Шотландські висловухі кішки – опис породи, характер та догляд (фото)

Шотландські висловухі кішки: опис, характер і догляд

Великі виразні очі та зворушлива мордочка вислоуха, яка завжди виглядає начебто трохи винною – як тут встояти? Але, перш ніж заводити чарівне кошеня, потрібно дізнатися про нього докладніше. Тому розповідаємо про шотландські висловухі кішки з описом породи, характеру та іншими особливостями!

Походження

Шотландська вислоуха порода кішок досить молода – їй трохи більше 50 років. Біла кішечка Сьюзі вважається першою представницею скоттиш фолдів, яка походить від короткошерстих британців. У 1961 році її кошеня дав притулок англієць Вільям Росс, а через 4 роки породу офіційно зареєстрували.

Через те, що висловухість – це, по суті, мутація, скоттиш фолдів довго не розводили – був високий ризик генетичних проблем. Тільки 1973 року заводчиця Саллі Вулф зайнялася розмноженням нащадків Сьюзі.

Походження - Шотландські висловухі кішки

Зовнішній вигляд

Як і британці, шотландські висловухі коти досить присадкувати, з сильними м’язами, потужними лапами і довгим хвостом. Смішно виглядає велика кругла голова з такими ж округлими щоками. За рахунок будови черепа іноді здається, що кіт усміхається.

Колір величезних і виразних очей-блюдець залежить від забарвлення кішки, хоча найчастіше зустрічається янтарна райдужка. Маленькі трикутні вуха висловухів опущені вниз через особливу будову хряща. Така форма не несе небезпеки для здоров’я та самопочуття кішки.

Зовнішній вигляд - Шотландські висловухі кішки

Здоров’я

Хоч шотландські висловухі кішки і виведені шляхом мутації, але вони не схильні до серйозних хвороб. Тільки обов’язково поцікався спадковістю, бо є таке захворювання, як остеохондроплазія. Це коли у кошеня неправильно розвиваються суглоби та хрящі.

Бують проблеми з розвитком століття, які загрожують катарактою та глаукомою, але це лікується хірургічно. Зустрічається глухота, порушення травної системи та проблеми із серцем. Але все це швидше виняток, ніж статистика.

Не можна схрещувати висловухих кішок з прямоухими – це майже вірний шлях до відхилень.Розвивається артрит, артроз, хондродистрофія та інші хвороби, які часто стають смертельними. В іншому, при хорошому догляді та харчуванні скоттиш фолди живуть до 15 років.

Здоров'я - Шотландські висловухі кішки