Гацанія (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Гацанія (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Яскраві квітки гацанія нагадують смугасті різнокольорові ромашки. Вони дивовижно виглядають на клумбах і букетах. А серед десятків сортів можна знайти забарвлення на будь-який смак. Розповідаємо про те, які гацання бувають і як їх доглядати!

Загальна інформація

У народі гацанія дуже романтично називали «полуденним золотом», і все через те, що найкрасивіше квітка розкривається саме на полуденному сонці. Це невисока рослина, рідко більше 30 см, з красивим темним листям і коротким стеблом. Зі зворотного боку листові пластини злегка ворсисті для захисту від шкідників, заморозків і для збереження вологи.

При всій загальній мініатюрності, квітки гацанія досить великі, і розпускаються до 10 см. Вони схожі на кошики, зібрані з дрібніших суцвіть. Найпоширеніші забарвлення – жовте, оранжеве і червоне. Одна невелика рослина може виготовляти більше 30 бутонів.

Цвіте гацання приблизно в середині літа, але окремі пізні сорти розпускаються у серпні. При цьому вона прикрашатиме сад своїми барвистими бутонами майже до кінця осені.

Загальна інформація

Види гацанія

З десятків сортів гацанія можна виділити кілька найпопулярніших. Але селекціонери щороку працюють над появою нових гібридних видів із ще цікавішими забарвленнями!

Довгострілкова гацання

Це досить високий як для гацанія сорт – до 20 см. Яскраві жовті суцвіття з коричневою серединкою доходять до 7 см в діаметрі. На їх тлі дрібне різьблене листя здається сизим.

Довгострілкова гацання

Павича гацання

Цей різновид відрізняється від родичів незвичайною формою довгого та вузького листя. Вони можуть доходити до 20 см у довжину, а основне забарвлення бутонів – насичене бурштинове.

Павича гацання