Красиві вироби з паперу (120 фото ідей): приклади для початківців + майстер-клас

Майстер-клас по створенню гарних виробів з паперу своїми руками. Великий вибір ідей, як зробити незвичайний виріб з паперу в домашніх умовах.

Існує неймовірна кількість виробів, які можна зробити за допомогою паперу. Це можуть бути вироби для дітей і красиві реальні прикраси для весілля або вечірки, можна зробити будь-які варіації і застосовувати їх для декору будинку або святкового оформлення квартири до дня народження. Фото таких красивих виробів з паперу можна знайти на святкових фотографіях. І легко повторити цей шедевр самим.

Простий матеріал для творчості

Папір – один з самих різноманітних матеріалів для творчості, і з нею можна зробити величезну кількість неймовірних речей! Ідеї з паперу варіюються від самих простих до самих складних, які займають час і вимагають ювелірної акуратності. Можна творити з паперу, а можна вирізати, клеїти і прикрашати.

Що можна зробити з паперових аркушів? Неймовірна кількість речей – квіти, тварин, кораблі та літаки, аплікації з геометричних фігур і багато іншого.

Квіти з паперу

Паперові квіти давно стали окрасою багатьох вечірок. Це легкі і красиві вироби з паперу та картону. Їх можна зробити з щільного, але гнучкого картону або з кольорових листів. Матеріал може бути будь-якої щільності, а квіти – будь-якого розміру.

Зробити красивий виріб з паперу просто. Для творчості знадобляться:

 • Папір (бажано тонка і нещільна)
 • Ножиці для вирізання
 • Клей ПВА, або клей олівець для скріплення частин.

Покрокова інструкція

Це невелика покрокова інструкція, яка розповість, як створити весняний настрій з допомогою квітів з паперу.

 1. Зробити квадрат з паперу. Можна використовувати квадратну папір для орігамі або просто відміряти лінійкою рівні сторони і вирізати квадрат з будь-якого прямокутного аркуша паперу.
 2. Скласти аркуш паперу навпіл по діагоналі, для того щоб отримати трикутник. Щільно притиснути і вирівняти.
 3. Скласти отриманий трикутник навпіл, щоб зробити менший за розміром трикутник.
 4. Знову скласти навпіл.
 5. Поверніть і знову скласти трикутник так, щоб найдовша сторона була розташована вертикально, а суцільний кут (кут, відповідний центру папери) знаходився внизу.
 6. Піднести нижню коротку сторону до довгій стороні трикутника.
 7. Зробити надріз над прямим краєм, і зробити такий же надріз з іншого боку трикутника.
 8. Намітити простим олівцем дугу. Її можна накреслити будь-яким способом. Це може бути пелюстка з округлим крем, а може бути з зубчастим, як у василька. Ножицями по контуру відрізати зайвий папір.
 9. Розгорнути папір, щоб розкрити квітку. З картону або паперу вирізати невеликий круг. При бажанні можна використовувати тканину чи фетр. Наклеїти серединку до центру квітки. Акуратно розгорніть папір, щоб розкрити квітку з вісьмома пелюстками.
 10. Вирізати коло з паперу, повсті, крафт-піни або тканини. Приклейте це до центру квітки.

Додаткові прикраси

Використовую цю нескладну інструкцію, легко зробити цілий букет квітів. Складаючи трикутник не 4, а 3 рази – можна отримати квітка з 6 пелюстками. Кількість пелюсток можна додавати або зменшувати.

Для створення квіткового панно або гірлянди на день народження, краще всього використовувати багато різних аркушів кольорового паперу різного розміру, текстури. При цьому краще варіювати форму пелюстки.

Прикраса вийде яскравим і незвичайним. Для додання квітці пишності можна склеїти два або більше кольорів, щоб отримати соняшники, ромашки та інші багатоквіткові букети.

Прикраса листям

Для того, щоб квіти виглядали оформленими і не здавалися порожніми, можна зробити кілька листя, порізавши зелену папір у формі «човники». Склеїти їх під одним або декількома шарами кольорів.

Красиві вироби з паперу своїми руками, напевно, найпростіший вид прикраси, але все ж результат радує око, а створювати красу завжди весело і приємно. Це не вимагає багато ресурсів або високих навичок, в більшості випадків знадобляться тільки папір, ножиці і клей.

Паперовий ліхтарик

Намічається сімейна вечірка або свято у друзів? Китайські паперові ліхтарики стануть барвистим і недорогим прикрасою. Більше того, вони настільки швидкі і прості у виконанні, що можна залучити дітей до їх виготовлення.

Паперовий китайський ліхтар легко зробити. Він виглядає чудово з-за своєї простої форми і яскравого кольору. Можна змайструвати велика кількість ліхтариків і поставити їх разом. Це відмінне прикраси для будь-якого свята. Проста інструкція дає можливість створити об’ємну саморобку з паперу.

Як зробити паперовий китайський ліхтарик

Для цієї вироби знадобиться:

 • Кольорова тонка папір (чудово, якщо папір буде кольоровою з двох сторін)
 • Ножиці для вирізання
 • Клей ПВА, або клей-олівець для з’єднання елементів
 • Лінійка
 • Мотузка середньої товщини для кріплення ліхтарика.

Етапи роботи

 1. Щоб зробити красивий виріб з паперу, потрібно почати з листів, вибравши будь-який бажаний колір. Можна один або декілька. Краще всього виглядають ліхтарики жовтих і червоних кольорів.
 2. Лист може бути квадратним, так і прямокутним. Якщо це буде композиція з декількох ліхтариків, краще робити їх різних розмірів.
 3. Скласти аркуш паперу вздовж, намагаючись не робити дуже чітку лінію в місці складання.
 4. Відступивши від краю приблизно 3-4 сантиметри, інший простір розділити на смуги олівцем, не домальовуючи лінії до кінця паперу (відступати рекомендується 1.5 – 2 сантиметра від початку папери). Відстань між смугами можна робити від 1 до 3 сантиметрів. Це визначить товщину «прут» ліхтарика.
 5. Розрізати ножицями лінії.
 6. Частини папери, перпендикулярні розрізах склеїти з допомогою клею ПВА або клею-олівця. Вийде циліндр. Боковини вироби розправити на бажану ширину. Дати висохнути.
 7. Після прикріпити мотузку біля основи ліхтарика, можна замаскувати кінці ниток маленькими квадратами папери.

Оформлення та застосування

Виконуючи виріб з паперу поетапно, можна створити неймовірну красу. Ліхтарі можуть стояти самостійно, а можуть бути підвішені до стелі, ялинці (якщо святкується Різдво або Новий рік) Так само можна нанизати велика кількість китайських ліхтариків на стрічку або шнур, протягнути і розвісити їх в кімнаті або на веранді.

Не варто забувати, що цей ліхтар не призначений для використання поблизу вогню або гарячих поверхонь, таких як лампочки.

Ідеї для варіацій китайських ліхтариків

Можна вирізати ліній хвилясте або звивисті смуги замість прямих або чергувати широкі й вузькі смуги, вирізати на полосочках візерунки – трикутники, квадрати, сердечка або зірочки.

Замість вирізаних візерунків можна намалювати кольоровими маркерами або фарбами різноманітні лінії або маленькі малюнки.

Подвійний об’ємний ліхтар

Всередину великого ліхтаря можна помістити один маленький. Для цього краще використовувати папір різних кольорів, для контрасту і яскравості. Наприклад, жовтий буде добре поєднуватися з синім або фіолетовим, а червоний з бірюзовим або зеленим.

Для цієї простої і красивою вироби з паперу знадобиться небагато матеріалів, і вона відмінно підходить для сімейного, класного або групового творчості. Попередньої підготовки і якихось умінь не потрібно.

Оскільки цей ліхтар зроблений з паперу, не рекомендується використовувати його як справжній абажур, прикрашати лампочками або ставити всередину свічку.

Фото красивих виробів з паперу