Психологія стосунків між чоловіком і жінкою

Психологія сприйняття світу жінкою та чоловіком абсолютно різна. Однак і ті, й інші хочуть будувати гармонійні, щасливі відносини. На думку психологів, відносини між чоловіком і жінкою мають психологічну, фізичну і інстинктивну складові.

 

Для чого важливо знати основи психологічних відносин

Цю важливу тему, як правило, чоловіки і жінки вивчають тоді, коли відносини не складаються і виникає необхідність утримати свою половинку.

Психологію відносин між чоловіком і жінкою потрібно вивчати і знати при укладенні шлюбу і створення сім’ї, щоб правильно підтримувати взаємини і жити повноцінним щасливим життям.

Слід пам’ятати, що існує чоловічий і жіночий погляд на складні проблеми відносин між статями

Особливості психології чоловіка і жінки і як ми мислимо

Для розуміння чоловічої психології важливо зрозуміти, що ще з давнини чоловік добував їжу, полював, був воїном. З тих пір, звичайно, багато що змінилося. Сьогодні жінка успішно створює матеріальні блага, а чоловік може піклуватися про сімейне вогнище і доглядати за дітьми.

Психологія чоловіка

В мисленні представників сильної статі природне начало проявляється при будь-яких умовах:

  • Чоловіча природа створена таким чином, що чоловік завжди звертає увагу на жінку, незалежно від того, чи є у нього обраниця. Жінка повинна прийняти це як даність і намагатися бути цікавою для свого чоловіка.

 

    • Чоловік — символ сили і незалежності. Для нього характерне відчуття внутрішньої свободи. Тому жінці важливо зрозуміти, що ніколи не потрібно примушувати чоловіка приймати швидкі рішення, а треба навчитися спокійно чекати. Важливо при побудові правильних взаємин дати зрозуміти чоловікові, що його свобода не буде обмежуватися.
    • Чоловіки не виявляють внутрішні емоційні переживання, а самостійно вирішують проблеми. Для чоловіка важливо зберігати природну позицію «чоловік — воїн». Дуже часто відбуваються конфлікти саме з цієї причини, коли жінка не може зрозуміти, чому він не присвячує її в свої проблеми.

 

  • Чоловіки уникають конфліктних ситуацій. Стан конфлікту викликає у них почуття безпорадності, яка суперечить природного мужності. Нерідко, щоб уникнути сварки, їм доводиться вдаватися до брехні. Приміром, якщо запізнився на вечерю, тому що зустрів друга, дружині він скаже, що був на роботі, щоб не викликати в неї негативну реакцію і не створити конфліктну ситуацію.
  • Ключовою метою для чоловіка є економічний добробут, що формує його самооцінку. Відсутність можливості гідно заробляти і звинувачення з цього питання з боку слабкої статі призводять до зниження самооцінки у чоловіка і можуть глибоко зачепити його самолюбство.

Психологія стосунків між чоловіком і жінкою дуже важлива роль жінки, яка, знаючи мотивацію чоловічої поведінки, може гармонізувати спільне життя