Пінетки гачком для новонароджених: 5 найкращих схем, покрокові майстер-класи

Пінетки гачком для новонароджених: 5 найкращих схем

Пінетки дуже потрібні малюкові, як тільки він починає вчитися ходити, адже вони бережуть ніжки. Але знадобляться вони й раніше: для захисту від холоду, випадкових ударів та пінань, зрештою – просто для краси. Кращі пінетки – в’язані, адже вони досить м’які та щільні водночас. Але купувати їх зовсім не обов’язково, адже ти можеш зробити їх власноруч!

1. Підошва для пінеток

Підошви пінеток завжди в’яжуться за одним принципом, а дрібні деталі залежать від твоєї майстерності. Змінюється тільки розмір, тому зніміть мірки і використовуй різні формули, щоб розрахувати кількість повітряних петель. Для підошви 10,5х5,5 см підходить ланцюжок довжиною 5 см – це 10 петель тонкою ниткою та гачком номер 2.

Пров’яжи ще 2 петлі, а потім пров’яжи в десяту стовпчик без накиду для акуратного закругленого повороту. У всі петлі, що залишилися, пров’яжи по звичайному стовпчику, крім останньої. У неї потрібно пров’язати 5 стовпчиків для переходу на інший бік. А потім зроби дзеркально ще 8 таких стовпчиків, щоб деталь була симетричною.

Підошва для пінеток - Пінетки гачком для новонароджених

Зв’яжи 2 стовпчики в останню петлю, закінчи коло і піднімися вгору, а там зроби стовпчик, а в другу петлю – ще два. Пров’яжи 4 стовпчики по одному як завжди, а після них ще 4 з накидом, розгорнися і знову повтори дзеркально з іншого боку.

Далі в’яжи звичайними стовпчиками і додай петлю лише наприкінці. На четвертому ряду додай пару стовпчиків у широкому місці, а п’ятий знову пров’яжи просто так, без нічого. Якщо тобі потрібен інший розмір та інша кількість петель, перерахуй зразкові пропорції та коригуй форму в процесі.

2. Теплі пінетки з ґудзиками

Тобі знадобиться акрилова нитка, гачок 3,5 мм, голка, швейна котушка в тон і гудзики. Зроби підошву, піднімися через петлю і далі в’яжи весь ряд за задню половинку, щоб перехід на вертикаль був різкішим. По всьому периметру пров’яжи півстовпчики з накидом і з’єднай з верхівкою першого стовпчика.

Теплі пінетки з ґудзиками - Пінетки гачком для новонароджених

У другому ряду потрібна убавка на мисці, тому знайди середину та відрахуй приблизно по 8 петель. Зроби 2 петлі підйому та в’яжи півстовпчики до маркера, а після нього зроби убавки з непов’язаних накидів, які потрібно стягнути на одну петлю.

Наступні 2 ряди працюй простими стовпчиками, а мисок – стовпчиками з накидом. На третьому зроби зменшення на п’яточці і на мисці, а після нього – пров’яжи по 3 ряди спочатку з накидом, а потім – відворотом за лицьову половину петлі. Закінчи роботу, сховай хвостик, відверни манжету і приший ґудзик.

4. Пінетки для початківців

Розрахуй, скільки петель тобі знадобиться по довжині стопи, додай ще дві і набери в ланцюжок. Пров’яжи в третю петлю від себе 2 півстовпчики з накидом. Далі продовжуй рухатися звичайними півстовпчиками, поки дійдеш до повороту, і там пров’яжи п’ять петель в одну, щоб гарно перейти на інший бік.

Пінетки для початківців - Пінетки гачком для новонароджених

Піднімись і зроби 2 півстовпчика в наступну петлю, а далі пров’язуй по одному і додай по 2 на розвороті. Продовжуйте за схемою, поки не вийде потрібна ширина підошви. Три нові ряди пров’язуй напівстовпчиками без додатків.

Далі верхню частину пінетки закінчуй в’язати напівстовпчиками, а мисок – стовпчиками з 2 накидами. Не вив’язуй їх до кінця відразу і збирай на гачку, щоб потім стягнути разом. Дороби сполучні стовпчики і закінчи верх просто по колу.

5. Пінетки із плюшевої пряжі

В’язати з теплої плюшевої пряжі дуже легко та приємно за допомогою гачка діаметром 4-5 мм. Підошву роби за спрощеною схемою по колу, але рядів тобі знадобиться менше за рахунок товщини. Так само використовуй 2 петлі підйому, а далі в’яжи за задні стінки петель.

Пінетки з плюшевої пряжі - Пінетки гачком для новонароджених

Піднімися, розгорни в’язання і від другої петлі пров’яжи півстовпчики з накидом. Склади пінетку навпіл і познач маркером майбутній шкарпетку – приблизно по 8 петель. До них в’яжи, як і раніше, а після маркера починай убавки. Наступні 2 ряди – точно за тією ж схемою, тільки убавок щоразу буде вдвічі менше.

Пров’яжи ще 2 ряди вгору просто по колу, щоб сформувати верхню частину пінеток. Оформи підошву і край ниткою іншого кольору та фактури, а для об’єму можеш взяти її у дві додавання. На плюші цікаво виглядає акуратний махровий декор і такі ж шнурки.