Лілія (50 фото) – види, догляд та посадка квітки у відкритому ґрунті

Лілія (50 фото): види, догляд та посадка квітки у відкритому грунті

Ніжна та елегантна лілія не потребує представлення чи реклами. А ось про що дійсно варто поговорити, так це про те, як доглядати таку екзотичну красу. А заразом ми з’ясували, які види лілій краще вирощувати, від яких хвороб вони страждають і на що ще звернути увагу!

Загальна інформація

Лілія – красива цибулинна рослина з десятками та сотнями різноманітних сортів. Залежно від виду висота стебла може варіюватися від 15 см до 2,5 м. І практично завжди це великі лійчасті квітки з 6 пелюсток до 14 см у діаметрі.

Відтінки лілії бувають практично будь-якими, крім синіх. Терміни цвітіння теж відрізняються, причому настільки, що при правильній комбінації видів сад безперервно цвістиме з кінця весни до осені. Листя досить довге і яйцеподібне, а від низових пластин формуються бруньки, які потім розростаються в самостійну цибулину.

Цікава особливість також у тому, що лілії можуть перезапилюватись між собою та несподівано змінювати колір. Коренева система розростається з цибулини, і здебільшого коріння багаторічне. Деякі сорти покриваються тонкими стебловими корінцями для кращого харчування, а ще – для стійкості.

Загальна інформація

Види лілій

Кількість видів та сортів лілій разом із усіма гібридами давно перевалила за позначку у 5 тисяч. Ми вибрали найпопулярніші різновиди, щоб допомогти тобі зорієнтуватися у всьому різноманітті!

Азіатські лілії

Це, мабуть, найчисленніша та найрізноманітніша категорія. Більшість сортів стійкі до шкідників та низьких температур. Великі бутони розкриваються до 14 см приблизно наприкінці червня.

Азіатські лілії