Хто повинен платити на першому побаченні? Правила етикету чи свобода мислення

Через якийсь час після знайомства і прояву перших симпатій, приходить момент для першого побачення.

Що одягнути, як себе вести, про що розмовляти? Багато питань виникає в голові, адже по суті, саме на першому повноцінному побаченні, з можливістю обговорення питань особистого характеру, і відбувається формування першого враження про потенційного партнера на все життя.

Шансу справити перше враження другий раз, звичайно, вже не буде. Існує ще один дуже делікатне питання: «Хто заплатить в ресторані?»

Зазвичай дівчата сподіваються на щедрість сильної статі, але на всяк випадок кладуть у гаманець купюру побільше, адже випадки бувають різні…

Як заведено в Європі та СНД і чому? Що говорить етикет?

З незапам’ятних часів чоловік був добувачем і захисником, а жінка дозволяла себе завойовувати і діставалася найсильнішому.

За правилами етикету, на перше побачення повинен запросити чоловік і, проявляючи благородство і турботу, всі витрати взяти на себе.

Це традиційна думка, і так досі вважає більшість чоловіків і жінок в Росії і країнах СНД.

У сучасному світі нічого не стоїть на місці, все змінюється, нові правила поступово входять в наше життя і те, що раніше вважалося верхом непристойності, зараз — в порядку речей.

В нинішні часи представниці слабкої статі навчилися непогано заробляти, стали фінансово незалежними і не вважають протиприродним самим робити перший крок, запросити чоловіка і, як правило, взяти частину або весь обсяг витрат на себе.

Особливо розвинуте це у європейських країнах. У Великобританії традиційно запрошує чоловік і навіть платить на першому побаченні, але на наступних зустрічах всі рахунки оплачуються 50 на 50.

Економні та прагматичні французькі мачо заплатять за свою жінку тільки в тому випадку, якщо вона справила на нього незабутнє враження і дуже сподобалася.

Хто повинен платити на першому побаченні? У різних країнах на цей рахунок різні думки

 

В Америці прийнято ходити на побачення масово: дівчина запрошує пару подруг, а хлопець – друзів, кожен платить тільки за себе. Секс на першому побаченні у американців – річ звична.

Не ходять поодинці на побачення і в Китаї, але відносяться до дівчини зовсім інакше: обов’язково розплачуються, при цьому намагаються зробити це непомітно, ніякого сексу і тільки серйозні наміри.

А от у Німеччині дівчата самі запрошують хлопців, не мають нічого проти сексу під час першої зустрічі і платять за себе самі.

Найбільш емансипованими вважаються іспанки, в них один тільки натяк чоловіки оплатити рахунок у ресторані викликає презирство. Чому ж так відбувається? Просто розважливі європейські чоловіки не хочуть смітити грошима в пусту: він платить, дівчина роками не може визначитися, чи підходить він їй, зрештою кидає і йому потрібно починати все спочатку.

Це у нас в Росії багато дівчата хочуть вийти заміж до 25-28 років, а на Заході зазвичай з таким рішенням панянки не поспішають.

За правилами етикету рахунок в ресторані оплачує той, хто запросив