Підживлення розсади петунії: чим підгодувати для росту, як правильно

Як правильно і чим підгодувати розсаду петунії

Петунія – вічний мешканець клумб, балконів, вазонів та квіткових ящиків. Різні сорти відрізняються формою кольорів та відтінками, так що можна висадити цілий сад з одного виду – і жодного разу не повторитись. Але щоб розсада петунії добре зійшла і радувала красою, її треба правильно та вчасно удобрювати!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Бурно квітучі рослини завжди вимагають багато поживних речовин, і петунії не будуть винятком. Правильно підібрані добрива позначаються на кількості та розмірі кольорів, їх відтінку та зовнішньому вигляді в цілому.

Якщо петунії починають чахнути, можливо, їм не підходить тип ґрунту. Потрібно визначити її кислотність та лужний склад, а потім терміново виправити ситуацію. Для нейтралізації кислотності використовується зола, доломітове борошно та вапно.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду петунії

У випадках, коли петунії жовтіють і погано ростуть, спочатку розпушили ґрунт і додай до нього торф.Потім акуратно внеси азот, але намагайся не обпалити тонкий корінь. Готові комплекси мінералів сприяють зміцненню кореневища та зростанню наземної частини.

Але щоб розсада була справді здоровою та красивою, важливо не перестаратися. Не вноси добрива безсистемно, просто щоб зробити як краще – це занапастить розсаду. Якщо петунії ніяк не демонструють нестачу харчування – значить, зараз воно їм ні до чого.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду петуніїНайкращий час для підживлення

Удобрення вносять на третій тиждень життя паростків, тому що насіння спочатку вистачає корисних речовин, якими воно оброблено. Але є й друга схема, за якою петунії вперше підгодовують уже через 7-10 днів, і регулярно вносять добрива до остаточного формування бутонів. Обидва варіанти цілком життєздатні, тому вибирай той, який покаже себе ефективніше в твоїх умовах і з твоїм ґрунтом.

Найкращий час для підживлення розсади петунії

Добрива для підживлення розсади петунії

Чергуй звичайні поливи, кореневі підживлення та обприскування розсади корисними речовинами.Для позакореневих процедур краще підходять мікродобрива, а ось із азотовмісною органікою та сумішами будь обережнішим. Добрива під корінь вводи відразу після поливу або разом з ним, а обприскувати квіти краще ввечері або рано вранці.