Техніка батік: ТОП-200 фото ексклюзивних ідей і новинок

Майстер-клас з виконання техніки батик своїми руками в домашніх умовах. Великий вибір сучасних ідей і покрокових інструкцій від майстринь.

Рукоділля знову повертається в моду. При цьому згадуються і досить старовинні збільшення, такі як в’язання, вишивка, лозоплетіння, і відносно нові види виготовлення симпатичних предметів. Одним з таких досить незвичайних способів зайняти вільний час стає батік або мистецтво розпису по тканині.

Трохи історії

Саме поняття «батік» перекладається як «восковий живопис». А історія виникнення техніки батик йде своїми коріннями в давню культуру індонезійських племен. Вважається, що чарівне мистецтво з’явилося на Яві, але багато азіатські країни вважають себе батьківщиною незвичайної розпису.

насправді розписні матерії знаходили в гробницях єгипетських правителів, які датуються 4-м століттям до нашої ери. Але в той час мистецтво розписування тканин не отримало широкого розповсюдження із-за дорожнечі получавшихся матеріалів.

Тому часом зародження батіку прийнято вважати 7-го століття нашої ери. У ті далекі часи на створення одного чарівного полотна йшли не просто дні, іноді потрібні місяці, щоб закінчити картину. Відповідно, подібними речами могли користуватися тільки дуже багаті мешканці.

Поступово розписані тканини почали свій тріумфальний поширення по всьому світу. Особливо цінувалися такі творіння в Китаї, Японії, Індії.

до Речі, подібні тканини і сьогодні коштують дуже дорого. Так що це захоплення стане непоганим способом поправити сімейний бюджет.

Використання батіку

Розписана чудовими візерунками тканина часто використовується для прикраси приміщень. Це можуть бути покривала або святковий постільна білизна, гарні серветки і скатертини, картини та панно.

Але це ще не все, що можна виконати технікою батік.

Часто мистецтво малювання на матерії використовується для декорування одягу та аксесуарів. Легкі шарфики і палантини, блузочки і незвичайні футболки прикрасять будь-яку жінку і додадуть самим буденним речам витончений і елегантний вигляд. А для діточок можна розписувати одяг кумедними звірятами.

У провінціях Китаю, Шрі-Ланці, Індії та Індонезії малюнками приписується магічна і цілющу дію. Там кожна лінія і фарба має свій власний зміст, спрямований на створення найбільш сприятливих умов для володаря шматочка розмальованою вручну матерії.