Як зробити садову альтанку своїми руками – з дерева, цегли, металу (креслення, фото та відео)

Як зробити садову альтанку своїми руками

Альтанка – це красиво, тому що вона гармонійно вписується в сад і доповнює екстер’єр будинку. Це зручно, адже тут можна збиратися сім’єю чи запрошувати друзів відпочити на природі. Ще це корисно, адже домочадці мають більше місця, щоб проводити час на свіжому повітрі. А щоб альтанка була недорогою – розповідаємо, як зробити її власноруч!

Вибір матеріалу

Щоб зробити креслення та скласти подальший план дій, спочатку визначись із матеріалом. Подумай, як часто ти користуватимешся альтанкою і з якою метою. Врахуй, з чого побудований будинок і як зроблено його зовнішнє оздоблення, щоб вони з альтанкою гармонували між собою.

Альтанка з дерева

Більшість альтанок роблять саме з дерева, тому що це красиво, легко та екологічно. Вона добре поєднуватиметься з каркасним будинком або будинком з бруса. При правильній обробці матеріал не боїться вологи та паразитів, але доведеться періодично оновлювати просочення.

Дерево можна пиляти, стругати, робити різьблені візерунки і збирати конструкції різної форми та складності. Воно гармонійно поєднується з іншими матеріалами – каменем, скляними вставками, кованими елементами, черепицею.Нарешті, дерев’яна альтанка має неповторний аромат і створює сприятливу атмосферу за рахунок природних смол у складі.

Альтанка з дерева своїми руками
Альтанка з дерева своїми руками
Альтанка з дерева своїми руками
Альтанка з дерева своїми руками

Альтанка з металу

Головна перевага металу – надійність та довговічність, тому що він не боїться грибка, цвілі чи гниття. Йому не страшні гризуни, комахи чи будь-які інші паразити. Після фарбування металева конструкція переживе будь-який дощ, сніг та вітер.

Металева альтанка зі скляними або цегляними вставками ефектно доповнить екстер’єр будинку в сучасному стилі. Готовий каркас можна засклити, якщо тобі потрібне повне крите приміщення.Обов’язково проґрунтуй метал та місця зварювання кілька разів.

Альтанка з металу своїми руками
Альтанка з металу своїми руками
Альтанка з металу своїми руками
Альтанка з металу своїми руками