Пігменти для перманентного макіяжу очей. Топ-5 професійних пігментів

В останні роки дуже зручною заміною щоденного макіяжу стає процедура перманентного макіяжу. Більшість салонів пропонують таку процедуру, і вона стає цілком звичною для багатьох жінок. Виникає питання про безпеку такого способу.

Для процедури перманентного макіяжу застосовуються спеціальні барвники. Фахівці, що працюють над виготовленням фарб, повинні бути знайомі з фізіологією людини, щоб виключити небажаний результат від проведення процедури, негативні наслідки або побічні ефекти.

Наприклад, в області, де є безліч кровоносних судин, введення пігменту може спровокувати появу лілового відтінку. Для придушення такої реакції у фарбу додається окис заліза.

Види пігментів і в чому їх відмінності

Необхідно знати, з яких компонентів складаються пігменти для перманентного макіяжу очей, губ, брів. Як правило, це 2 інгредієнта: сухе речовина рідка основа, яка є визначальною:

 • Водно — спирто-сорбитоловая має деякі особливості при нанесенні. Вони неекономічні, так як швидко висихають. Пігменти на основі такої глибше проникають в шари епідермісу і частіше використовуються для татуювань.
 • Кремова основа буває гліцерину. Вона володіють густою консистенцією, процедура з такими барвниками проходить швидше. Завдяки щільності, фарба проникає не глибоко і проявляється більш яскраво, чітко промальовуються всі лінії.

Для перманентного макіяжу найбільш підходять барвники кремоподібні, які складаються з частинок розміром 4 мікрона.

Пігменти останніх розробок виконано на густий гелевою основі.

Вони добре проникають углиб шкіри і вбираються, для їх виробництва не потрібні спеціальні закріплювачі і розріджувачі. Такі пігменти випускаються німецькою компанією MT Derm.

Барвники, що використовуються для перманенту, застосовуються також і в декоративній косметиці, в текстильній промисловості, в живопису. Всі пігменти діляться на 3 групи:

1. Неорганічні – це матові барвники, що відрізняються стійкістю. Вони не розчиняються у воді, розчинниках і жирах.

До неорганічних природних барвників відносяться: окис заліза, охра і інші. Штучні неорганічні пігменти утворюються в результаті хімічних реакцій неорганічних барвників.

2. Синтетичні органічні пігменти. Вони нерозчинні і не містять іонів металів. Володіють низькою стійкістю, прозорі. Рослинні барвники особливо популярні, так як мають велику кількість відтінків.

У них є один недолік – швидко вимиваються, цьому сприяють різні косметологічні процедури і вплив ультрафіолету. Фарби мінеральні найбільш стійкі.

3. Пігменти на тваринній і рослинній основі не можна застосовувати для виконання перманенту.

Новинкою в перманентному макіяжі є пластикові пігменти. Їх компоненти біологічно сумісні з людським організмом, спиртова основа полегшує процес нанесення.

Колірні відтінки макіяжу такими фарбами виглядають яскравіше та насиченим. Серед компонентів пігменту є ментол, тимол, евкаліпт – вони допомагають проникати фарбі глибше.

Суха складова будь-якого пігменту для перманенту повинна відповідати деяким вимогам. Ось їх перелік:

 • Серед складових немає шкідливих і токсичних препаратів. Такі речовини часто присутні в пігментах виробництва Південно-Східної Азії.
 • Показник PH барвника повинен бути нейтральним і відповідати фізіологічній нормі. Наприклад, для татуажу він є кислим або лужним, а це не підходить для перманенту.
 • Пігменти для перманентного макіяжу очей, а точніше, їх суха складова обов’язково гомогенизирована (не розчинна). Барвник, не володіє такою властивістю, буде «розтікатися». Для перевірки можна капнути на аркуш паперу, який залишає слід від розчинника і він не може бути пофарбованим.

 • Структура сухої частини повинна бути однорідною, при висиханні не виникають грудочки. Неоднорідність порошку може викликати труднощі у роботі спеціаліста.
 • Необхідна стійкість до ультрафіолетових променів, час розпаду частинок повинно бути тривалим, а висновок пігменту рівномірним. Високоякісний барвник освітлюється поступово, не викликаючи різкого зміни кольору. Брови малинового кольору або сині губи – це результат застосування пігменту поганої якості.

Що впливає на відтінок і стійкість?

Важливим моментом для вибору барвника, є вміння змішувати різні кольори і знати який вийде відтінок після процедури.

Є три основних кольори: червоний, жовтий і синій. Всі інші – похідні. Якщо змішати три кольори в однакових пропорціях, вийде інтенсивний чорний колір. Холодні тони – кольору з переважанням синього кольору, теплі ті, в яких в основному червоні і жовті відтінки.

Змішуючи основні кольори, виходять вторинні. Більш тонкі відтінки виходять, якщо змішати вторинні і основні кольори.

Фахівець, який робить перманентний макіяж, повинен знати закони кольору — колористику. Це дозволить правильно визначити основний колір і не допустити небажаних відтінків синяви, жовтизни і інших.

Досвідчений фахівець без праці зможе скоригувати будь-який відтінок пігменту, кількість яких налічує більше чотирьох десятків.

Наприклад, для отримання насиченого кольору можна додати в первісний колір білого барвника.

Щоб підібрати правильний колір, необхідно володіти знаннями фізіології, мати почуття смаку, розбиратися в барвниках та їх виробників.

Пігменти для перманентного макіяжу очей мають різний колір у флаконі, під час проведення процедури, в період реабілітації і в остаточному варіанті.

Це обов’язково потрібно враховувати при підборі барвника, навіть якісний змінює свій колір.

Під час сеансу фарба наноситься під шар епідермісу. Колір пігменту буде видно крізь шкіру і, заломлюючись під променями світла, мати інший відтінок.

В результаті заломлення променя, колір пігменту втрачає «теплоту», ось тоді і з’являється синява на обробленій ділянці. Іноді такий результат можна помітити після перманентного макіяжу.

Враховуючи глибину впливу на шкіру, виробники пігментів додають у фарбу теплі тони. Наприклад, чорний барвник не можна наносити на брови, після процедури вони здобувають синюватий відтінок, характерний для татуювання.

Чорний пігмент використовується тільки для макіяжу контуру очей. Шкіра в цій області найбільш тонка і спотворення кольору мінімально. Після нанесення перманентного макіяжу фарби яскравіші, потім, в процесі загоювання, вони набувають теплі тони і темніють.

Коли процедура загоєння закінчена, тон фарби світліє. У барвнику присутній стабілізатор кольору, не дозволяє змінюватися відтінку на неестетичний.

Зверніть увагу! Для правильного вибору пігментів перманентного макіяжу очей фахівець повинен враховувати щільність шкіри пацієнта. Довше тримаються на шкірі і не розпливаються пігменти, які містять окис заліза.

Досвідчений фахівець, що виконує процедуру, на кожного клієнта веде записи. В картотеці вказується вік пацієнта, тип шкіри, колір пігменту та спосіб нанесення.

Для отримання ідеального результату велике значення має техніка нанесення пігменту, що включає наступні пункти:

1. Глибина проколу — вона повинна доходити до середини епідермісу і становить від 0,5 до 1 мм В залежності від товщини шкіри і виконуваної роботи, змінюється глибина проколу. Контролювати цей процес може тільки майстер, що виконує процедуру.

Професіоналізм і досвід грають важливу роль, адже якщо прокол недостатній, то пігмент проникає на потрібну глибину. В остаточному результаті пігмент може бути не досить яскравим або зовсім пропаде. Допомогти в цьому випадку може тільки корекція.

При сильному проколі, колір пігменту може вийти дуже темним або може утворитися рубець.

2. Рівна, ідеальна лінія – це також залежить від майстерності і професіоналізму фахівця.

3. Лінія нанесення пігменту повинна бути рівномірно профарбована.

Умови безпеки

Пігменти, які використовуються для процедури перманентного макіяжу очей, не можуть бути токсичними. Вони повинні володіти стійкістю і не розпадатися на складові.

При нестабільності пігменту, кінцевий результат може розчарувати – макіяж змінює колір або линяє. Барвник повинен володіти інертністю, тобто не вступати у взаємодію з кров’ю і рідиною шкірних тканин.

Якісні пігменти не повинні містити йод, бром, хлор. Це дуже шкідливі речовини, які можуть викликати в організмі небезпечні ускладнення навіть через якийсь час.

Барвники можуть містити незначну кількість важких металів (ртуть, свинець, миш’як, нікель).

Наприклад, у фарбі зеленого кольору є хром. У складі барвника знаходиться гліцерин, який нешкідливий, але може висушувати шкіру. Для запобігання цього явища, фарби додають воду.

У пігменти додають отдушку, емульгатори, консерванти. Всі вони повинні бути протестовані на алергійність. Скарги на неякісний результат бувають і найчастіше вони пов’язані з непрофесіоналізмом візажиста.

Іноді для виконання перманентного макіяжу користуються тією ж апаратурою, що і для татуювань по тілу. Неякісний перманент може бути із-за застосування пігментів, які призначаються для татуювань. Такі барвники набагато дешевше.

Для отримання якісного результату необхідно дотримання технології процесу, правил санітарії, стерильність апаратури.

Професіонали рекомендують

Вирішивши зробити перманентний макіяж, необхідно врахувати наступні рекомендації:

 • Краще вибирати спокійні, ближче до природних, тонам пігменти. Вони більш екологічні. Слід уникати кислотних, світних барвників.
 • Якісні пігменти для перманенту коштують недешево. Економити на цьому не можна, високоякісні барвники не токсичні і добре очищені.
 • Фарби повинні сертифіковані. Необхідно подивитися термін придатності.
 • Не можна змішувати барвники різних виробників.
 • Перед процедурою необхідно струшувати флакон.
 • Відповідально поставитися до вибору фахівця і салону. Не слід робити процедуру у невідомого майстра.

Основною складовою успішного перманентного макіяжу є вибір пігменту. Це в основному залежить від професіоналізму та досвіду майстра. Важливе значення має вміння візажиста підкреслити індивідуальність клієнта, приховати недоліки.

Топ-5 професійних пігментів

До пігментів новітніх розробок для перманентного макіяжу брів, очей і губ відносяться фарби італійської фірми «Biotek».

В їх складі присутні частинки, які здатні нейтралізувати реакцію організму на вторгнення чужорідних речовин. Таке нововведення дозволило добитися до 70% від початкового виду яскравості і стійкості фарби.

Пігменти американської фірми «BioTouch» мають дрібну структуру, не висихають, гомогенизированы. Гліцерин становить рідку основу, суха частина — це органічні і натуральні мінеральні речовини.

У складі пігменту знаходяться компоненти, що володіють противірусною та регенеруючою властивістю. Виключений препарат бензадиозол, який може викликати алергію.

Якісні пігменти для перманентного макіяжу очей мають складну формулу, тому вартість їх вище конкурентів

В пігменті присутні екстракти, які забезпечують 100% гарантію стабільності і фіксації. Вибирати барвник необхідно з урахуванням типу і кольору шкіри.

Барвники «BioTouch» завдяки густої консистенції, економно витрачаються, стійкі до зовнішніх впливів, у тому числі до ультрафіолетових випромінювань. Стабілізатор, що знаходиться в структурі, допомагає не змінюватися відтінку протягом тривалого часу.

Пігменти Purebeau Hicon – це німецький бренд, що підтверджується сертифікатом якості Міністерства охорони здоров’я Німеччини.

Це гарантія того, що в складі барвників немає жодного шкідливого для здоров’я компоненти.

Пігменти мають властивість повністю виводитися з організму після оновлення епідермісу.

Це перші барвники з кремовою основою, в яких замість гліцерину використовується сорбітол.

Це збільшує концентрацію барвника на 20%, збільшує рівномірність нанесення пігменту.

Через кілька хвилин після закінчення процедури, барвник проходить в шари шкіри, раніше цьому перешкоджала гліцерин.

Американська фірма виробляє пігменти AQUA, які мають гелеву густу широку основу і відтінкову палітру. Барвник рівномірним шаром розподіляється під епідермісом і знаходиться від року до 5 років.

Тривалість залежить від кількох факторів:

 • Інтенсивність кровообігу в області обличчя.
 • Глибина, на яку пігмент проникає в шари шкіри. Чим глибше він знаходиться, тим довше протримається.

Усі барвники проходять необхідні біохімічні, дерматологічні та інші тести на безпеку і відповідають вимогам США та Європи.

Пігменти AQUA підходять для роботи з будь-якими апаратами для перманентного макіяжу брів, губ і очей. Закриті флакони з барвником при правильних умовах, можуть зберігати свої властивості до 10 років.

В пігменті Midnight Black міститься мінеральний Carbon Black. У народі його називають сажею. Такий барвник відрізняється від усіх інших своєю дрібною структурою.

У чистому вигляді його не застосовують, лише в складі іншого пігменту. Він добре підходить для простору між віями і може бути використаний тільки досвідченими майстрами. З-за своєї дуже дрібної структури пігмент може потрапляти в посудину біля зовнішньої сторони ока і викликати роздратування.

Пігменти Goochie, що випускаються однойменною азійських фірмою, вже 20 років на ринку.

Колірна палітра невелика, але при змішуванні дозволяє отримати велику різноманітність відтінків.

Після закінчення процесу загоєння, залишається максимальна кількість пігменту. При правильному нанесенні колір не переходить у неприродний.

Кожна жінка щодня витрачає чимало зусиль і часу на макіяж. Влітку або на відпочинку, це стає обтяжливим. У цій ситуації на допомогу прийде перманентний макіяж, який можна використовувати як самостійний, так і в доповнення до декоративної косметики.

Вирішивши зробити перманентний макіяж брів, губ або очей, слід проаналізувати всі за і проти. Запорукою якісного макіяжу буде служити досвідчений візажист. Необхідно правильно підібрати колір пігменту, звернути увагу на фірму-виробника.

Бажано дізнатися думку клієнтів і побачити результат роботи майстри. Найголовніше – це вирішити для себе: чи дійсно вам потрібен перманентний макіяж очей.

Пігменти для перманентного макіяжу очей. Уроки колористики:

Як працювати з пігментами Биотач, колористика, змішування пігментів: