Підживлення розсади петунії: чим підгодувати для росту, як правильно

Як правильно і чим підгодувати розсаду петунії

Петунія – вічний мешканець клумб, балконів, вазонів та квіткових ящиків. Різні сорти відрізняються формою кольорів та відтінками, так що можна висадити цілий сад з одного виду – і жодного разу не повторитись. Але щоб розсада петунії добре зійшла і радувала красою, її треба правильно та вчасно удобрювати!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Бурно квітучі рослини завжди вимагають багато поживних речовин, і петунії не будуть винятком. Правильно підібрані добрива позначаються на кількості та розмірі кольорів, їх відтінку та зовнішньому вигляді в цілому.

Якщо петунії починають чахнути, можливо, їм не підходить тип ґрунту. Потрібно визначити її кислотність та лужний склад, а потім терміново виправити ситуацію. Для нейтралізації кислотності використовується зола, доломітове борошно та вапно.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду петуніїУ випадках, коли петунії жовтіють і погано ростуть, спочатку розпушили ґрунт і додай до нього торф.Потім акуратно внеси азот, але намагайся не обпалити тонкий корінь. Готові комплекси мінералів сприяють зміцненню кореневища та зростанню наземної частини.

Але щоб розсада була справді здоровою та красивою, важливо не перестаратися. Не вноси добрива безсистемно, просто щоб зробити як краще – це занапастить розсаду. Якщо петунії ніяк не демонструють нестачу харчування – значить, зараз воно їм ні до чого.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду петуніїНайкращий час для підживлення

Удобрення вносять на третій тиждень життя паростків, тому що насіння спочатку вистачає корисних речовин, якими воно оброблено. Але є й друга схема, за якою петунії вперше підгодовують уже через 7-10 днів, і регулярно вносять добрива до остаточного формування бутонів. Обидва варіанти цілком життєздатні, тому вибирай той, який покаже себе ефективніше в твоїх умовах і з твоїм ґрунтом.

Найкращий час для підживлення розсади петунії

Добрива для підживлення розсади петунії

Чергуй звичайні поливи, кореневі підживлення та обприскування розсади корисними речовинами.Для позакореневих процедур краще підходять мікродобрива, а ось із азотовмісною органікою та сумішами будь обережнішим. Добрива під корінь вводи відразу після поливу або разом з ним, а обприскувати квіти краще ввечері або рано вранці.

Органічні

Органічні добрива безпечніші та екологічніші за мінеральні, тому багато садівників віддають перевагу саме їм. Найкраще для петунії підходить курячий послід, який потрібно розвести з водою 1:10. Дай концентрату настоятися тиждень, процідити і додати по 5 г марганцівки та мідного купоросу. На один кущ петунії потрібно півлітра такого живильного розчину.

Органічні добрива - Чим підгодувати розсаду петунії

Мінеральні

Окрім комплексних мінеральних сумішей для квітів, петунії дуже люблять точкові дії. Використовуй марганець, бор, цинк та вітаміни – це мікродобрива. Пам’ятай, що азот потрібний для нарощування зеленої маси, калій – для красивих квітів, а фосфор – для сильного та здорового кореневища.

Замість звичайної аміачної селітри візьми для яскравих кольорів кальцієву. З готових комплексів закупи нітроамофоску і не забувай про сечовину. Пару разів на місяць обприскуйте петунії вітамінним розчином В1 і В12. Тут дуже важливо дотримуватися рівних інтервалів між процедурами.

Тричі на місяць рекомендується обробляти петунії хелатом заліза для профілактики хлорозу.Стеж, щоб на квіти потрапляли лише дрібні розсіяні бризки, а не великі краплі. Розведи 5 г порошку на 10-літрове відроводи.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати розсаду петунії

Народні засоби

Петунії люблять підживлення та постійний догляд, так що й народні методи будуть дуже доречними. У справу йде все: від звичної золи до всіляких трав’яних настоянок. Ділимося декількома рецептами!

Підживлення петуній золою

Зола – найкращий антисептик, корисне джерело калію та дуже поживне фосфорне добрива. У чистому вигляді її майже не використовують, а ось слабкий розчин чудово підійде для поливу петуній. Розмішай півлітрову банку золи у відрі води і дай настоятися день, а перед використанням проціди.

Підживка розсади петунії золою

Підживлення кропивою

Молода свіжа кропива багата на корисні мікроелементи. Але насправді для живильного настою підходить будь-яка інша зелень, включаючи бур’яни. Залий чверть відра трави водою, дай настоятися 3 дні та поливай клумби.

Підживлення петуній марганцівкою

Марганцівка – популярний побутовий антибактеріальний та протигрибковий засіб. Слабкий блідий розчин запобігає гниття і так звану чорну ніжку. Не дарма саме марганцівкою обробляють майже все насіння ще перед посадкою.

Підживка розсади петунії марганцівкою

Підживлення дріжджами

Завдяки дріжджовому розчину петунії краще зростають, а корисні мікроелементи швидше засвоюються. Розведи 5 г дріжджів та 30 г цукру на 5 літрів води, а потім дай настоятися 3 години. При використанні розводь дріжджовий концентрат ще 5 частин чистої відстояної води.

Підживлення лимонною кислотою

Слабка лимонна кислота допоможе відрегулювати кислотність ґрунту. А заразом вона стимулює бурхливе та інтенсивне цвітіння петуній. На 6 літрів води розведи 24 гранули кислоти та 15 г мідного купоросу. Така суміш підходить і для обприскування, і поливу.

Підживлення петуній борною кислотою

Обробка бором потрібна для рясного цвітіння петунії та зміцнення стебел. Для цього 2 г порошку кислоти розведи у відрі води та використовуй цю рідину для поливу. Для обприскування потрібен легший розчин – 0,5 г порошку на той же об’єм.

Підживлення розсади петунії борною кислотою

Чим годувати розсаду петунії для зростання?

Щоб петунія радувала тебе швидким зростом і яскравими фарбами, потрібно дотримуватися режиму підживлення.Не можна один раз додати комплексні добрива та пустити ситуацію на самоплив, якщо ти хочеш справді ефектну клумбу. Робота починається ще до сівби насіння і закінчується, коли петунії остаточно відцвіли.

До посіву

Щоб насіння добре сходило, ґрунт уже повинен бути поживним і насиченим. Щоб субстрат був пухким та пропускав повітря, зміщуй його з торфом. Якщо у тебе бідний ґрунт і його не можна замінити, заздалегідь внеси до нього трохи органіки. Перед висаджуванням обробіть насіння слабким марганцевим розчином або магазинними фунгіцидами.

Чим підгодувати розсаду петунії до посіву

Після посіву

Після висадки насіння до внесення добрив почекай хоча б 2 тижні, щоб вони адаптувалися. Якщо ґрунт спочатку хороший, підгодуй петунію, коли вона випустить вже по 4 листочки. Використовуй метод обприскування – так рідина рівномірно потрапить на все листя і не зашкодить вразливий молодий корінець.

Після пікірування

У випадку з петунією не обов’язково чекати час після пікірування, тому можеш вносити порцію добрив відразу. Через 2 тижні проведи друге підживлення саджанців комплексними добривами. А ще через 7 тижнів додай кальцій та селітру для покращення фотосинтезу та імунітету. Якщо розсада здорова і добре почувається, збільши ці інтервали до 3 і 9 тижнів відповідно.

Чим підгодувати розсаду петунії після пікірування

Відео: Перше підживлення розсади петунії