Вироби з яєчної шкаралупи: майстер-клас кращих і креативних виробів з яєчної шкаралупи

Які вироби роблять з яєчної оболонки. Підготовка матеріалу. Вироби з яєчної шкаралупи – біжутерія з шкаралупи яєць і декорування квіткового горщика.

Яйце — корисний продукт для здоров’я. Його шкаралупу часто використовують для добрив, і не тільки. У садочках і школах роблять різні вироби з яєчної шкаралупи своїми руками, про що і піде мова далі.

Що роблять з яєчної оболонки

Матеріал вважається екологічно чистим, тому його можна використовувати у творчій діяльності. Шкаралупа має досить тверду поверхню, що дозволяє робити з неї такі вироби, як:

  • панно в техніці кракелюр;
  • смислові зображення;
  • мозаїку на будь-яких поверхнях;
  • прикраса для судин.

Технологія дій у всіх випадках різна. Приміром, підготовка дерев’яної поверхні сильно відрізняється від пластикової. Фінішне покриття також може різнитися. Схожим залишається тільки матеріал, використовуваний за основу.

Збір і підготовка матеріалу

Для початку слід зібрати яєчну шкаралупу для виробів. Причому робити це слід поступово, зберігаючи матеріал після кожного приготування їжі. Важливо, щоб він ретельно просох і не мав усередині тонкої плівки.

Готову цілісну шкаралупу необхідно пофарбувати в різні кольори. Для цього є кілька зручних варіантів. Так, можна пофарбувати шкаралупу пензликом, змоченої у фарбі, або занурити її в красящем розчині. Через півгодини шкаралупа придбає яскравість і насиченість.

Після забарвлення шкірки яєць барвником, вона повинна ретельно просохнути. Через добу її поміщають на зберігання в полотняний мішечок. При необхідності у творчості, шкаралупу дістають для творчої діяльності.

Прикраса вази або скриньки

Знадобиться дерев’яний предмет. Спочатку обробляють з використанням простої наждачки, щоб поверхня стала гладенька. Далі на виріб наноситься шар грунтовки. Потім предмет покривають будь-яким кольором, враховуючи що він буде помітний між мозаїкою. Так, на поверхні вироби залишаються візерунчасті контури.

Наступний крок — приклеювання подрібнених скорлупок. Залишки клею можна прибрати чистою тканиною. Коли виріб висихає, бажано нанести на нього лакову основу. На завершення залишається приклеїти декоративні елементи.