Тюльпани (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Тюльпани (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Чи є у світі хоч хтось, абсолютно байдужий до тюльпанів? Їх так багато, і всі вони настільки різні, що здається можна задовольнити будь-який смак. А ось як правильно їх вирощувати та доглядати – це вже інше питання. Але ми знаємо відповідь і на неї!

Загальна інформація

Тюльпанам у Європі вже понад 500 років. З того часу пройшло кілька хвиль справжньої тюльпанної лихоманки, яка особливо торкнулася Нідерландів, Франції та Італії. Завдяки такому ажіотажу з’явилися сотні найнеймовірніших сортів та гібридів, якими ми можемо сьогодні помилуватися.

Тюльпани – цибулинний багаторічник, який належить до лілейних. Їх вирощують і в садах, і в промислових масштабах у всьому світі. Залежно від сорту висота стебел коливається від 10 см до 1 м.

Щороку на цибулі формуються нові коріння, які відмирають наприкінці сезону. До прямого прямого стебла примикають гостре видовжене листя, яке поступово дрібніє знизу вгору. Квітконоси вінчає один крупний бутон. Форма, забарвлення, розмір – все це залежить від сорту.

Загальна інформація

Види тюльпанів

Чи можна перебрати всі різновиди тюльпанів в одній добірці? Звичайно ж ні, не вистачить і кількох. Тому ми вирішили почати з бази і вибрали найпопулярніші категорії, які допоможуть тобі принаймні визначитися зі своїми уподобаннями!

Прості тюльпани

Вони невисокі, до 40 см, з сильними та міцними квітконосами та простими бутонами у формі келиха. Їх можна вирощувати на ділянці, на клумбах та бордюрах або в контейнерах. Бувають ранніми та пізніми, пізні зазвичай більші.

Прості тюльпани

Махрові тюльпани

У них більш пишні та об’ємні бутони, які у розкритому стані можуть доходити до 8 см у діаметрі. І це при тому, що ранні махрові тюльпани теж невисокі – до 30 см. Але є й пізні сорти.

Махрові тюльпани