З чим носити броги жіночі або чоловічі, чорні, білі, сині, фото і відео ради

Раніше російські споживачі знали тільки кілька видів взуття: туфлі, черевики, чоботи, кросівки… І ніхто не вникав у особливості крою моделей. Тепер же в деяких колах вас можуть звинуватити в неосвіченості, якщо ви не знаєте відмінності між лоферами і оксфордами або туфлями-дербі і брогами. Ось про останніх ми і поговоримо. У цій статті ви дізнаєтеся, з чим носити броги, і що це за звір такий у взуттєвому світі.

Отже, брогами називаються туфлі з перфорацією. Спочатку перфорація несла функціональне навантаження: шотландські фермери «дірявили» черевики, щоб ті швидше сохли після дощу. Потім цей елемент став декоративним. Тепер він може прикрашати будь-яку модель туфель чоловічих або жіночих. На фото ми зібрали найбільш яскравих представників цього взуттєвого класу.

Але найпершими брогами стали класичні оксфорди – чоловічі туфлі зі шнурівкою, у яких передня частина нашивається поверх бічних. Оксфорди з дірочками дуже полюбилися англійським аристократам у XX столітті, особливо гольфістам.

З часом модель броги-оксфордів видозмінили, зробивши мисок у вигляді букви W, підкресленою по периметру перфорацією. Оскільки чоловіче взуття вже 100 років як перекочувала в жіночий гардероб, разом з ними туди вирушили і броги у всіх своїх проявах.

За ступенем перфорированности виділяють кілька видів брогов:

  • Четвертні – перфорація розташована вздовж швів без малюнка на передній частині;
  • Полуброги – перфорація є і вздовж швів, і на миску у вигляді характерного малюнка–медальйона;
  • Повні броги – мають перфорацію по всій поверхні.

Перфорація автоматично знижує градус офіційності будь взуття. Тому броги носять, в основному, в неформальній обстановці і на відпочинку.

Коли-то вони традиційно були коричневі, зараз же броги, особливо жіночі, продаються всіх кольорів веселки. Осінні броги в цілях практичності роблять темними: популярні чорні, шоколадні, гірчичні, сині і т. д. Літні моделі бувають більш яскравих кольорів пастельних відтінків або білі. Для особливих випадків – сріблясті або золотисті броги (повністю або частково).

Отже, з чим же носити цю ультрамодну взуття з багатою історією? З будь-яким одягом у стилі casual в повсякденному житті. Вони виглядають більш суворо, ніж, наприклад, кросівки, але в той же час досить легко і неформально. Якщо в офісі не дуже строгий дрес-код, броги впишуться і в діловий образ.