Хна для волосся – види та кольори, як фарбувати волосся хною

Хна для волосся: види та кольори, як фарбувати

Розкішний мідний відтінок – мрія багатьох дівчат. Але далеко не всім хочеться псувати власне волосся хімічними барвниками. Добре, що природа продумала все за нас, і хну для фарбування використовували ще багато століть тому. Залишається вона і зараз, тільки кольорів та варіантів використання стало ще більше. Розповідаємо докладніше!

Види хни

Різні види хни відрізняються в основному лише регіоном походження, але на особливостях та якості це майже не позначається. Найпопулярніші – іранська та індійська хна. Вони добре фарбують волосся, швидко діють і легко змиваються. Турецьку хну треба довше тримати і в неї більш стримана палітра.

Види хни для волосся

Коліри та відтінки

Природних відтінків хни не дуже багато, але в порошок успішно додають інші компоненти, які допомагають значно розширити палітру від золотисто-медового до темного мідного. При додаванні басми, олії какао-бобів та гвоздики можна отримати навіть темно-коричневий або майже чорний колір. Безбарвна хна не фарбує волосся, а використовується для лікувального та оздоровчого ефекту.

Кольори та відтінки - Хна для волосся

Як пофарбувати волосся хною

Щоб фарбування було стійким, рівномірним і красивим, потрібно дотримуватися технології. Просто здається, що працювати з хною складно. Насправді це просто довго, але дуже легко!

Як розбавити хну

Точної пропорції для розведення хни водою немає – тобі потрібно отримати зручну консистенцію, на зразок жирної сметани або маски для волосся. Вода повинна бути гарячою, але не киплячою, використовувати металевий посуд категорично заборонено. У порошок налийте воду, а не навпаки, і весь час акуратно перемішайте до однорідності.

Як розбавити хну для волосся

Як подати заявку

Рівномірно розподіліть хну по волоссю за допомогою пальців і пензлика. Хоч це і натуральний нешкідливий барвник, але все одно рекомендуємо користуватися рукавичками, інакше потім буде важко відмити руки. Якщо хна погано наноситься, то скоректуй консистенцію.

Як правильно нанести хну на волосся

Скільки тримати хну на волоссі

Заверни волосся з хною в плівку, пакет або поліетиленову шапочку, а зверху замотай рушником. Якщо хочеш дуже легкий відтінок, досить 15-20 хвилин. А для насиченішого результату потрібно 1,5-2 години, але не більше.

Скільки тримати хну на волоссі

Як змити хну з волосся

Незважаючи на своє природне походження, хна – досить стійкий барвник. Найкраще вона вимивається оліями – оливковою, кокосовою або будь-яким твоїм коханим. Для більшого ефекту зроби маску під плівку на всю довжину та прогрій феном 20-40 хвилин. Але зваж, що змивка все одно займе пару тижнів і доведеться повторювати процедуру кожні 3 дні.

Як змити хну з волосся

Часті питання

Відповідаємо на найпоширеніші питання, розвіюємо побоювання та руйнуємо міфи щодо фарбування волосся хною!

Чи шкодить хна волоссю?

Хна не шкодить волоссю, але її потрібно використовувати за інструкцією. Не перетримуй маску, не лягай у ній спати, не додай занадто багато олій на жирне волосся.Не фарбуй волосся занадто часто, тому що воно може стати ламким через порушення захисного шару.

Чи шкодить хна волоссю

Скільки хна тримається на волоссі?

Цедуже індивідуальне питання, тому що результат повністю залежить від вихідного типу та відтінку волосся. У середньому хна тримається від 1,5 до 3 місяців. Але вона працює за принципом накопичення, тому перші рази можуть бути коротшими.

Як часто можна фарбувати волосся хною?

Не варто використовувати хну занадто часто, тому що вона накопичується у волоссі і обтяжує його. Крім того, у міру заповнення волосся колір може ставати все темнішим. Рекомендована перерва між фарбуванням – 2 місяці.

Чи можна фарбувати волосся після хни?

Якщо ти хочеш зафарбувати хну схожим, але темнішим відтінком – нічого страшного не станеться. Але категорично не варто найближчим часом освітлювати волосся або використовувати інші тони. Швидше за все, результат буде слабким, але при цьому несподіваним кольором.

Чи можна фарбувати волосся після хни

Чи можна використовувати хну після звичайної фарби?

Наносити хну після хімічних фарб не рекомендується, тому що вона може взяти нерівно. Відтінки теж стають менш передбачуваними, аж до зеленого.

Чи можна лікувати волосся хною?

Якісна натуральна хна робить волосся міцним, щільним і блискучим. Вона корисна для шкіри голови, допомагає боротися з жирним корінням і лупою. Локони стають об’ємними та пружними.

Які протипоказання у хни?

Не рекомендується наносити хну на вже фарбоване волосся, і вона не зафарбує сивину. Якщо волосся занадто тонке і пористе, часте застосування хни може його пересушити і обтяжити. А ще хна може розпрямляти хімічну завивку і не завжди добре піддається укладанням.

Які протипоказання у хни для волосся

Чи можна використовувати хну під час вагітності?

Якщо використовувати хну за інструкцією – вона абсолютно безпечна та нетоксична. Тому це рідкісний барвник, який можна використовувати при вагітності та годівлі. А маски на основі хни допоможуть впоратися з випаданням волосся в цей непростий для організму час.

Що можна додати до хни?

Якщо ти хочеш посилити корисні властивості хни, то можна запарювати її трав’яними відварами – ромашкою, календулою, шавлією. Для пошкодженого волосся підійде маска з хни на кефірі. Для насиченішого відтінку запарюй порошок у чаї каркаді.

Чи існує чорна хна?

Порошок, який у наших широтах часто називають чорною хною – це басма, і її одержують із іншої рослини. Але принцип застосування той же, і басма дійсно використовується для фарбування у темні тони.

Чи існує чорна хна для волосся