Колеус (60 фото) – види, догляд та вирощування

Колеус (60 фото): види та особливості догляду

Колеус – ідеальна домашня квітка, в якій дивовижна витривалість поєднується з незвичайною красою. Його цінують не за квіти, а за оригінальне різнокольорове листя з візерунками на пластинах. Якщо тобі не подобаються буйно квітучі вазони та всі хитрощі догляду за ними – колеус стане твоїм вірним другом та соратником!

Загальна інформація

Розмовна назва колеуса, яку він отримав за виразну форму листя – кропивка. У квартирі квітка росте, як невибагливий багаторічник, а от у саду не переживе зиму. А все тому, що в природі він мешкає в Африці та Азії – регіонах зі спекотним кліматом та відсутністю морозів.

У Європу колеус завезли спеціально і одразу зайнялися його селекцією. Перші дикорослі види настільки вразили мореплавців, що вони доставили їх прямо з острова Ява. Так із дев’ятнадцятого століття популярність квітки у світі стрімко зростала.

Загальна інформація - Колеус

Листя колеуса можуть бути найнесподіваніших кольорів: помаранчевими, червоними, бордовими. Найчастіше в них поєднуються відразу кілька відтінків: наприклад, трав’янисто-зелений з фіолетовим.Разом із незвичайною формою пластин це виглядає дуже ефектно та екзотично!

Хоча це не дуже хвилює квітникарів, колеус має квіти. Просто вони маленькі, бляклі та непримітні, білястого або блакитного відтінку. Вони не особливо привабливі, так що бутони краще видаляти в зачатку, інакше вони перетягуватимуть на себе майже всі поживні речовини. Через це під час цвітіння листя колеуса дрібніють і блякнуть.

Загальна інформація - Колеус

Види колеуса

Існує близько півтори сотні видів колеуса, і майже всі з них – з декоративним листям. Рідко зустрічаються красиво квітучі сорти, але вони майже не поширені. У культурі вирощують два основні види – колеус Блюме та Вершаффельта.