Мопси – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Мопс: опис породи, характер та догляд (60 фото)

Дивоватих мопсів люблять або недолюблюють, але байдужим не залишається ніхто! З цією породою пов’язано багато стереотипів та забобонів, яких нам би хотілося уникнути. Тому ми зібрали лише важливу та точну інформацію, щоб твій улюбленець завжди був здоровим і щасливим!

Загальний опис породи

Мопси – декоративна порода з групи молосоїдів, яку завезли до Європи з Китаю у 16 ​​столітті. Це чудові і велелюбні компаньйони, яких любила Королева Вікторія. Вони живуть по 13-15 років.

Загальний опис породи - Мопс

Історія походження

Мопси – стародавня порода з Китаю, яка згадується ще у старовинних рукописах. Імовірно, їхніми предками були родичі пекінесів, яких любили місцеві багатії. Тоді вважалося, що цей собака відзначений імператорським знаком, адже складки на лобі збиралися на кшталт ієрогліфа.

У 16 столітті турецькі кораблі завезли мопсів до Франції. А потім вони потрапили до Нідерландів та стали місцевими улюбленцями на найближчі два століття. Остаточно моду на породу закріпила англійська королівська сім’я у 19 столітті.

Історія походження - Мопс

Мопс: стандарт породи

Мопси досить компактні, до 6-8 кг, із пропорційним квадратним тілом. Зростання собаки в загривку становить до 32 см, хоч це і не так суворо прописано в правилах. Насамперед одразу виділяється велика голова з приплюснутою мордою, слабо вираженим перенісся і великими широко посадженими очима темного кольору.

Тонкі м’які вуха щільно прилягають до голови, а рот ніби трохи перекошений. Шия мопса товста і сильна, але з вираженим загривком. Коренасте тіло мускулисте і добре розвинене, з широкими грудьми, високим хвостом-кільцем і міцними прямими ногами.

Тонка і гладка шерсть жовтуватого забарвлення впритул прилягає до шкіри. Також зустрічаються чорні та сріблясті мопси. Але у світлих собак обов’язково має бути темна маска та мітки.

Стандарт породи - Мопс