Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації: 12 простих способів

Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації: 12 простих способів

Коли нерви на межі – важливо дуже швидко взяти себе в руки, щоб не наробити речей, про які потім доведеться шкодувати. Іноді складно впоратися з емоціями і перейти на раціональне сприйняття подій. Тобі точно допоможуть наші способи, як швидко заспокоїтись у стресовій ситуації!

1. Глибоко дихай

Усього 5 хвилин глибокого дихання допоможуть зняти напругу. Розправ спину і повільно, без ривків вдихай-видихай, концентруючись на кожному вдиху. Роби вправу циклами по 15-20 секунд із короткою перервою на 5 секунд між ними.

Глибоко дихай - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

2. Тренуй пам’ять

Переключи увагу на те, щоб пригадати текст пісні, номер одного телефону або хоча б таблицю множення. Подумки проганяй у голові діалоги з улюбленого фільму або нав’язливу мелодію з кафе.

3. Візуалізуй

Заплющи очі і уявляй собі красиві і яскраві образи. Можливо, ти гуляєш лісом або купаєшся в океані на світанку.Постарайся відчути подих вітру, дотик води, траву чи пісок під ногами.

Візуалізуй - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

4. Звуки природи

Вчені давно довели, що звуки природи знижують рівень стресу у людини. Зараз є багато тематичних плейлистів та відео на ютубі – просто включи одне з них і відволікайся від навколишньої суєти.

5. Склянка води

Не дарма навіть у фільмах людині насамперед дають склянку води. Краще, щоб вона була кімнатної температури, та пий її рівномірними короткими ковтками з маленькою перервою. Побачиш, серцевий ритм відновиться буквально на очах.

Склянка води - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

6. Чай із медом

Міцний чорний чай із ложечкою ароматного меду та шматочком темного шоколаду відмінно заспокоює нерви. Підійде також зелений чай із м’ятою, мелісою чи жасмином – це взагалі ідеальний заспокійливий напій.