Як привчити кошеня до лотка у квартирі: швидко та легко

Як привчити кошеня до лотка в квартирі: швидко та легко

Кожен котовласник одного разу стикається з непростим викликом – як привчити своє кошеня до лотка. Адже норовливі вихованці не терплять проявів насильства і бувають нестерпно примхливі. Тут головне – запастися терпінням і не здаватися, якщо вперше щось піде не так!

Коли привчати кошеня до лотка

Починай привчання того ж дня, коли кошеня вперше потрапило до тебе в будинок. Не варто відкладати питання на потім, тому що переучувати вихованця завжди складніше. На перші дні рекомендується обмежити кількість доступних для улюбленця місця – нехай звикає до лотка, мисок та кігтеточки.

Коли привчати кошеня до лотка

Де поставити лоток

Котячий лоток повинен стояти в тихому затишному місці, не на протягу і не на проході. Вихованець повинен почуватися в безпеці, адже йому так само, як і нам, важлива усамітнення.

Не зачиняй двері в кімнату, де знаходиться туалет, навіть якщо кіт уже вміє відчиняти її самостійно.Якщо вдома кілька поверхів чи квартира дуже велика – рекомендуємо поставити кілька лотків.

Де поставити - Як привчити кошеня до лотка

Як привчити до лотка маленького кошеня

Найчастіше малюки навчаються самі, коли повторюють за мамою. Але якщо з якоїсь причини такої можливості немає, доведеться вирішувати проблему самостійно!

Слідкуй за харчуванням

У середньому кошеня хоче в туалет приблизно через півгодини після щільної вечері. Або ж після тривалих активних ігор та бігу. Якщо дотримуватись режиму, буквально за пару днів ти зможеш точно прогнозувати час.

Слідкуй за харчуванням - Як привчити кошеня до лотка

Покажи лоток

Кошеняті потрібно освоїтися, озирнутися і принюхатися. Періодично принось його до лотка і не заважай, якщо він захоче там погратися, покопатися або просто полежати. Відноси його туди після сну, ігор та їжі, і якщо бачиш, що він уже почав влаштовуватися в іншому місці.

Покажи лоток - Як привчити кошеня до лотка