Як навчити дитину читати: прості способи та методики

Як навчити дитину читати: прості способи та методики

Діти ростуть буквально щогодини, і ось вчорашня крихта вже починає пізнавати світ і вчитися. Як швидко навчити дитину читати, а чи не назавжди відбити бажання тримати книгу в руках? Ми розібралися в найпопулярніших методиках та готові поділитися ними з тобою!

Всьому свій час!

Спочатку визначся, що дитина вже точно готова до нового кроку. Він має вільно розмовляти повноцінними пропозиціями, добре розуміти сказане, розрізняти звуки на слух. У середньому всі необхідні навички сформуються до 5-6 років.

Бажано, щоб у дитини не було проблем з мовленням – інакше рекомендуємо в жодному разі не відкладати похід до логопеда ще далі. Добре, якщо малюк уже не плутається у просторі та не збивається, де у нього ліворуч чи праворуч.

Всьому свій час - Як навчити дитину читати

Позитивний приклад заразливий

Щоб у дитини виник інтерес до читання, вона обов’язково має бачити, як читають батьки.Інакше звідки він взагалі дізнається, що це щось важливе та цікаве? Багато психологів рекомендують дорослим на якийсь час відмовитися від телефонних читалок та електронних книг на користь паперу, щоб у дитини сформувався чіткий асоціативний ряд.

Позитивний приклад заразливий - Як навчити дитину читати

Обговорюйте прочитане

Недостатньо просто прочитати дитині казку вголос. Обов’язково обговори його думку та враження, поговоріть про ілюстрації, обкладинку, та хоч і про розмір літер – важлива безпосередня взаємодія з книгою. Бажано проходити одні й ті ж книги кілька разів з інтервалом – для закріплення.

Обговорюйте прочитане - Як навчити дитину читати

Букварі

Класичні букварі хороші для того, щоб весело і в картинках вивчати алфавіт. А потім – складати склади та правильно їх читати – за звуками, а не за буквами. Зараз є десятки різних букварів, тому рекомендуємо дати дитині дещо на вибір.

Букварі - Як навчити дитину читати