання Едгара Аллана По. У головній ролі – Тоні Кертіс.