Пітбуль (американський пітбультерєр) – опис породи, характер і догляд, фото

Пітбуль (американський пітбультер'єр): опис породи, характер і догляд

Американські пітбультер’єри або в побуті просто «пітбулі» тільки здаються страшними та небезпечними. Насправді вони дуже розумні, віддані та по-своєму чарівні. Потрібно лише враховувати деякі особливості породи, про які ми сьогодні розповімо!

Загальний опис породи

Пітбуль – потужна бійцівська порода. Вони походять від американських стаффордширських тер’єрів, і собаки справді дуже схожі, тільки амстафи трохи більші. Тривалість життя – від 8 до 15 років, і залежить від умов.

Загальний опис породи - Пітбуль

Історія походження

Порода налічує близько 300 років, і виводили її як ідеальну бойову одиницю. Імовірно, предків пітбулів завезли до Америки з Англії та Ірландії. Вже там породу вдосконалили та використали у собачих боях за рахунок разючого поєднання сили, витривалості та швидкості реакції. Через це і з’явилися страшні міфи про жахливі машини для вбивства.

Якийсь час пітбулів навіть заборонено було розводити, які чисельність суворо контролювали. Але зараз ситуація повернулася в норму, і порода знову дуже популярна у США та Росії. До речі, пітбулів успішно використовують у поліції для пошуків вибухівки та наркотиків. Грізні пси стали чудовими компаньйонами та працівниками реабілітаційних служб.

Історія походження - Американський пітбультер'єр

Пітбуль: стандарт породи

Хоча пітбулі і здаються потужними, але вони не надто великі – до 27 кг і до 53 см у загривку. Виділяють два основних підвиди породи – тер’єри та бульдожі. Через це допустимо розкид у зовнішності і навіть у розмірах – від 12 кг.

У пітбуля коротка шерсть будь-якого забарвлення, крім мармурового. Вона щільно прилягає до сильного тіла із вираженою мускулатурою, без підшерстка. Велика голова схожа на широкий клин, хвіст звужується і звисає вниз. Мигдалеподібні очі широко посаджені, виділяється щелепа та щоки. Вуха купують за бажанням.

Стандарт породи - Американський пітбультер'єр