Очиток (60 фото) – види, правильний догляд, посадка та вирощування

Очиток (60 фото): види, правильний догляд, посадка та вирощування

Пухнасті рожеві суцвіття і ефектне декоративне листя – це далеко не все, чим примітний очиток. Насправді у нього набагато більше красивих сортів. Він добре росте у відкритому ґрунті та ідеально доповнює будь-які квіткові композиції. Час познайомитися з ним ближче!

Загальна інформація

Очиток або седум – химерний сукулент та найближчий родич звичних товстунок. Він потрапив до нас із спекотних посушливих регіонів різних континентів, від Африки до Америки. У народній медицині відвар з очитку використовується як знеболюючий та очищувальний препарат.

У наших широтах його вирощують у саду чи квартирах. Для саду є ґрунтопокривні морозостійкі види, а ось для приміщення підходять навіть тропічні екзоти. Очиток – низькорослий розгалужений багаторічник, який швидко розростається.

Втечі очитку міцні та щільні, густо вкриті об’ємними листочками. Форма і розмір листя залежить від конкретного сорту – вони бувають разюче різноманітні. Основні відтінки – зелений, сірий або навіть рожевий. На колір впливає не лише вигляд, але й кількість освітлення, склад ґрунту та інші зовнішні фактори.

Очитки активно і рясно цвітуть щільними суцвіттями-парасольками. Найчастіше вони розпускаються наприкінці літа чи восени.Дрібні квіточки дуже ароматні, і навіть очиток ще й медонос.

Загальна інформація

Види очитування

Рід очитків не просто великий, він величезний. Але не так багато його представників використовують у декоративному садівництві. Ми вибрали основні з них!

Виглядний очиток

Найпопулярніший варіант для саду. На голих прямих стеблах росте невелике овальне листя з голубуватим відливом. Але їх майже не видно, коли очиток зацвітає великими суцвіттями-парасольками всіх відтінків рожевого та фіолетового.

Виглядний очиток