Поробки з природного матеріалу – робимо своїми руками красиві вироби з підручних матеріалів

Майстер-клас для початківців по створенню ексклюзивних виробів з природних матеріалів своїми руками. Свіжі ідеї створення виробів на фото.

Як прикрасити свій інтер’єр? Чим зайняти дитину у вільний час? Як заспокоїти нерви і досягти внутрішньої гармонії? Відповіді на ці питання лежать у нас буквально під ногами! Майструєте поробки з природного матеріалу!

Добрі традиції

Виготовлення виробів з природного матеріалу було популярно, мабуть, з незапам’ятних часів. Згадаймо хоча б ляльок, з якими грали наші бабусі: чурбачок з намальованими очима і хусточкою, човники з шматочків берести, собачки з жолудів.

В радянській педагогіці роботі з природним матеріалом приділяли також значну увагу. На жаль, в даний час, цей вид творчості не так популярний, як наприклад картини за номерами, алмазна вишивка, дизайнерські ляльки.

Швидше, виготовлення виробів з природного матеріалу своїми руками — це завдання, дане вихователем або вчителем для виконання дітьми. І дуже даремно! Мало того, що робота з тим, що завжди у нас під рукою, практично не вимагає фінансових витрат, це заняття дуже корисне і для дітей, і для дорослих.
PENTAX Image

Користь роботи з природним матеріалом

Будь-яке заняття розвиває творчі здібності. Вироби з природного матеріалу для дітей розвивають фантазію, посидючість, тренують дрібну моторику рук. Крім того, діти пізнають навколишній світ не по картинках, а те, що називається «на дотик».

Природний матеріал повністю екологічний, це не сумнівний пластиковий склад, який незрозумілий запах і залишає незмивні отруйний слід на ручках дитини. У природного матеріалу досить різноманітна фактура, він дуже теплий і приємний, одним словом-«природний».

Навіщо це потрібно?

Не завжди поробки з природного матеріалу готуються тільки для виставок і після них безжально знищуються. Якщо подивитися фото виробів з природного матеріалу в інтернеті, то можна просто здивуватися їх різноманітності.

З підручних засобів виготовляють ексклюзивні предмети інтер’єру, сувеніри, подарунки. До речі, hand made зараз дуже популярний. Не ясно, навіщо придумали незрозуміле іноземне слово! Адже явище наше, рідне, знайоме всім з дитинства!

Матеріали для виробів

В умілих руках майстрів і майстринь знайдеться місце всьому: химерно вигнута паличка, жолуді, плоди каштана, шкаралупа від яєць, волоських і будь-яких інших горіхів, насіння рослин, листя, невеликі підходящі за розміром камінчики… Використовується у творчості крупа, річковий пісок. Список можливого матеріалу можна продовжувати практично нескінченно.

Деякі матеріали використовуються в первозданному вигляді, деякі попередньо готують: наприклад, крупу часто фарбують в більш яскраві кольори. Ви викидаєте кісточки від з’їдених фруктів? Марно! Все це непридатний матеріал, який з успіхом можна використовувати для виготовлення виробів.

Попередня підготовка

Деякими матеріалами для роботи необхідно запастися заздалегідь. Для виготовлення ікебани готують сухоцвіти: потрібні квіти попередньо сушать, помістивши бутони в ємність з піском. Гілочки з ягодами витримують на сонці в підвішеному вигляді.

Бересту, насіння, листя дерев поміщають на деякий час між сторінками книг або просто перекладають аркушами паперу. Заготовки іноді фарбують фарбою, але краще постаратися показати дитині саме природну красу матеріалів.

Як зберегти виріб

Саме ретельна підготовча робота зберігає привабливий зовнішній вигляд гарних виробів з природного матеріалу. Добре висушений природний матеріал не пліснявіє, від нього з часом не виходить неприємний запах. Іноді вироби для збереження покривають лаком. Для більш простих виробів підійде навіть звичайний лак для волосся.

Тематика виробів з природного матеріалу

З природного матеріалу можна зробити що завгодно і кого завгодно! Є простір навіть для найсміливіших фантазій! З прутиків традиційно роблять будиночок.

Однак будиночок може бути виконаний і з осіннього врожаю-з кабачка або гарбуза. А «заселяють» будинок зайцями з шишок, собаками і свинями з жолудів, птахами з «крилаток». Хочете морську тематику? Будь ласка. Варіацій стільки, скільки риб у морі, досить підібрати відповідну колірну гаму.

Дари осені

Осінь багата не лише на урожай плодів, але і на «урожай» різних матеріалів для виробів з природного матеріалу. Восени можна заготовити різні насіння, насіння, листя химерних забарвлень. На вироби часто йдуть кабачки, баклажани, кавуни, гарбузи, цибуля.

На жаль, вік таких «творів» недовгий. Проте процес виготовлення дуже цікавий. У багатьох навчальних закладах мають місце традиційні виставки поробок з дарів осені. На тематичних сайтах навіть придумали термін «овощата»- це вироби з овочів та фруктів.

Сюжетні картини

Якщо потрібно поробка з природного матеріалу в садок, наприклад, для дітей молодшого віку, то можна виготовити нехитру фігурку тварини або людини.

Для більш старшого віку вже можливе виконання великих сюжетних картин. Лебеді на ставку, новорічний ліс, сільські мотиви — з природного матеріалу можна зробити роботу абсолютно на будь-яку тему.

«Природний» театр

З природного матеріалу цікаво зробити героїв відомих казок: «Теремок», «Ріпка», «Лисиця і Заєць». Напевно дитина з задоволенням буде готувати персонажів для гри і грати самостійно виготовлений театр. Чи треба говорити про користь такої творчості?

Розвиток фантазії і уяви, дрібної моторики, тренування пам’яті та розвиток мовних навичок, і на додачу до всього знайомство з навколишнім світом, любов до праці та природи.

Додаткові матеріали

При виконанні роботи з природного матеріалу не обов’язково користуватися тільки тим, що, як кажуть «під ногами». Вироби з природного матеріалу для більш старшого садовського віку, для школи, доповнюють різними стрічками, тканинами, намистинами, деякі елементи роблять з пластиліну, в будиночках знаходять собі місце іграшки з кіндер-сюрпризів.

загалом, природний матеріал іноді тільки «привід» почати роботу, а далі політ для фантазії практично безмежний.

Вироби-картинки

Для розвитку дрібної моторики рук корисні роботи з оформленням намальованої картинки. Досить нанести контур будь-якого тваринного і «прикрасити» його насінням, крупою, нанесеними на клей. Для додання яскравості і привабливості крупу підфарбовують фарбами.

Як відомо, дрібна моторика рук дуже важлива для розвитку мовлення. Такі заняття будуть дуже цікавими для самих непосидючих дітей і вимагають мінімум витрат і вкладень.

Матеріал, який завжди під рукою

Зовсім не обов’язково чекати осені, щоб зайнятися «природним» творчістю. Є масі речей, які доступні круглий рік. Наприклад, яєчна шкаралупа. Мозаїку виготовляють з ламаної шкаралупи.

З цілої шкаралупи майструють фігурки. Для цього в сирому яйці акуратно роблять отвір, з якого видаляють вміст, білок і жовток, далі шкаралупу просушують. Для творчості підійде шкаралупа будь-яких птахів: курячі, качині, страусині.

Черепашки та камінці

Черепашки та камінці — матеріал, який теж всесезонен. Для творчості вибирають невеликі плоскі камінчики, ретельно їх очищають від піску, миють, просушують. З камінців і черепашок різних розмірів і форм роблять панно. Також способом можна декорувати кашпо для квітів, рамки для фото.

Дизайнерські вироби

Багато імениті дизайнери, до речі, дуже дорогі, активно використовують у своїй роботі природний матеріал. З гілок плетуть вази, абажури, кошики, навіть світильники. Дуже популярна і дорога плетені меблі також, строго кажучи, виготовлені з природної сировини.

Секрет у тому, щоб покрити виріб відповідної фарбою або лаком для збереження привабливого зовнішнього вигляду. Ці вироби дорого коштують ще й тому, що вони абсолютно натуральні, екологічні, а значить нешкідливі для здоров’я.

Користь і для дорослих

Велика помилка думати, що виробами з природного матеріалу повинні займатися тільки діти. Діяльність з дрібними предметами позитивно впливає на роботу головного мозку, що дуже важливо для профілактики інсультів, тренування уважності та пам’яті. Копітка робота заспокоює нерви, відволікає від напруги дня, приводить людину до гармонії з навколишнім світом.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA????????????????????????????????????

Вироби, виготовлені своїми руками, завжди приємно подарувати або отримати. Іноді фігурка з жолудя або шишки, отримана з рук дуже близької людини, може стати талісманом чи оберегом. Займатись творчістю з використанням природного матеріалу корисно і цікаво!

Фото виробів з природного матеріалу