Рокарій своїми руками 100 фото ідей: покрокова розбивка рокарія в ландшафтному дизайні

Як зробити гарний і незвичайний рокарій на дачній ділянці своїми руками. Великий вибір сміливих ідей, а також покрокова інструкція від досвідчених садівників.

Рокарій стає все більш популярним прикрасою земельного наділу для власників дачних ділянок. Кам’янисту клумбу можна використовувати як на великих ділянках, так і на територіях, які не відрізняються просторами. Симпатичний квітник можна організувати на вже влаштованої території або звести на ділянці, яка ще знаходиться в стадії розробки.

Короткий опис

Слово має англійські коріння, основа його «rock» перекладається як скеля. Сам квітник являє собою цікаве і природне поєднання каменів і рослин.

На відміну від альпійської гірки, рокарій на дачі не вимагає піднесення і розмістити його можна практично в будь-якому місці саду-городу.

Відмінності рокарія і альпінарію

останнім часом на зміну єдиною в Країні Рад плоскої клумбі прийшло багато цікавих ідей: міксбордери, арабески, кільцеві та килимові клумби, рабатки, партери. В такому розмаїтті квітників часом важко орієнтуватися, тому дуже часто клумбу з камінням називають альпійською гіркою.

Але у рокарія немає жорсткого вимоги до створення гірського пейзажу, натурального або штучного піднесення. Ідеальним розташуванням альпінарію вважають територію, абсолютно невідповідну для пристрою грядок: місце, що має холмили тераси. Якщо ділянка виглядає рівним, його можна перетворити за допомогою лопати і землі або створити рівнинний (плоский) рокарій.

Для його створення немає необхідності підбирати високогірні рослини, цілком можна задовольнятися тими квітами та кущами, які давно ростуть на звичайних клумбах.

Види рокаріїв

При створенні рокарія розрізняють три варіанти його пристрою. Різницею між ними стає співвідношення кількості каменів і вирощуваних рослин.

Для створення англійського стилю використовують нечисленні хвойні рослини, які чудово відчувають себе протягом довгих років і не вимагають особливого догляду, зберігаючи прекрасний вид.

Для європейського стилю характерні композиції, що більше всього нагадують природні об’єкти і створюють враження, що вони були тут задовго до появи людей.

Японський варіант віддає перевагу камінню. Кам’яні брили і окремі камені лише подекуди розбавляються яскравими фарбами рослин.

Проте помилково думати, що просте нагромадження валунів і висадка близько них квітів створять чарівний і дивовижний рокарій в ландшафтному дизайні. Для його створення необхідно виконати кілька умов.