Короткошерсні породи кішок – назви та фото (каталог)

Короткошерсні породи кішок: назви та фото

Не має значення, якою довжиною шерсть у твоєї улюбленої кішки чи кота – їхньою прародичкою у будь-якому разі була дика лівійська короткошерста кішка. І досі таких порід більше, адже древній ген напрочуд сильний. Селекціонери вивели десятки найцікавіших різновидів, і про деякі з них ми розповімо сьогодні з назвами та фото!

1. Абіссінська

Екзотична порода потрапила до нас прямо з Ефіопії, і це найдавніший шляхетний рід. Такі кішки дуже норовливі і винахідливі, але їхнє дивне забарвлення нікого не залишить байдужим.

Абіссінська - Короткошерсні породи кішок

2. Бенгальська

Бенгальські кішки славляться своїм непростим характером і такою ж непростою історією. Останню прародительку породи дивом врятували в Бангкоку, вивезли в Америку і там важко схрестили з чорним короткошерстим котом.

Бенгальська - Короткошерсні породи кішок

3. Сафарі

Виведення цієї породи далося селекціонерам нелегко і після багатьох експериментів з схрещування дикого кота з бенгалами та сіамцями. Великі плямисті тварини виростають із зовнішністю дикого хижака, але характером домашньої кішечки.

Сафарі - Короткошерсні породи кішок

4. Австралійський міст

Ще одна порода примітна ефектним та незвичайним мармуровим забарвленням із тикуванням. Австралійські місти дуже активні та грайливі, але з віком стають спокійнішими та ласкавішими.

Австралійський міст - Короткошерсні породи кішок

5. Каліфорнійська сяюча

Виведення породи з ефектним леопардовим забарвленням зайняло понад 20 років, і все для того, щоб привернути увагу громадськості до знищення леопардів заради хутра. Незважаючи на дику зовнішність і великі розміри, каліфорнійські кішки уживливі і велелюбні, хоча можуть бути гіперактивними.

Каліфорнійська сяюча - Короткошерсні породи кішок

6. Серенгеті

Кішки серенгеті мають дуже екзотичну для наших шортів зовнішність. І не дивно, адже тут змішалися крові орієнталів, бенгалів, абіссінок і навіть мейн-кунів. Дорослі кішки дуже активні та розумні, але зовсім не агресивні.

Серенгеті - Короткошерсні породи кішок

7. Саванна

Серед красивих короткошерстих порід не можна забувати про плямисту вухасту саванну. Вона має дивне походження, адже це суміш звичайної домашньої кішки з диким африканським сервалом.

Саванна - Короткошерсні породи кішок

8. Канаані

У роді канаані перемішано багато порід та різновидів – лівійці, бенгали та орієнтали. Це велика короткошерста кішечка з витонченою статурою та дивовижною красою розкосими очима.

Канаані - Короткошерсні породи кішок

9.Сіамська

Сіамських кішок неможливо сплутати з будь-якою іншою породою – надто вже характернау них зовнішність. Це довгожителі з непростим характером, але по відношенню до господаря вони дуже емоційні, товариські та ніжні.

Сіамська - Короткошерсні породи кішок

10. Азіатський таббі

Короткошерсті таббі візуально дуже схожі на всю азіатську групу, із закругленими вухами та гарними мітками на шиї та мордочці. Це молода порода з м’якою шовковистою вовною та доброзичливим характером.

Азіатська таббі - Короткошерсні породи кішок

11. Бразильська короткошерста

Порода цікава тим, що сформувалася природним шляхом, без років схрещування та відбору. У кішечок великі очі мигдальної форми та вушка з маленькими ледь помітними пензликами.

Бразильська короткошерста - Короткошерсні породи кішок

12. Шотландська прямовуха

Досить мініатюрні, але сильні шотландки на потужних лапах вийшли при схрещуванні з вислоухими родичами.Цікаво, що відтінки вовни можуть бути зовсім різними, але очі завжди мають бути в тон.

Шотландська прямоуха - Короткошерсні породи кішок

13. Американська короткошерста

Головна особливість породи – відмінне здоров’я та довголіття, адже такі кішки живуть до 20 років. Це веселі та грайливі улюбленці, які порозуміються з усіма членами сім’ї. Але в них дуже розвинений мисливський інстинкт, тому краще не заводити їх в одному будинку з дрібними тваринами.

Американська короткошерста - Короткошерсні породи кішок

14. Менська

Коти з острова Мен відомі незвичайним коротким і практично відсутнім хвостом. Шерсть у них коротка, але дуже густа, тому на перший погляд кішка здається досить пухнастою.

Менська - Короткошерсні породи кішок

15. Сокоці

Рідкісну кенійську породу неможливо забути, побачивши її хоч одного разу.А вся справа в незвичайному забарвленні, яке нагадує природні малюнки на дереві. Більшість соку дуже люблять купатися і гуляти на вулиці.

Сококе - Короткошерсні породи кішок

16. Аравійська мау

Порівняно молода порода виведена в Арабських Еміратах і визнана трохи більше 10 років тому. Це великі мускулисті кішки з сильними довгими лапами та злегка вигнутим профілем.

Аравійська мау - Короткошерсні породи кішок

17. Меконгський бобтейл

Насамперед увагу привертає дуже екзотична зовнішність, яка нагадує сіамців. Але у бобтейла короткий хвіст, закручений спіраллю, на кшталт собачого. Довгий час вони були вірними сторожами храмів і вивезення меконгських бобтейлів за межі Індокитаю було заборонено.

Меконгський бобтейл - Короткошерсні породи кішок

18. Тойгер

Порода стала результатом чергових спроб отримати домашню кішку із забарвленням дикого хижака.І ось рудуватий смугастий тойгер справді нагадує маленького тигра, тільки дуже соціального, грайливого та доброзичливого.

19. Бомбейська

Рухливу та пластичну бомбардовану кішечку по праву називають маленькою пантерою, і саме такого результату прагнули селекціонери. У них ідеально чорна, блискуча і гладка шерсть із яскравими жовто-жовтогарячими очима.

Бомбейська - Короткошерсні породи кішок

20. Британська короткошерста

Розкішна аристократична порода популярна за дивовижне блакитне забарвлення. У кішок велике масивне тіло з великими та виразними янтарними очима, спокійний врівноважений характер та абсолютна незалежність від уваги.

Британська короткошерста - Короткошерсні породи кішок

21. Тонкінез

У рисах тонкінських кішок переплітаються гени сіамців та бурми, а названо її на честь рідного регіону В’єтнаму. Тонкінези дуже ласкаві і сильно прив’язуються до господаря, але сумуватимуть, якщо доведеться часто бути на самоті.

Тонкінез - Короткошерсні породи кішок

22. Бурманська

Дуже витончена атлетична бурманська кішка – справжня спортивна красуня з гіпнотизуючим поглядом бурштинових очей. Незважаючи на по-справжньому царську зовнішність, характер у неї дуже простий, чуйний і поступливий.

Бурманська - Короткошерсні породи кішок

23. Орієнтальна короткошерста

Орієнтали славляться витягнутою мордочкою, непропорційно великими вухами та струнким атлетичним тілом. Це арабська порода, і її насправді можна порівняти з такими ж елегантними арабськими скакунами. Орієнтальні кішки гостро потребують уваги і чахнуть при його нестачі.

Орієнтальна короткошерста - Короткошерсні породи кішок

24. Форін вайт

У білосніжній блакитноокій кішці простежуються східні риси: довге гнучке тіло, маленька голова та великі клиноподібні вуха.Форін вайти настільки вибиваються на тлі звичних порід, що негайно впадають у вічі в будь-якій компанії.

Форін вайт - Короткошерсні породи кішок

25. Єгипетська мау

Історія породи сягає корінням до священних єгипетських кішок, гени яких зберегли сучасні мау. Вони напрочуд граціозні, з незвичайним плямистим забарвленням і великими очима всіх відтінків зелені.

Єгипетська мау - Короткошерсні породи кішок

26. Піксибоб

Зворушлива і кумедна порода нагадує маленьку рись і виглядає дуже переконливо. Через будову очей вони постійно здаються напівзакритими, а кішечка – сонною, але це лише ілюзія, адже піксібоб – справжній нащадок диких лісових котів.

Піксибоб - Короткошерсні породи кішок

27. Сінгапурська

Сінгапурські кішки дуже крихітні, буквально до 3 кг, але при цьому дуже сильні та витривалі. Округле тіло вкрите блискучою шовковистою шерстю.Дорослі тварини дуже дружелюбні та слухняні.

Сінгапурська - Короткошерсні породи кішок

28. Короткошерсна бурміла

Особливість породи – незвичайне сріблясте забарвлення з великими зеленими очима. Тут переплітаються риси бурманських і перських кішок – граціозне, але міцне тіло, кмітливість і поступливий характер.

Короткошерсна бурміла - Короткошерсні породи кішок

29. Російська блакитна

Вважається, що вперше ефектних блакитних кішок вивели біля Архангельська, але займалися цим британські заводники. Можливо, саме тому забарвленням вони нагадують британських короткошерстих, але при цьому мають гнучке, граціозне тіло і благородний стриманий характер.

Російська блакитна - Короткошерсні породи кішок

30. Гавана

Не одне покоління пішло, щоб вивести ідеальну гавану з генами сіамців та європейських кішок. Цікаво, що розкішне забарвлення проявляється лише при вирощуванні в холодних регіонах, тому розплідники часто перебувають у горах.

Гавана - Короткошерсні породи кішок