Орігамі з паперу для дітей: 10 простих схем, покрокові фото та відео

Оригами з паперу для дітей: 10 простих схем

Орігамі – безпрограшний спосіб на кілька годин захопити дитину вдома або в дорозі. Яскраві різнокольорові фігурки з паперу, створені своїми руками, викликають у захвату малюків. А ще ця корисна вправа для дрібної моторики, кмітливості та усидливості. Ми зібрали для тебе вибірку з 10 простих схем орігамі для дітей. Розповідаємо!

1. Котяча мордочка

Найменших напевно порадує забавна котяча мордочка, яку потім можна ще й розмалювати. Квадратний аркуш паперу склади по діагоналі в трикутник і загорни його краї від основи до середини під невеликим кутом – це будуть вушка. Вершину загорни вниз, щоб сформувати голову, переверни заготовку на інший бік і намалюй або приклей очі, носик, вуса та рот.

Котяча мордочка - схеми орігамі з паперу для дітей

2. Собака орігамі

Це тільки здається, що маленького милого собачку складно складати – насправді ж із цим впорається навіть малюк.Розміть діагоналі квадрата і загорни всі чотири вершини до центру, щоб вийшов менший квадрат. Один кут відверни назад і склади перевернутий «будиночок» навпіл.

Розгорни ліву сторону по діагоналі в асиметричний ромб – це буде голова. Трохи підігні вершини, щоб зробити вушка та мордочку з носом. Нижні кути основи підгорни всередину для стійкості, переверни фігурку, намалюй очі і розкрий ніс.

Собака – схеми орігамі з паперу для дітей

3. Пінгвін

Розміти у квадрата паперу обидві діагоналі і розгорни кутом вниз, а потім відверни нижню вершину вгору, не доходячи 1-2 см до центру. Кінчик опусти назад – це буде дзьоб пінгвіна. Переверни орігамі на зворотний бік і загни боки п’ятикутника так, щоб вони повністю знаходили один на одного. Лісенкою відігни краї назад, щоб сформувати крила, ще раз переверни деталь і намалюй очі.

Пінгвін – схеми орігамі з паперу для дітей

4. Краб

Розміти обидві середини біля квадрата і загорни боки рівно до центру, щоб вийшов вузький прямокутник. Розклади спочатку верхню, а потім нижню частину у трапеції.Кути нижньої основи верхньої трапеції підніми вгору, а потім зроби те саме з кутами верхньої основи нижньої. Розгорни кінці по прямій лінії і до цієї прямої підверни вершину – і переверни деталь.

Краб - схеми орігамі з паперу для дітей

5. Жираф із паперу

Розміти діагональ квадрата і підверни до нього бічні сторони, щоб отримати витягнутий ромб. Склади заготовку навпіл і розгорни так, щоб найкоротша пряма сторона була основою. Довгу вершину виверни у зворотний бік і сформуй голову.

Щоб зробити жирафу плоску мордочку з носом, заправ гострий кінчик усередину. Так само склади хвіст драбинки всередину, спочатку позначивши лінії згину. По центру основи виріж чотирикутник, щоб сформувати передні та задні ноги. Розфарбуй орігамі фарбами або олівцями у плями та намалюй очі.

Жираф – схеми орігамі з паперу для дітей

6. Рибка

Щоб зробити орігамі рибку, для початку розміти один великий квадрат паперу на шістнадцять маленьких. Для цього зігни його навпіл, а потім ще раз навпіл, розгорни, переверни на 90 градусів і зроби те саме.

Нижні кути маленьких нижніх секцій підгорни нагору, а потім складіть до центру боки основного квадрата. Склади деталь навпіл і відігни назад верхню частину з трикутником. Перегорни його, розгорнувши праворуч наліво і чварибічні сторони квадрата в «будиночки».

У тебе вийде п’ятикутник, як на схемі, який потрібно перевернути рівною стороною гору. Верхній шар склади в трикутник, а нижні кінчики залиши стирчати. Сформуй ромб і розгорни з боків, щоб вийшла фігура, що нагадує ялинку. Залишиться перевернути її, зробити очі та розфарбувати рибку лускою.

Рибка – схеми орігамі з паперу для дітей

7. Орігамі лебідь

Найпростішого орігамі лебедя, який тримається на воді, можна зробити зі стандартного листа А4. Склади його по діагоналі у прямокутний трикутник і розгорни назад. До отриманої розмітки підверни бічні сторони, щоб вийшов витягнутий ромб.

Склади деталь навпіл, розгорни «книжкою» вліво і намети лінію, по якій згинатиметься тулуб. Його треба загорнути нагору так, щоб воно оточувало вузьку шию. На шиї сформуй голову з дзьобом і розправ лебедя руками.

Лебідь – схеми орігамі з паперу для дітей

8. Жаба, що стрибає, орігамі

З найпростішою жабою, що стрибає, впораються і дошкільнята, причому вона куди цікавіша за плоскі аплікації.Розміть діагоналі і середину квадрата і склади з нього рівнобедрений трикутник, заправляючи боки всередину. Розгорни його основою-«книжкою» вниз і загорни до середини нижні кути верхнього шару.

Відігніть їх назад драбинкою – це майбутні лапки жаби. Переверніть деталь на зворотний бік і загорніть кути так, щоб вийшов квадратний ромб. Другі лапки так само відверни драбинкою, а потім драбинкою підверни нижню частину вгору і назад. Переверніть фігурку, приклейте очі, а щоб жаба стрибала, натискай пальцем точно по центру основи.

Жаба, що стрибає, - схеми орігамі з паперу для дітей

9. Кораблик із паперу

Прямокутний аркуш паперу склади навпіл згинанням догори, а потім підверни до середини верхні кути. Підстава п’ятикутника з обох боків підверни нагору тими лініями, де закінчується вершина. Потягни в сторони за центральні точки біля основи та розклади заготовку у прямокутний ромб, як на схемі. Підгорни нижні трикутники нагору, розправ орігамі в сторони від середини ще раз і опусти борти.

Кораблик – схеми орігамі з паперу для дітей

10.Вітряк

Розміти великий квадрат паперу на шістнадцять маленьких секцій, складаючи його навпіл та ще раз навпіл з кожного боку. Підверни протилежні боки до середини, а потім розклади в трапеції верхню та нижню частину витягнутого прямокутника. Підніми вгору праву сторону верхньої трапеції та опусти вниз ліву сторону нижньої. Розправ руками лопаті млина, з’єднай фігуру по центру і прикріпи до палички або трубочки.

Вітряний млин - схеми орігамі з паперу для дітей

Відео: Орігамі котик для дітей – покроково