Як позбутися запаху у взутті: 10 простих способів у домашніх умовах

Як позбутися запаху у взутті: 10 простих способів

Навіть найякісніше і абсолютно нове взуття не застраховане від неприємного запаху. Звичайно, це як мінімум незручно, а як максимум – ще й вкрай негігієнічно. Але не варто панікувати завчасно! Навіть із такою делікатною ситуацією можна легко і швидко впоратися в домашніх умовах. Розповідаємо як!

1. Дезодоранти для взуття

Найпростіший і очевидніший спосіб – дезодоранти та абсорбуючі засоби, які зараз продаються в будь-якому супермаркеті. Але врахуй, що якщо проблема вже є, то будь-які ароматизатори, що сильно пахнуть, – це всього лише маскування. А тобі треба спочатку позбавитися причини!

Дезодоранти для взуття - Як прибрати запах із взуття в домашніх умовах

2. Прання та чищення

Якщо дозволяє матеріал взуття, випрай його в машинці в спеціальних мішечках з антибактеріальними засобами. Якщо це шкіра або інший делікатний матеріал – то випрай або повністю заміни устілки. Якщо раніше їх не було – саме час придбати.

Прання та чищення - Як прибрати запах з взуття в домашніх умовах

3. Заморожування

Під час заморозки більшість бактерій гине, тому навіть простого провітрювання на холодному балконі взимку буває достатньо. В іншому випадку візьми випране і висушене взуття, поклади його в текстильні мішки і засунь у морозилку. Коли матеріал промерзне, дістань, наповни черевики папером і ретельно просуши їх природним способом (далеко від батарей та обігрівачів). Цей же метод хороший для нового взуття з синтетичних матеріалів.

Заморозка - Як прибрати запах із взуття в домашніх умовах

4. Порошкові присипки

Перш ніж заливати або мочити взуття домашніми розчинами, спробуй спочатку сухі методи. Використовуй соду, лимонну кислоту або активоване вугілля, якими достатньо присипати поверхню на ніч. А вранці прибери грудки та залишки порошку пилососом або будь-яким непотрібним пензлем. До речі, навіть перекис продається у пігулках – поцікався!

Порошкові присипки - Як прибрати запах із взуття в домашніх умовах

5. Розчини та просочення

Для чищення внутрішньої поверхні та видалення запаху підходять слабкі розчини перекису, оцту або нашатирного спирту. Можна натерти внутрішню поверхню горілкою або використати міцний зелений чай – природний антисептик. На гладку поверхню наноси розчини добре віджатою губкою, а в інших випадках скористайся пульверизатором.

Розчини та просочення - Як прибрати запах з взуття в домашніх умовах

6. Суміші

Якщо жоден метод простіше не допоміг, змішай у рівних пропорціях перекис, зелений чай та саліцилову кислоту. Одягни рукавички і протрій взуття ватним диском у розчині з усіх боків, а потім не змивай. Але зваж, що це агресивний засіб і спочатку краще перевірити десь у непомітному місці.

Суміші - Як прибрати запах із взуття в домашніх умовах

7. Шкарпетки із сіллю

Візьми чисті непотрібні бавовняні шкарпетки і щільно наповни їх кухонною сіллю.Після цього залиш їх у взутті мінімум на ніч, а краще – на 2-3 дні. Замість солі можна ще використовувати суміш ізсоди та подрібненого активованого вугілля – ще один хороший абсорбент та антисептик.

Шкарпетки з сіллю - Як прибрати запах із взуття в домашніх умовах

8. Домашні ароматизатори

Щоб приховати легкий неприємний запах, достатньо покласти в черевики тканинний мішечок з меленою кавою. Можеш скористатися пакетиками зеленого чаю або мішечком з будь-якими іншими травами – м’ятою, лавандою, на твій розсуд. Якщо використовуєш ефірні олії, слідкуй, щоб вони не потрапили на сам черевик і не залишили слідів.

Домашні ароматизатори - Як прибрати запах із взуття в домашніх умовах

9. Як прибрати запах цвілі у взутті?

Без роздумів дістань і викинь старі устілки, а всередину взуття налий горілку або розчин оцту (приблизно 3 ложки на склянку). Залиш все на 1-2 години, а після цього злий залишки рідини, просуши взуття та всип усередину тальк або сухий антибактеріальний дезодорант на ніч. Нові устілки вставляй лише вранці – можеш капнути на них олією чайного дерева.

Як позбутися запаху цвілі у взутті

10. Як запобігти неприємному запаху у взутті?

Якщо ти страждаєш від надмірної пітливості, насамперед впровадити у список щоденних ритуалів використання спеціального дезодоранту або тальку. Купуючи черевики, шкарпетки або колготи, вибирай натуральні матеріали – як мінімум на 70-80%.

Обов’язково висушуй взуття кожного разу, коли приходиш додому, навіть якщо на перший погляд воно гаразд. При цьому суші та провітрюй устілки окремо, а також змінюй їх хоча б раз на місяць. І, нарешті, якщо проблема надто явна – обов’язково зверніться до лікаря, щоб унеможливити грибок.

Як запобігти неприємному запаху у взутті