Річниця весілля по роках, як називається, картинки-листівки, поздоровлення, подарунки, що подарувати чоловікові, дружині

Серед численних сімейних свят, існують особливі, які пов’язують подружжя – це річниці весілля. Відзначаються вони щорічно і нагадують про день офіційного закріплення союзу між людьми, початку їхнього шлюбу.

У кожної такої річниці свою назву, історія, традиції святкування. Саме вони впливають на те, як проходить свято в життя сімейної пари.

Річниці весілля, їх дати і назви по роках спільного життя – коли якась річниця, як називається, що дарувати

Досвід святкування народження сім’ї налічує близько 200 років. За цей час багато назви річниць вже закріпилися в людській свідомості. Тому багато подарунки дружинам безпосередньо пов’язані з обрядами та звичаями предків. Варто звертати увагу на дати і назви річниць весіль, оскільки це допоможе у підготовці свята.

1 рік шлюбу – яке весілля

1 рік в шлюбі названий ситцевым. Іноді його звуть марлевою весіллям. Ситець як тканина – досить міцний матеріал. Так і 1 рік життя разом не буде міцним всупереч очікуванням. За цей час молодята будуть ще звикати один до одного, до звичок і рис характеру обранця.

Інший варіант трактування більш інтригуючий: в 1-ий рік після весілля молодята більш активні й заповзятливі в ліжку, про що свідчать ситцеві простирадла, стерті до ефекту марлі.

В цей рік подружжю дарують речі з ситцю – нова білизна, хустинки, подушки-сердечка і т. д.

2 роки шлюбу – яке весілля

2-ой рік після укладення шлюбу називають паперової весіллям. Цього разу відносини знову порівнюють з чимось неміцним і вільно рветься – таким, як папір. Це час часто обтяжене появою дитини. І перші тижні, місяці після народження малюка вважаються одними з найважчих для сім’ї.

Молоді батьки втомлюються, часто дратуються, внаслідок чого народжуються сімейні негаразди. Взаємовідносини стають близькі до ефекту паперу – вони вільно рвуться і знищуються.

Для поповнення запасів паперу в будинку на 2-шу річницю весілля по роках зазвичай дарують щось, виготовлений із паперу та дерева: книги, календарі, картини.

3 роки шлюбу – яке весілля

Першу «серйозну» річницю іменують шкіряною. Кажуть, що коли в перші 3 роки шлюбу ситець не протерся, а папір не порвалася – випробувальний термін пройдено. Шкіра – як мандала або символ гнучкості. Вона означає, що подружжя почали розуміти і навчилися приймати обранця таким, яким він є.

В знак подарунка на шкіряне весілля воліють подавати все, що виготовлено зі шкіри. Це може бути портмоне, одяг або дорогі меблі.

4 роки шлюбу – яке весілля

4-шу річницю іменують лляний. Іноді зустрічається назва «воскова свічка», але пояснень йому не знайдено. Льон – символ прагматизму, а не емоційність, як було в 3 попередніх випадках. Льон є знаком достатку та добробуту сім’ї.

Лляні речі, наявні в будинку, обіцяють забезпеченість в перспективі на майбутнє щасливе і заможне життя.

На 10 річницю весілля по роках за народним звичаєм прийнято кликати всіх родичів і друзів, хто був присутній на церемонії 10 років тому.

В цей рік подружжю прийнято дарувати лляні речі – покривала, постільна білизна, скатертини, рушники з льону. Не обходять стороною і свічки (пов’язано з воскової весіллям). Їх дарують на цю річницю, а іноді все свято влаштовується при романтичному світлі свічок.

5 років шлюбу – яке весілля

Дерев’яна річниця – перший урочистий ювілей сім’ї. Вона стає 5-ою весіллям по роках і символізує міцність дерев’яного будинку. Будинок з дерева вважається досить міцною спорудою, але все ж нестійким до пожеж, тобто сварок в сім’ї. На 5-ту річницю подружжя садять дерево в знак довгих і міцних відносин.

У народі кажуть, що таке дерево проживе тривалу життя і буде нагадувати нащадкам про важливість міцних сімейних уз.

Ювілей 5-и років прийнято відзначати з розмахом, а подарунки, навпаки, часто мають суто символічний характер, і коштують недорого. Це можуть бути будь-які дерев’яні речі – від невеличких різьблених сувенірів до меблів ручної роботи, наприклад.

6 років шлюбу – яке весілля

Перша металева річниця – чавунна. На цьому етапі сімейні відносини вже знайшли міцність, але все ще можуть бути піддані випробуванням. Чавун символізує міцний метал, але насправді він найбільш міцний з металів і може розбитися при сильному ударі.

В народі ходить і інша версія, що пов’язана із зміцненням домашнього вогнища. У цей день прийнято було натирати посуд із чавуну до блиску, а після – виносити на вулицю на огляд усім.

За традицією в цей рік подружжю дарують чавунні вироби домашнього вжитку – сковороди, каструлі тощо. У сучасному суспільстві популярним варіантом подарунка стають чавунні решітки для камінів, наприклад.

7 років шлюбу – яке весілля

7-ий рік шлюбу також символізує метал – мідь. Це символ матеріального добробуту, міцності відносин та естетики. Мідь в даному випадку – це вже цінний метал, але до дорогоцінного ще не дотягує. За давньою традицією, в цю річницю подружжя виготовляли або купували монети з міді і обмінювалися ними.

В наші дні подарунки також воліють мідні: сувенірна продукція, підсвічники, незвичайні декоративні чаші та ін.

8 років шлюбу – яке весілля

У народі вважають, що 8-ий рік шлюбу – час для оновлення відносин. Ця річниця іменується жерстяної, де жесть – символ чогось нового і блискучого.

Презентом можуть служити не тільки вироби з бляхи (начиння для будинку або кухні), але і все, що блищить і має жерстяної колір (чай або цукерки в коробках з жерсті). Також популярні подарунки, символізують оновлення – меблі, предмети інтер’єру, може бути, ремонт будинку.

9 років шлюбу – яке весілля

9-ий рік спільного життя називають фаянсовим шлюбом. Тут, як і у багатьох інших річниць, 2 трактування назви. Перша – фаянс крихкий, а шлюб в цей період переживає кризу і не завжди може встояти на плаву.

Друга – фаянс символізує красу, а фаянсові чашки створюють форму міцного чаю і оберігають міцні сімейні узи.

Подарунки знову пов’язують з звичаями. В цей раз дарують фаянсові набори, чайний сервіз, а іноді кришталь з натяком на обережність поводження з ним.

10 років шлюбу – яке весілля

10 років шлюбу – перший масштабний ювілей. Він названий олов’яним. Олово означає тут гнучкість подружжя, яким вдалося побудувати дійсно міцні відносини. На свято за народним звичаєм прийнято кликати всіх родичів і друзів, хто був присутній на церемонії 10 років тому.

Через 10 років шлюбу союз вже вважають зміцнілим і практично непорушним. Іноді цю річницю звуть рожевою, а подарунки краще дарувати гарні з часткою естетики. Такі ж красиві, як перші 10 років життя в шлюбі. За традицією, всі запрошені дарують подружжю троянди.

Чоловік дружині вручає 11 троянд на знак віри в подальше щасливе життя. В цей день п’ють червоне вино, а інтер’єр теж прикрашають тематично.

11, 12, 13, 14 років шлюбу – яке весілля

11 років з дня церемонії вважають сталевий датою. Це початок нової декади життя в шлюбі. Сталь означає загартування відносин і їх фортецю. Презентом цей свято, в основному, стає домашня начиння зі сталі – підноси, каструлі і т. д.

Святкування 12-ти років у шлюбі зазвичай переносять на півроку вперед і відзначають 12,5 років. Цю дату називають нікелевої весіллям. Святкування 12,5 років – давньоруська традиція, підстав для якої не знайшлося. Але традиція є традиція. Подружжю зазвичай дарують вироби нікелеві. В основному, вибір падає на посуд.

13 завжди вважали числом нещасть, але святкування на 13-ту річницю весілля не скасовували. В цей день подружжя відзначають ландышевую весілля (за іншими джерелами – мереживну). В цей день головною темою стають почуттю любові – ніжні і легкі як мережива, світлі і витончені як конвалії.

У народі 13-ий весілля пов’язують з мереживом тому, що відносини подібно мережива будуються і плетуться довгий час. І лише через певний термін набувають свою красу і витонченість.

На 14-й рік подружнього життя весіллі дають назву дорогоцінного каменю – агата. Зазвичай у цей день дружині прийнято отримувати подарунки від чоловіка у вигляді прикрас з агата, а гості дарують нареченим щось не руйнівне – наприклад, кам’яні фігурки агатового кольору.

15 років шлюбу – яке весілля

15-ий ювілей народження сім’ї називають скляній весіллям. Скло ототожнює чистоту любові і ясності у стосунках. У цей день гості та дружини їдять виключно з скляної або кришталевого посуду. Існує і святковий дрес-код: одяг повинна бути легкої, світлої і, можливо, з прозорими деталями.

Дарують на таке весілля скляні або кришталеві вироби – посуд, вази і т. д. за давньою традицією, святкування продовжується до того моменту, поки один з молодят або гостей не розіб’є чарку (келих) спеціально. Це ознаменує закінчення свята.

16, 17, 18, 19 років шлюбу – яке весілля

16-й та 17-ої річниці не відзначають древнім невідомим звичаям. Вони не мають назв, але деякі компанії, в основному ювелірні, грають з цим і придумують свої трактування. Наприклад, топазовая і рожеве весілля.

18 років з дня одруження називають бірюзовою весіллям. Часто цей рік поєднується з роком народження первістка в сім’ї. Бірюза тут символізує закінчення важкого часу і початок нового життя для подружжя, вже не обтяжених вихованням дітей.

19-а річниця весілля по роках не відзначається.

20 років шлюбу – яке весілля

20 років шлюбу – ще одна кругла річниця. За народним судження, до цього дня вся посуд, коли-небудь подарована, повинна була розбитися. І приходить час дарувати нове. 20-ту річницю називають порцелянової в знак краси та гармонійності відносин, перетерпевших багато.

У цей день дарують предмети, виготовлені з порцеляни – різні сервізи, чаші, вази і т. д.

21, 22, 23, 24 роки шлюбу – яке весілля

Річниці весіль з 21-го по 24-шу не святкуються, або дані про цих датах по роках загублені. Але відомі предмети річниць: опал, бронза, берил і атлас відповідно. Виходячи з цього, можна вибирати подарунки.

25 років шлюбу – яке весілля

Чверть століття разом називають срібною весіллям або 25-им ювілеєм. Срібло – дорогоцінний метал і дорогий, так і взаємини набувають нову ціну. У цей святковий день подружжям прийнято обмінюватися кільцями з срібла. Носити їх можна разом з традиційними обручками.

В наші дні срібне весілля знову можна зіграти в стінах Рагсу, де був укладений шлюб.

В наші дні срібне весілля знову можна зіграти в стінах Рагсу, де був укладений шлюб.

Зазвичай дарують вироби срібні або посріблені – домашнє начиння, предмети інтер’єру, ювелірні прикраси.

26, 27, 28, 29 років шлюбу – яке весілля

Інформація про наступних 4-х роках після срібного весілля загублена.

Є тільки назви:

 • 26-а річниця присвячена нефриту;
 • 27-ма – червоному дереву;
 • 28-ої річниці нічого не відомо. Найчастіше вона не зазначається;
 • 29-а річниця присвячена оксамиту.

30 років шлюбу – яке весілля

30 років зміцнілого союзу називають перлової річницею. Перли представляється як символ чистоти і бездоганності. Саме він характеризує взаємини подружжя в цей рік. По традиції минулих років у цей день чоловік обдаровує дружину перловим намистом рівно з 30 намистинами.

Подарунком в такий день може служити будь-прикраса з перлів. Зазвичай підносять також предмети для декору інтер’єру з перловими вкрапленнями, найчастіше штучними, ніж натуральними.

31, 32, 33, 34 роки шлюбу – яке весілля

Як і в попередньому десятиріччі річниці весіль по роках з 31 по 34 відзначати не прийнято:

 • 31-ий рік з дня весілля іменують смаглявим;
 • 32 і 33 річниці не відзначаються і не мають назв;
 • 34-а річниця присвячена янтарю.

35 років шлюбу – яке весілля

35-ий ювілей утворення сім’ї іменують кораловим. Іноді цю ж річницю знову пов’язують з льоном або полотном. Полотняні предмети в будинку ознаменують в ньому мир, затишок та добробут. Корали означають довге життя і здоров’я в сім’ї.

Підносять на 35-ий ювілей коралові прикраси, полотняні скатертини, одяг і інші речі. Дружина в цей рік може подарувати чоловікові сорочку з льону.

36, 37, 38, 39 років шлюбу – яке весілля

Даних про ці святкові етапи в житті подружжя та їх святкування дуже мало:

 • 36-ої весільний рік не відзначають;
 • 37-шу весілля присвячують муслину;
 • 38-шу – ртуті;
 • 39-шу іменують креповой.

Інших даних про ці роки не збереглося.

40 років шлюбу – яке весілля

40 років від дня візиту в ЗАГС – черговий круглий ювілей. Цей день присвячений рубіну – дорогоцінному каменю, а також символу любові, більше того – пристрасної любові і яскравою. Його колір означає, що відносини подружжя кровними.

Часто у цей ювілей подружжя вставляють рубіни в свої перші обручки. По твердості рубін схожий з алмазом. А це означає, що і сім’ї нестрашні негоди. Вона міцна як ніколи.

41, 42, 43, 44 роки шлюбу – яке весілля

Річниці з 41-го по 43-ю не відзначаються і не носять ніяких назв.

44-ий рік спільного життя пов’язують з топазом. На жаль, це все, що відомо про річницю.

Привітання з річницею весілля – подарунки молодим, весільний торт

Можна виділити кілька правил про те, як вибрати подарунок:

 • Річниця весілля по роках – перш за все, свято для двох. Тому і подарунок повинен бути саме для подружжя.
 • Подарунок повинен відповідати річниці, по можливості бути тематичним. Проте в сучасності це не таке вже й важлива умова.
 • Подарунки не обов’язково повинні містити матеріальний аспект. Останнім часом популярність набирають подарунки, пов’язані з враженнями – подорожі, майстер-класи та ін.
 • Важливо пам’ятати про якісь речі, які дарувати не можна ні в якому разі. Наприклад, щось, пов’язане з поганими спогадами для молодят.
 • Що подарувати чоловікові

  Річниця – серйозний свято. Як вже говорилося, подарунки в основному будуть тематичними. А значить, кожен рік різними. Жінці часто хочеться якось здивувати чоловіка, додати романтики, особливо в такий день.

  Тому на ряду з звичайними подарунками, особливо в перші роки спільного життя, не зайвим буде влаштувати вечір романтики: свічки, приємна музика, улюблена їжа, легке вино і двоє закоханих. Такий варіант тільки підігріє відносини. А пристрасті спогадів вистачить на рік вперед.

  Романтичний вечір — варіант подарунок на річницю весілля по роках.

  Окрім матеріальних подарунків та романтичної вечері, можна подарувати щось, що йому дійсно подобається. Адже ніхто не знає чоловіка так, як знає його дружина. Можливо, таким подарунком стане мандрівка чи екскурсія по колишніх місцях, пов’язаних зі знайомством подружжя. Тут все суто індивідуально і залежить від уподобань чоловіка.

  Топ-5 варіантів подарунків-вражень:

  • спільна рибалка;
  • пікнік;
  • прогулянка на конях;
  • фотосесія;
  • похід з наметами.

  Що подарувати дружині

  Чоловікові особливо складно вибирати подарунки для молодої дружини. Як правило, його фантазія часто обмежена чимось матеріальним: прикраси, речі побуту, одяг. Але є й інші варіанти подарунків, які будуть гідно оцінені дружиною.

  Перед вибором подарунка варто згадати і врахувати уподобання обраниці. Можливо, вона віддасть перевагу подарунки своїми руками, ніж дуже дорогі сережки. Для жінки важливий не тільки сам подарунок, але і його упаковка. Красива упаковка – завжди інтрига.

  Подарунок обов’язково повинен бути доповнений букетом улюблених кольорів і поруч красивих слів і компліментів.

  Топ-5 варіантів подарунків для дружини:

  • путівка в подорож;
  • романтична вечеря;
  • вірш власного твору, подарунок своїми руками;
  • романтична поїздка по місцях знайомства;
  • спільна фотосесія.

  Що подарувати батькам

  Батьки – найважливіші люди в житті будь-якої людини. Тому на річницю їхнього весілля хочеться зробити незвичайний подарунок. Роками він може бути тематичним, а може бути і тим, про що батьки давно мріяли.

  Є кілька правил вибору подарунка для батьків:

  • Дорослі люди набагато практичніше молодят. Тому і подарунок повинен нести користь.
  • Якщо матеріальне становище не високо, то можна подарувати букет квітів і коробку цукерок.
  • Не варто робити даремні і безглузді подарунки. Виберіть те, що дійсно необхідно батькам.

  Також, як і з варіантом подарунка дружині, подарунок батькам може бути подарунком-враженням. Популярність набирають прогулянки на яхтах або теплоходах, квитки в театр та путівки в санаторій або квитки на подорож. Безпрограшним варіантом також буде тематичний подарунок, пов’язаний з річницею.

  Що подарувати друзям

  Друзі зазвичай дотримуються традиційного підходу і дарують подарунки, пов’язані з темою річниці. На першу річницю сюрпризом можуть стати оригінальні парні футболки для молодят.

  Також подарунки можуть бути і для дому – побутова техніка, меблі, килими, штори і т. д. Головне – точно знати, чого саме потребують подружжя.

  Оригінальними подарунками від друзів можуть стати спільний похід у ресторан, морська прогулянка, спа-день на двох або подорож. Якщо ж варіантів для подарунка не виникає зовсім, то доречним буде і грошовий подарунок.

  Гроші завжди потрібні сім’ї і будуть сприйняті з радістю. Особливо, якщо вони будуть красиво упаковані – наприклад, в конверт, виготовлений своїми руками.

  Красиві і зворушливі поздоровлення з річницею весілля – листівки, картинки, плакат з побажаннями у прозі, поезії

  Привітання з річницею можуть бути абсолютно різними: вірші, проза, плакати, листівки. Сьогодні привітання у віршах вважається більш оригінальним за рахунок рими і легкої доступності тексту. Поздоровлення в прозі вважають більш «изъезженными», т. до. кожен рік побажання практично не змінюються.

  Крім того, вітання можна зробити ще більш унікальним за рахунок власних творінь. Рідні та близькі напевно оцінять такий душевний порив і будуть зберігати вірш довгі роки.

  Прикольні привітання з річницею весілля – як привітати оригінально. Подарунки своїми руками

  Річниця весілля років – чудовий привід проявити кмітливість та оригінальність у виборі подарунка. Не кожен любить традиційні подарунки і привітання. Оригінальні привітання з кожним роком все популярнішим.

  Для рукодільниць весілля – випадок проявити себе і виготовити подарунок, який припаде до смаку не тільки подружжя, але і всім гостям.

  Приклади оригінальних подарунків своїми руками:

 • Рецепт щастя. Він може бути оформлений у вигляді сувою з заповідями сімейного щастя.
 • Календар дат. Такий календар включає всі важливі дати в житті подружжя: знайомство, перший поцілунок, народження первістка, день весілля і т. д.
 • Скрапбукінг. Весілля – розмах для майстринь, які працюють в даній техніці. Це можуть бути листівки, блокноти, фотоальбоми.

 • Як відзначити річницю весілля

  Кожна річниця весілля по роках вимагає особливої уваги і святкування. Винятком у цьому випадку є тільки дати, святкувати які здавна вважають поганою прикметою. Як правило, вони не мають ні назв, ні описів.

  З великим розмахом зазвичай відзначають п’ятирічний ювілей з запрошенням рідних, друзів і всіх тих, хто був на весіллі. Пізніше зазвичай прийнято відзначати тільки круглі дати. Однак у вузькому колі дружини святкують річниці та щорічно.

  Як саме святкувати, допоможуть вирішити назви річниць. Хоч це і старі традиції, своєї актуальності вони не втратили і в наші дні.

  Головне – відзначити першу річницю весілля. Ігнорування звичаю буде вважатися поганим тоном. Якщо традиції дотримані, то на весіллі було пов’язано і відкладено 2 пляшки шампанського.

  Одна з них повинна бути відкрита у цей день. Інша – при народженні першої дитини. Першу річницю весілля за роками відзначають спільно з тими, хто був на весіллі рік тому.

  Ще одна традиція святкування першої річниці – торт. Якщо він не такий же пишний і помпезний як на весіллі, то вже явно не гірше. На першій річниці він є символом добробуту і щасливого життя молодої пари.

  Де святкувати весілля – вирішувати подружній парі. Тут немає певних традицій і народних уподобань. Головне – відзначити сама подія. Та бажано з розмахом. Якщо це доречно і погода не підведе, можна відзначити подію на природі.

  За традицією щороку подружжя повинні обмінятися подарунками, пов’язаними з історією річниці. Часто подарунки носять символічний характер, є сувенірами. Тут головне, як мовиться, не подарунок, а увага подружжя один до одного, яке не зникає протягом багатьох років.

  Ще одна традиція святкування першої річниці – торт. Якщо він не такий же пишний і помпезний як на весіллі, то вже явно не гірше.

  Важливо те, що гості обов’язково повинні приходити з подарунками на святкування річниць. Щоб максимально точно вгадати з подарунком, можна дарувати речі для дому – постільна білизна, меблі, декоративні елементи для дому, посуд і т. д.

  Але якщо фантазії все ж не вистачило, то ідеальним подарунком стануть гроші. Вони особливо потрібні в перші роки життя. І вже точно ніколи не будуть зайвими у шлюбному союзі.

  Обов’язково необхідно святкувати дерев’яну (5 років), олов’яну (10 років), скляну (15 років), срібну (25 років) і золоте весілля (50 років).

  Торжество – не найголовніше. Головне для них – не забути, з якої причини вони вирішили одружитися. Важливо пам’ятати про ті почуття, які їх поріднили. А в разі, якщо пишного торжества не передбачається, привітати чоловіка в будь-якому випадку є обов’язковою умовою річниці. Адже, по суті, це свято для двох.

  Річниці весілля за роками стають відмінним приводом ще раз показати свою любов дружину, а друзі в такі дні радіють за молодят і бажають їм подальшої процвітаючою життя. Подружжя в ці дні дякують долі і один одного за відчуття теплоти і щастя в дні, проведені разом.

  Річниці весілля по роках:

  Варіант оригінального подарунка на річницю весілля: