Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації: 12 простих способів

Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації: 12 простих способів

Коли нерви на межі – важливо дуже швидко взяти себе в руки, щоб не наробити речей, про які потім доведеться шкодувати. Іноді складно впоратися з емоціями і перейти на раціональне сприйняття подій. Тобі точно допоможуть наші способи, як швидко заспокоїтись у стресовій ситуації!

1. Глибоко дихай

Усього 5 хвилин глибокого дихання допоможуть зняти напругу. Розправ спину і повільно, без ривків вдихай-видихай, концентруючись на кожному вдиху. Роби вправу циклами по 15-20 секунд із короткою перервою на 5 секунд між ними.

Глибоко дихай - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

2. Тренуй пам’ять

Переключи увагу на те, щоб пригадати текст пісні, номер одного телефону або хоча б таблицю множення. Подумки проганяй у голові діалоги з улюбленого фільму або нав’язливу мелодію з кафе.

3. Візуалізуй

Заплющи очі і уявляй собі красиві і яскраві образи. Можливо, ти гуляєш лісом або купаєшся в океані на світанку.Постарайся відчути подих вітру, дотик води, траву чи пісок під ногами.

Візуалізуй - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

4. Звуки природи

Вчені давно довели, що звуки природи знижують рівень стресу у людини. Зараз є багато тематичних плейлистів та відео на ютубі – просто включи одне з них і відволікайся від навколишньої суєти.

5. Склянка води

Не дарма навіть у фільмах людині насамперед дають склянку води. Краще, щоб вона була кімнатної температури, та пий її рівномірними короткими ковтками з маленькою перервою. Побачиш, серцевий ритм відновиться буквально на очах.

Склянка води - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

6. Чай із медом

Міцний чорний чай із ложечкою ароматного меду та шматочком темного шоколаду відмінно заспокоює нерви. Підійде також зелений чай із м’ятою, мелісою чи жасмином – це взагалі ідеальний заспокійливий напій.

7. Нотатки та записи

Записуй у блокнот або в нотатки свій нагальний стан, настрій та самопочуття. Коротко запиши, що саме тебе злить чи засмучує.Це допоможе не лише скинути напругу, а й проаналізувати ситуацію у майбутньому.

Нотатки та записи - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

8. Пограй

Хоча 10-15 хвилин просто пограй у улюблену безглузду гру на смартфоні. Адже в кожного є така! До речі, сучасні екрани випромінюють синє світло, і воно теж допомагає боротися зі стресом. Так що це той випадок, де справді корисно безглуздо погортати стрічку.

9. Водні процедури

Не даремно вважається, що саме вода забирає весь негатив. Прийми теплий душ із сильним натиском або набери ванну з розслаблюючими маслами. А якщо є можливість – сходи поплавати у басейні або найближчому водоймищі.

Водні процедури - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації

10. Самомасаж

Звичайно, в більшості випадків неможливо так спрогнозувати події, щоб одразу після стресової ситуації потрапити до професійного масажиста. Але легкий самомасаж голови м’якими ковзними рухами суттєво покращить ситуацію.

11. Спорт

Активність завжди чудово знімає стрес і перемикає увагу.Це може бути будь-що – спонтанна коротка пробіжка, розтяжка або 10-хвилинна розминка. Можеш навіть простопіднятися пішки сходами.

12. Танці

Увімкни улюблену музику, заплющи очі і танцюй так, як душі завгодно. У цей час мозок виробляє нейромедіатори, а з ними падає рівень стресу та покращується настрій. Тільки краще вибирай плавні та спокійні, розслаблюючі композиції.

Танці - Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації