Пігменти для перманентного макіяжу очей. Топ-5 професійних пігментів

В останні роки дуже зручною заміною щоденного макіяжу стає процедура перманентного макіяжу. Більшість салонів пропонують таку процедуру, і вона стає цілком звичною для багатьох жінок. Виникає питання про безпеку такого способу.

Для процедури перманентного макіяжу застосовуються спеціальні барвники. Фахівці, що працюють над виготовленням фарб, повинні бути знайомі з фізіологією людини, щоб виключити небажаний результат від проведення процедури, негативні наслідки або побічні ефекти.

Наприклад, в області, де є безліч кровоносних судин, введення пігменту може спровокувати появу лілового відтінку. Для придушення такої реакції у фарбу додається окис заліза.

Види пігментів і в чому їх відмінності

Необхідно знати, з яких компонентів складаються пігменти для перманентного макіяжу очей, губ, брів. Як правило, це 2 інгредієнта: сухе речовина рідка основа, яка є визначальною:

  • Водно — спирто-сорбитоловая має деякі особливості при нанесенні. Вони неекономічні, так як швидко висихають. Пігменти на основі такої глибше проникають в шари епідермісу і частіше використовуються для татуювань.
  • Кремова основа буває гліцерину. Вона володіють густою консистенцією, процедура з такими барвниками проходить швидше. Завдяки щільності, фарба проникає не глибоко і проявляється більш яскраво, чітко промальовуються всі лінії.

Для перманентного макіяжу найбільш підходять барвники кремоподібні, які складаються з частинок розміром 4 мікрона.

Пігменти останніх розробок виконано на густий гелевою основі.

Вони добре проникають углиб шкіри і вбираються, для їх виробництва не потрібні спеціальні закріплювачі і розріджувачі. Такі пігменти випускаються німецькою компанією MT Derm.

Барвники, що використовуються для перманенту, застосовуються також і в декоративній косметиці, в текстильній промисловості, в живопису. Всі пігменти діляться на 3 групи:

1. Неорганічні – це матові барвники, що відрізняються стійкістю. Вони не розчиняються у воді, розчинниках і жирах.

До неорганічних природних барвників відносяться: окис заліза, охра і інші. Штучні неорганічні пігменти утворюються в результаті хімічних реакцій неорганічних барвників.

2. Синтетичні органічні пігменти. Вони нерозчинні і не містять іонів металів. Володіють низькою стійкістю, прозорі. Рослинні барвники особливо популярні, так як мають велику кількість відтінків.

У них є один недолік – швидко вимиваються, цьому сприяють різні косметологічні процедури і вплив ультрафіолету. Фарби мінеральні найбільш стійкі.

3. Пігменти на тваринній і рослинній основі не можна застосовувати для виконання перманенту.

Новинкою в перманентному макіяжі є пластикові пігменти. Їх компоненти біологічно сумісні з людським організмом, спиртова основа полегшує процес нанесення.

Колірні відтінки макіяжу такими фарбами виглядають яскравіше та насиченим. Серед компонентів пігменту є ментол, тимол, евкаліпт – вони допомагають проникати фарбі глибше.

Суха складова будь-якого пігменту для перманенту повинна відповідати деяким вимогам. Ось їх перелік:

  • Серед складових немає шкідливих і токсичних препаратів. Такі речовини часто присутні в пігментах виробництва Південно-Східної Азії.
  • Показник PH барвника повинен бути нейтральним і відповідати фізіологічній нормі. Наприклад, для татуажу він є кислим або лужним, а це не підходить для перманенту.
  • Пігменти для перманентного макіяжу очей, а точніше, їх суха складова обов’язково гомогенизирована (не розчинна). Барвник, не володіє такою властивістю, буде «розтікатися». Для перевірки можна капнути на аркуш паперу, який залишає слід від розчинника і він не може бути пофарбованим.

  • Структура сухої частини повинна бути однорідною, при висиханні не виникають грудочки. Неоднорідність порошку може викликати труднощі у роботі спеціаліста.
  • Необхідна стійкість до ультрафіолетових променів, час розпаду частинок повинно бути тривалим, а висновок пігменту рівномірним. Високоякісний барвник освітлюється поступово, не викликаючи різкого зміни кольору. Брови малинового кольору або сині губи – це результат застосування пігменту поганої якості.