Як привчити кошеня до лотка у квартирі: швидко та легко

Як привчити кошеня до лотка в квартирі: швидко та легко

Кожен котовласник одного разу стикається з непростим викликом – як привчити своє кошеня до лотка. Адже норовливі вихованці не терплять проявів насильства і бувають нестерпно примхливі. Тут головне – запастися терпінням і не здаватися, якщо вперше щось піде не так!

Коли привчати кошеня до лотка

Починай привчання того ж дня, коли кошеня вперше потрапило до тебе в будинок. Не варто відкладати питання на потім, тому що переучувати вихованця завжди складніше. На перші дні рекомендується обмежити кількість доступних для улюбленця місця – нехай звикає до лотка, мисок та кігтеточки.

Коли привчати кошеня до лотка

Де поставити лоток

Котячий лоток повинен стояти в тихому затишному місці, не на протягу і не на проході. Вихованець повинен почуватися в безпеці, адже йому так само, як і нам, важлива усамітнення.

Не зачиняй двері в кімнату, де знаходиться туалет, навіть якщо кіт уже вміє відчиняти її самостійно.Якщо вдома кілька поверхів чи квартира дуже велика – рекомендуємо поставити кілька лотків.

Де поставити - Як привчити кошеня до лотка

Як привчити до лотка маленького кошеня

Найчастіше малюки навчаються самі, коли повторюють за мамою. Але якщо з якоїсь причини такої можливості немає, доведеться вирішувати проблему самостійно!

Слідкуй за харчуванням

У середньому кошеня хоче в туалет приблизно через півгодини після щільної вечері. Або ж після тривалих активних ігор та бігу. Якщо дотримуватись режиму, буквально за пару днів ти зможеш точно прогнозувати час.

Слідкуй за харчуванням - Як привчити кошеня до лотка

Покажи лоток

Кошеняті потрібно освоїтися, озирнутися і принюхатися. Періодично принось його до лотка і не заважай, якщо він захоче там погратися, покопатися або просто полежати. Відноси його туди після сну, ігор та їжі, і якщо бачиш, що він уже почав влаштовуватися в іншому місці.

Покажи лоток - Як привчити кошеня до лотка

Навчи копати

Якщо кошеня бачить лоток із наповнювачем уперше, воно просто не розуміє, чого від нього хочуть. Акуратно покажи пальцем, що там можна копати, але не тягни тварину за лапки – вона тільки злякається!

Научи копати - Як привчити кошеня до лотка

Спеціальні засоби

Зараз є різні спреї та інші спеціальні засоби з різними запахами. Одні з них приваблюють кішок – і можна обробляти лоток. Інші – навпаки, відлякують, тому підходять для обробки місць, куди тварина вже встигла сходити раніше.

Спеціальні засоби - Як привчити кошеня до лотка

Прибирай промахи

Якщо кошеня вже зробило свої справи в недозволеному місці, запах треба вивести. Підійдуть спеціальні миючі засоби, цитрусові ефірні олії та інші різкі запахи. А купку краще акуратно зібрати лопаткою і перенести в лоток, щоб кошеня побачило та запам’ятало.

Прибирай промахи - Як привчити кошеня до лотка

Використовуйхитрощі

Якщо кошеня вже облюбувало неугодне місце, переставити лоток туди ніяк не можна, а нескінченне миття не допомагає – тоді на якийсь час перестав туди миски з кормом і водою. Чистощі кішки не ходять у туалет там, де їдять і п’ють!

Використовуй хитрощі - Як привчити кошеня до лотка

Не лай

Не треба лаяти тварину, тикати її кудись носом або тим більше бити – це зовсім неефективно! Кошеня тільки почне боятися, а може – і мститися, чи навчиться ховатися ще краще. Розмовляй спокійно та хвали вихованця, коли він усе зробив правильно.

Не лай - Як привчити кошеня до лотка

Як привчити кількох котів до лотка

Тут головне, щоб у кожного вихованця був свій лоток, і бажано залишити ще один запасний. Звичайно, декому щастить, і всі улюбленці справляються в одному місці. Але взагалі коти – великі власники у всіх питаннях, які стосуються особистої території.

Як привчити кількох котів до лотка

Кіт перестав ходити в лоток: що робити?

Якщо кіт ходить у лоток, але робить це через раз – спробуй найчастіше прибирати, змінити наповнювач або оновити саму ємність. Коти люблять чистоту і не полізуть повторно в те місце, яке здається їм брудним. Краще поступово викидати використаний наповнювач лопаткою та підсипати новий.

Кіт перестав ходити в лоток - що робити